Водопровод и Канализация - Въпроси и отговори



В момента фирмата извършва само отпушване на запушена канализация, тоалетни, мивки, сифони, мазета, шахти, вертикални и хоризонтални щрангове, а за останалите ВиК услуги и ремонти, даваме съвети.

Страници на коментарите:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   

#6079 Пламен | 08.06.2026 19:25
Смяна на водомери
Здравейте, интересувам се от оферта за смяна на 4 водомера за топла и студена вода с дистанционно отчитане на показанията. Абонат съм към Техем. Каква е цената? Работите ли през събота или неделя? Как става заявката? Колко дни предварително се заявява?
Администратор | 08.06.2026 20:08
Смяна на водомери
Здравейте, потърсете топлинния счетоводител. Водомерите трябва да са от една и съща марка.
#6077 Катя Симеонова | 02.06.2026 19:18
Смяна на водопроводни щрангове
Предстои смяна на щрангове в блок 302 вх.В Люлин. ВЪПРОС: ВЪЗМОЖНО ЛИ Е ДА БЪДЕ СПРЯНА ВОДАТА В МОЯ АПАРТАМЕНТ КАТО ЩРАНГОВЕТЕ не се подменят. Законно ли е подмяна и спиране на водата в апартамента ако нямаме финансова възможност за включване в смяната в момента. С уважение доц, д-р, инж. Катя Маринова Симеонова.
Администратор | 02.06.2026 22:48
Смяна на водопроводни щрангове
Здравейте, ако има решение на Общото събрание е законно.
#6075 инж- Атанас Иванов | 23.05.2026 15:31
ВиК Форум
Извинявайте за въпроса. Бях на лечение в СБР-Сапарева баня от 11-18. 05 2026 година, но не почуствах подобрение на периферната нервна, полиневрит и чупена става на дясния ми крак. Оставам с мнение, че водата е мешена със студена вода от Рилския водопровод, тоес лечебната вода е 100 % минерална вода. В литературата пише, че извора е 103 градуса. Ако е така как минералната вода ще стане 38 градуса? Моля дайте ми пояснение?
Администратор | 30.05.2026 22:42
ВиК Форум
Здравейте, за съжаление, не сме компетентни по този въпрос.
#6073 Християн Панчев | 18.05.2026 08:08
Ремонт на канализация
Здравейте, Може ли оферта за ремонт/подмяна на каменинови тръби в жилищен блок? Става въпрос за спукана тръба в мазе в жилищен блок.
Администратор | 20.05.2026 21:27
Ремонт на канализация
Здравейте, качете снимки.
Можете ли да изкопаете канал и включите къща към канализационна мрежа пред къщата? В село около Благоевград.
Здравейте, за съжаление работим само за град София.
#6069 Иван | 14.05.2026 03:02
ВиК Форум
Здравете, имам колебание относно изграждане на вкопан в земята, довеждащ водопровод от водомер(в шахта) до къща. Ще се пуснат три тръби - една до къщата - 20м, друга 20м за външни чешми, които да се изтакат и зазимяват, и трета до хидрофор 20+още10=30м, за аварийно захранване, когато няма вода от ВиК. Така трасето става общо 70м. Въпросът е относно тръбите, с които да го изградя, понеже чух много противоречиви мнения - PE тръба или полипропиленови тръби за топла вода. На PPN недостатък е, че ще има много наставки/заварки през 3-4 метра, но били по-дебелостенни и по-надеждни. На PE-тръбата най-голям плюс е, че няма да има наставки, освен 2, за изводите на външни чешми и евентуално 1коляно към хидрофора, и 1 коляно/муфа към къщата. Но за PE чух, че се пукали, по-тънкостенни са и като цяло по-добре било с полипропилен... Спрял съм се на ф25. Бихте ли дали професионалното си мнение на кой материал да се спра, както и кои производители са добри? Като цяло, всякакви съвети ще са ми полезни. Благодаря предварително!
Администратор | 16.05.2026 12:38
ВиК Форум
Здравейте, в земята се поставят ПЕ тръби, PN 10 /до 10 бара налягане/ или PN 16 /до 16 бара налягане/. За вътрешен водопровод се използват ПП тръби. Чешките или немските са добри. За студена вода ние ползваме тръби за топла вода, поради по-голямата им дебелина.
#6067 Violeta Yankova Yotova | 01.05.2026 22:29
ВиК Форум
Търся водопроводчик за гр Габрово за смяна на тръби в банята, монтаж на тръбите за моноблок тоалетна, свързване на пералня.
Администратор | 03.05.2026 10:13
ВиК Форум
Здравейте, работим в град София. За гр. Габрово даваме съвети, ако някой иска сам да разреши проблема си. Не познаваме водопроводчик в Габрово.
#6065 Vaid Lutfi | 29.04.2026 15:57
Ремонт на тоалетно казанче
Здравейте въпросът ми е свързан със тоалетно казанче. Колко се затяга гайката(така да кажа)на бутона на капака за източването на водата. Благодаря
Администратор | 01.05.2026 20:02
Ремонт на тоалетно казанче
Здравейге, затяга се толкова, че да може лесно да се развие.
#6063 Василев | 27.04.2026 11:28
ВиК ремонти в София
Здравейте, Имаме слаб, но постоянен теч в мазе от канални тръби, които са от изградена впоследствие канализация (след завършване на строежа на сградата). По моя преценка, тече от една от муфите на инсталацията - показвам със стрелки на снимките. Инсталацията е укрепена с полиуретанова пяна. Моля да ми укажете дали можете да извършите такъв ремонт, т.е. подмяна на този детайл, както и на каква приблизителна цена.
Администратор | 28.04.2026 07:07
ВиК ремонти в София
Здравейте, тръбата която посочвате предполагам, че е отклонението за тоалетната чиния. Според мен, теча не е от муфите, но идва от по-горе на отклонението.
#6059 Дара | 15.04.2026 22:29
Ремонт на шахти
Здравейте, в блока имаме зазидана преди години шахта за отпадъчните води. При връщане на вода е разбита и е оставена в това състояние. Бихте ли ми изпратили оферта за изграждането на нова?
Администратор | 18.04.2026 22:31
Ремонт на шахти
Здравейте, добре е да има снимки на шахтата, и да се знае приблизително дълбочината.
#6058 Margarita Avrionova | 15.04.2026 16:54
Ремонт на тоалетно казанче
Здравейте, бихте ли ми изпратили оферта за ремонт на тоалетно казанче. Проблемът е, че не се пълни с вода. Казанчето е Vidima. Прилагам снимки.
Администратор | 18.04.2026 22:29
Ремонт на тоалетно казанче
Здравейте, въобще не пуска вода в казачето ли? Или тече, но не пълни?
Администратор | 18.04.2026 22:30
Ремонт на тоалетно казанче
Здравейте, въобще не пуска вода в казачето ли? Или тече, но не пълни?
#6056 Симона Георгиева | 02.04.2026 13:38
ВиК Форум
Здравейте, ще строя къща в рамките на град Добрич. На какво отстояние от оградата трябва да бъде септичната яма? Благодаря! С уважение, Симона Георгиева
Администратор | 02.04.2026 20:19
ВиК Форум
Здравейте, за септичните ями не знаем. За ревизионна шахта до 2 метра от регулационната линия на имота.
#6046 Димитър Деков | 01.04.2026 11:03
ВиК Форум
Има пропадане на канализацията на тротоара пред блока и в шахтата на улицата не илиза отпадна вода. Къде отива не знам но блока се накланя на една страна. Въпроса ми е чия собственност е каналиацията пред блока от външната му страна до шахтата на улицата. Защото ВиК плевен си прави оглушки да копае и оправи проблрема?
Администратор | 01.04.2026 19:53
ВиК Форум
Здравейте, поставете си въпроса в писмена форма с входящ номер към ВиК дружеството. Изчакайте, отговора им, или мълчаливия отказ. Тогава се обърнете към МРРБ с писмена жалба.
#6045 Виктор | 30.03.2026 14:06
Ремонт на канализация
Здравейте, мога ли да помоля за оферта за почистване и/или диагностика на хоризонтален каменинов канал, както и за евентуалната му подмяна? Става въпрос за хоризонтална каменинова канализационна тръба във вход на стара кооперация в гр.София е. Мазетата се пълнят с вода (особено моето) след дъжд и постоянно е влажно. Благодаря предварително!
Администратор | 01.04.2026 19:57
Ремонт на канализация
Здравейте, цената за почистване е от 120 до 150 евро. Възможно е водата да не е от канала.
#6044 Васил | 28.03.2026 18:49
Отпушване на канали в София
Здравейте, какви са ви цените за отпушване на каналите?
Администратор | 01.04.2026 20:17
Отпушване на канали в София
Здравейте, извинявам се, че се забавих с отговора. Цените са ни дадени в сайта www.kanalmaistor.com.
Здравейте, спирателен кран преди водомер за топла вода в апартамент не работи. Предстои демонтаж на болер и трябва да спра топлата вода. Искам да сменя само кекла на 3/4затварящ механизъм. Може ли сам да го направя?
Здравейте, извинявам се за забавения отговор. Предполагаме, че ще се справите, но трябва да спрете топлата вода.
#6042 Пламена | 18.03.2026 02:14
ВиК Форум
Правя ремонт на баня в тухлен блок на поне 50 години (среден етаж). Нищо не е пипано по нея от както е направена. Понеже искам да сменя старите тръби, за да не ми се налага евентуално да къртя след като вече съм направила ремонта, искам да питам кои тръби е уместно да се заменят изцяло (и с това да се промени цялото разположение на банята). Прилагам две ориентировъчни картинки. Едната е на модел отгоре, другата на изгледа на банята, погледнат директно от вратата. Казаха ми, че в горния ъгъл имам тръби за топла, студена и мръсна вода (отбелязани с червено, синьо и зелно съответно), както и бойлер (не е на картинките), а долу до тоалетната е тръбата за канала, която е и доста по-голяма и ми казаха също, че е трудно тя да се променя. Също така, тръбите са оголени и си стърчат в горната част на банята. Мога ли да смяня изцяло водопровода на банята, възможно ли е да се пипа тръбата за канализацията и как да постъпя най-добре в подобна ситуация? Всякакви съвети са добре дошли.
Администратор | 01.04.2026 20:06
ВиК Форум
Здравейте, извинавам се за забавения отговор. Най-добре е да се направи нова инсталация, а къдете старата на пречи да не се изважда.
#6041 Николай Бетов | 17.03.2026 18:25
Неприятна миризма на канали и канализация
Здравейте, търся съдействие за установяване на проблемна миризма. Съседите ми обвиняват наематела ми, но оглед от мое доверено лице не намери нищо проблемно. Лошото е, че не се проявява постоянно: беше преди 2 седмици, днес ми се обадиха пак. Апартамента е на 20 етаж в Младост, над нас има още едно помещение с канализация, което почти не се ползва.
Здравейте, извинение за забавения отговор. Прочетете статията от която ви даваме отговор, ще ви насочи към проблема.
Здравейте, извинение за забавения отговор. Прочетете статията от която ви даваме отговор, ще ви насочи към проблема.
Здравейте, извинение за забавения отговор. Прочетете статията от която ви даваме отговор, ще ви насочи към проблема.
#6040 Кирил Веселинов | 16.03.2026 14:17
ВиК ремонти в София
Здравейте, в жилището ми в София, ул. Гео Милев, възникна теч от канала на банята. Течът е от мястото където тръбата от банята са свързва към вертикалния щранг, и двете тръби са метални. Кооперацията е построена 1960 г. и този канал никога не е ремонтиран. Прилагам две снимки. Моля, прегледайте снимките и ми предложете оферта за ремонт. Предварително Благодаря.
Администратор | 01.04.2026 20:13
ВиК ремонти в София
Здравейте, извинявам се за забавения отговор. За съжаление, няма да може да ви помогнем.
#6033 Стилияна Божилова | 07.03.2026 13:08
Изграждане на канализация
Здравейте, към предходния въпрос. Дали успоредно с това може да се прави идеен проект за сграда и да се одобрява от съответните органи?
Администратор | 08.03.2026 12:53
Изграждане на канализация
Здравейте, това трябва да съгласувате с проектанта.
#6032 Стилияна Божилова | 07.03.2026 13:02
Изграждане на канализация
Здравейте,как стои въпроса, какви са последователните стъпки и процедурата, през която трябва да се премине за свързване с водопроводната мрежа, ако до имота няма 100 м, т.е. разстоянието е по-дълго?
Администратор | 08.03.2026 12:51
Изграждане на канализация
Здравейте, първо проектант да изготви проекта, след това одобрение от ВиК дружеството и тогава изпълнител.
#6031 Димитрова | 06.03.2026 15:26
Смяна на водомери
Здравейте, на водомерите в кухнята винта под пласмасовата пломба се е разхлабил и леко капе. От фирмата за топлинно счетоводство ме насочиха към вас. Как мога поръчам техник за ремонт. Поздрави.
Администратор | 08.03.2026 12:49
Смяна на водомери
Здравейте, чухме се по-телефона.
#6030 Евгени | 02.03.2026 10:24
Ремонт на канализация
Интересувам се дали може да се подменят стари чугнени канализационни тръби с нови PVC в мазе на жилищен блок като се направят и необходимите връзки със страничните включвания, както и приблизителна цена за ремонта
Администратор | 08.03.2026 12:49
Ремонт на канализация
Здравейте, да могат да се подменят. Ако се подменят само в мазето, има вероятност вертикалните клонове да пропаднат от тежестта.
#6029 Недялко Петков | 25.02.2026 02:51
Отпушване на канали в София
Здравейте, Приложено Ви изпращам снимки от мястото на теча в мазето. По канализационните тръби видимо не е установено разместване или спукване, а отходните води се изливат в мазето през отвора на посочената в снимките тръба. Моля за Вашата преценка по отношение причината за теча и изготвяне на оферта.
Администратор | 08.03.2026 12:58
Отпушване на канали в София
Здравейте, надяваме се, че сега всичко е наред, стига да не се изхвърлят мокри кърпи.
#6027 Недялко Петков | 24.02.2026 09:57
Отпушване на вертикални щрангове
Здравейте, Приложено Ви изпращам снимки от мястото на теча в мазето. По канализационните тръби видимо не е установено разместване или спукване, а отходните води се изливат в мазето през отвора на посочената в снимките тръба. Моля за Вашата преценка по отношение причината за теча и изготвяне на оферта.
Администратор | 24.02.2026 23:19
Отпушване на вертикални щрангове
Здравейте, изпратено ви е съобщение на посочения от вас имейл.
#6024 Недялко Петков | 23.02.2026 08:40
Ремонт на канализация
Здравейте, В едно от мазетата на жилищен блок е установен теч и е необходим ремонт на отходен канал. Разливът обхваща и прилежащите общи части на мазетата във входа. Необходимо е също почистване и дезинфекция. Възможно ли е да извършите посочените услуги и ремонтни дейности?
Администратор | 23.02.2026 21:17
Ремонт на канализация
Здравейте, ако теча е във видимата част на канализацията в мазето, ще извършим ремонта, но ще ни трябват снимки за да ви дадем оферта.
#6023 Емилия Радоева | 21.02.2026 14:26
Ремонт на тоалетно казанче
Здравейте, от известно време затварящия (изпразващия) механизъм започна да показва следа от вода (съвсем слаба) надолу към тоалетната чиния, обаче като понатисна копчето отгоре (за пускане на водата) още няколко пъти леко (и съответно изчакам водата отново да се напълни) се оправя но е досадно. Малката кръгла гумичка в пълнещия механизъм е сменена с нова, така че не ми се вярва тя да е проблема. Свалих гумата на изпразващия, изсуших я и забелязвам няколко пъпки (отбелязах ги със сини стрелки на снимките) , не знам дали са се появили с времето или така са си били винаги, това нормално ли е да ги има? Ако не, то кажете ми в кой магазин в София мога да отида и да си ги купя, благодаря ви!
Администратор | 23.02.2026 21:13
Ремонт на тоалетно казанче
Здравейте, и при нас се е получавало подобно нещо, затова сменяме целия изпразващ механизъм.
Здравейте, имате ли представа кой ивършва услуги с къртица за гр. Етрополе?
Здравейте, не нямаме представа.
#6020 Стоянов | 18.02.2026 09:39
Отпушване на канали в София
Здравейте, дали ще мога сам да си отпуша канала в банята? И какви съвети ще ми дадете? Ще съм ви много благодарен за отговора ви.
Администратор | 18.02.2026 19:09
Отпушване на канали в София
Здравейте, това най-вече зависи от вас самия, ако имате някакви познания за устройството на сифоните и канализацията. Нашите съвети са дадени тук, и там може да продъжим дискусията.
Здравейте, появи се водно петно на стената в хола ми е най вероятно вследствие на запушена водосточна тръба. Какво може да се направи?
Администратор | 17.02.2026 17:29
Съвети и помощ за отпушване на канала
Здравейте, ако е сигурно, че е от запушената водосточна тръба. Тръбата трябва да се отпуши.
#6015 С. Николов | 14.02.2026 13:41
Съвети и помощ за отпушване на канала
Здравейте, много пъти съм си отпушвал сам мивката с една тел, но сега не мога, бихте ли ми казали как да се справя?
Администратор | 17.02.2026 17:22
Съвети и помощ за отпушване на канала
Здравейте, ако е кухненската мивка, ще е по-трудно за ради наслоилите се мазнини по тръбата. Пробвайте със спирала с по-голяма глава отпред. Ако искате може да проследите връзките и да изгледате нашите видеоклипове за отпушване на мивки.
#6014 Мариана Станева | 14.02.2026 11:07
ВиК Форум
Здравейте! Нужна ми е помощ за разчитане на проект. Спорим със съседа над мен. В проекта за неговата баня, тръбите и сифоните към вертикалния отходен щранг са изчертани с тънка прекъсната линия - пунктир. Значи ли това, че следва да се положат в неговата баня, в замазката или трябва да минат под плочата, по моя таван? Има ли специален знак за обозначение на конкретно място, през което преминава канализация през бетонна плоча?
Администратор | 15.02.2026 21:07
ВиК Форум
Здравейте, без ваше съгласие няма как да стане. Най-добре направете справка на проекта в Общината.
#6012 Славчо | 24.01.2026 18:54
Отпушване на канали в София
Здравейте, имаме много лоша миризма от канала в банята, може ли да помогнете?
Администратор | 25.01.2026 17:56
Отпушване на канали в София
Здравейте, първо прочете това тук и ако не се справите ни се обадете.
#6010 Веселин | 20.01.2026 15:25
ВиК услуги в София
Здравейте, в апартамент с изнесени тръби на тераса (от предишни собственици) трябва да се смени кран за пералня. Възможно ли е смесителят, който е в стената да се преработи с изводи за стоящ смесител?
Администратор | 20.01.2026 22:22
ВиК услуги в София
Здравейте, да възможно е, но трябва да се разкърти стената.
#6008 Веселин Маринков | 19.01.2026 15:37
Отпушване на хоризонтални щрангове
Бихте ли ни дали оферта за отпушване на канал за оттичане на атмосферни води в сграда. Проблемния участък се намира в сутерена на сградата на блока. Хоризонтален участък с приблизителна дължина 4-5м. Има осигурен достъп през ревизионен отвор находящ се в сутерена. Ф 130мм. адресът е : .... . За контакт моб. номер 08... .
Администратор | 19.01.2026 20:38
Отпушване на хоризонтални щрангове
Здравейте, цените ето ги тук
#6005 Нели Иванова | 16.01.2026 17:00
Ремонт на шахти
Здравейте! Имаме ревизионна шахта пред блока, на която капакът просто лежи върху отвора. Липсва уплътняващ пръстен и между капака и самия отвор има пролуки, през които влизат боклуци в шахтата. Прилагам снимки. Можете ли да ни дадете оферта за изграждане на стабилен отвор и капака на шахтата, за да се затваря плътно?
Администратор | 18.01.2026 17:27
Ремонт на шахти
Здравейте, изпратено ви е съобщение по пощата.
#6004 Росица Балева | 15.01.2026 15:00
Изграждане на канализация
Здравейте, Може ли да изградите канализационно отклонение за дъждовни води - има проект - в гр. Банско? Росица Балева
Администратор | 18.01.2026 17:29
Изграждане на канализация
Здравейте, за съжаление няма да може да ви помогнем за гр. Банско.
#6002 Гергана Ангелова | 02.01.2026 13:33
ВиК Форум
Здравейте, Трябва ми майстор за полагане на ВИК инсталация за мръсния канал в новострояща се къща в гр. Пирдоп. Ще поема разходите за транспорт.
Администратор | 04.01.2026 16:09
ВиК Форум
Здравейте, изпратено ви е съобщение на посочения адрес.
#6000 Красимира Стоянова | 26.12.2025 01:59
Водопроводчик
Здравейте. Развали ми се смесителят на кухненската мивка. Батерията/смесителят/ е от 1980г., когато е построен блока, в който живея. Батерията е стенен монтаж с две ръкохватки и тече между чучура и самата батерия. Мисля, че съвсем не става за ремонт и смяна на уплътненията на чучура четейки в интернет. Чучура и се клати страховито и просто си е изпяла песента. В момента съм я омотала с едни ленти уж хидроизоалционни, но водата си намира пътя и тече. Почти не мога да си измия чиниите, ако не подложа нещо отдолу да събира водата. Може ли да ми дадете оферта за посещение в къщи и смяна на батерията, като Вие ми закупите някаква на нормална цена. Осовто разстояние между кранчетата е около 155мм. Кога можете да дойдете и да я смените, живея в ж.к.Света Троица.
Администратор | 27.12.2025 00:02
Водопроводчик
Здравейте, изпратено ви е съобщение по пощата.
#5998 Александър | 23.12.2025 01:10
ВиК Форум
Здравейте. При смяна на спукан маркуч за мръсната вода на пералния Горение w 7223 старичък модел изпуснах накрайника на отверката в корпуса докато отвивах винта на скобата, която държи маркуча към помпата. Пералнята беше легнала на дясната си страна и бях свалил мекото й дъно. Издрънка на ламарина при падането, но после гледайки през дъното, както си беше легнала се убих от търсене с фенера и нищо. Просто изчезна. При изправянето й не чух нищо. За проверка на маркучите, че за мръсната вода сложих нов пералнята се пусна на 30 Мин изплакване празна и уж нищо не чух. Такава проверка достатъчна ли е за проверка за теч от маркучите? Трябва ли да предприемам нещо за този накрайник или няма повод за притеснение след тази програма на празна пералня? Извинявам се за дългия въпрос, но за 1 път ремонтирам нещо по перални изобщо.
Администратор | 23.12.2025 23:00
ВиК Форум
Здравейте, сигурно накрайника се е заклещил някъде. Щом като няма теч, всичко е наред.
#5996 Ани | 14.12.2025 15:37
Ремонт на смесител
Блока, в който живея е сравнително нов, от 2023 година. От скоро време когато съседа от горния етаж си пуска мивката в кухнята долу при мене шуми все едно шума е подобен на пускане на тоалетната чиния водата без да спира. Чува се всякакво тракане от там също. Тъй като е нетърпимо и съседа отказва да прави нещо, за да спре този шум, тъй като при него го няма и не е обезпокоен аз му купих съвсем нова батерия и платих за негов водопроводчик да дойде и да я смени. Не знам какво точно е правил водопроводчика, батерията е сменена. Шума спря. За голяма нещастие след една седмица тишина, същия шум започна отново. Съседа крещи, обижда ме и не иска повече нищо да прави. Какво може да е това. Защо спря, всичко се оправи и сега отново започна. Каква е причината? Моля ви помогнете.
Администратор | 15.12.2025 06:25
Ремонт на смесител
Здравейте, прочетете написаното в "шум от водопровода". Ще го намерите в "карта на сайта", раздел "въпроси и отговори". Там сме описали причините.
#5994 Диана | 13.12.2025 17:51
ВиК услуги в София
Здравейте изпуснах капачка от паста за зъби в сифона на душа и сега водата се оттича слабо. Може ли да се оправи и каква ще е цената?
Администратор | 14.12.2025 10:49
ВиК услуги в София
Здравейте, изпратено ви е съобщение на имейла.
#5992 Борислав Матакиев | 11.12.2025 21:42
Ремонт на смесител
Имам проблем с вграден смесител Deante Multi-System (модел NAC09AT). При студена вода налягането е отлично, при топла е много слабо, независимо от регулирането. Смених всички глави (термостат, дебит и дивертор), но няма промяна. Смятам, че вътрешните канали в корпуса са запушени. Търся майстор, който може: ✔ да огледа вътрешните канали със ендоскоп/мини камера ✔ да извърши обратно промиване или почистване на входовете ✔ да извади и почисти/смени вътрешни клапи и филтри Не търся просто „да се махне тяло“, а диагноза и почистване. Какви инструменти ще използвате и каква е ориентировъчната цена?
Администратор | 12.12.2025 08:57
Ремонт на смесител
Здравейте, за съжаление не извършваме тази услуга.
#5990 Огнян Кръстев | 08.12.2025 06:01
ВиК ремонти в София
Здравейте, имам проблем с налягането на водата, нулев дебит, има вода в тръбопровода, просто водата не може да достигне до мене. Когато отворя крана чувам водата. Понякога едва едва капе. Може ли да се повиши налягането по някакъв начин, благодаря предварително.
Администратор | 08.12.2025 13:21
ВиК ремонти в София
Здравейте, ако тръбите са метални, нищо не може да се направи, трябва да се подменят.
#5987 Петя | 05.12.2025 17:47
Ремонт на смесител
Става въпрос за смяна на уплътнение на кухненски смесител, но не мога да разбера как се сваля главата при положение че няма винтче. Много моля за вашата помощ.
Администратор | 06.12.2025 13:22
Ремонт на смесител
Здравейте, чашката под ръкохватката се развива.
#5984 Любка Иванова | 04.12.2025 13:41
Ремонт на тоалетно казанче
Здравейте на всички. След повече от 25 г. безотказна работа, преди няколко седмици се появи проблем с тоалетното ни казанче (прилагам две снимки). След използване на водата в казанчето и напълването му отново, продължаваше леко да сълзи вода в тоалетната чиния. Бяхме се примирили с този проблем, но днес сълзенето се увеличи значимо и мъжът ми махна капака за да обследва по-подробно проблема. Направихме теста със спирането на крана на водата към казанчето и сълзенето спря, което ни наведе на мисълта, че поплавъкът е за смяна. По някаква абсолютна случайност намерихме същия поплавък и мъжът ми го закупи с надеждата, че за проблемът ще се реши с минимални усилия. За жалост и чисто новия поплавък не се затваря напълно и водата от казанчето прелива към тръбата в казанчето и оттам към тоалетната чиния. Опитахме са да регулираме поплавъка в различни посоки, но нищо не помогна. Може ли да ни дадете съвет как да процедираме с този поплавък. Вярно, че е стар модел и пластмасов, което не буди доверие, но е факт, че предишният издържа от 1997 г. и то при постоянна употреба. Предварително благодаря за отделеното време да прочетете и отговорите на поста ми. Приемаме всякакви идеи.
Администратор | 04.12.2025 18:17
Ремонт на тоалетно казанче
Здравейте, спрете водата и източете водата от казанчето. На рамото на поплавъка има пластмасов винт, развийте го и свалете поплавъка надолу и стегнете винта. Така се регулира.
#5983 Марио | 04.12.2025 11:16
ВиК услуги в София
Здравеите, сменявате ли водомери?
Администратор | 06.12.2025 13:14
ВиК услуги в София
Здравейте, за съжаление не сменяваме, в момента отпушваме канализация. Ако сте на топлинно счетоводство - фирмата която го извършва ще ви ги смени.
Здравеите, желая смяна на стария душ панел, със закупен нов. Въпроса ми е: може ли да поемете ремонта / замянаната на стария със нов душ панел/ и колко ще ми струва. прилагам снимки на стариия и новия. поздрави.
стар душ панел нов душ панел
Здравейте, имате отговор на имейла.
#5980 Poli | 30.11.2025 18:48
Водопроводчик
Здравейте, съседа в апартамента над мене когато си ползва мивката в кухненската част създава постоянен шум в долия апартамент при мене. При него, където е мивката няма шум. Шума е много обезпокояващ, с часове се ползва мивката. Шума, който се произвежда в долия апартамент е наподобаващ пускане на водата в тоалетната чиния, но с още по-силно напрежение и не спира докато се ползва мивката, все едно водата е под голямо налягане. Не знам как по-добре да го опиша. Той отказва да съдейства и да отстрани проблема защото при него няма шум. А този шум го нямаше преди, отскоро е. Той каза, че нищо не е променял, че това си е от строителството. Блока е нов, говорих със строителя, той каза, че проблема не е общ. Никъде на друго място, апартамент не се чува, само когато този съсед над мене си полва мивката. Не се издържа това всеки ден, вечер, нощ. Казах му, че аз ще закупя и заплатя всичко само да се съгласи да даде достъп и да се отстрани. Моля ви кажете ми какво е това, кое е причината за този силен шум както водата като се пуска в тоалетната и преди да спре този шум, но не спира, продължава с часове докато спрат мивката. Какво трябва да купя ?


1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   

Задайте вашият въпрос
Обикновено ще получите отговор в рамките на 24 часа.
Моля, пишете въпросите си на кирилица.

Вашето име:
Email за контакт:
Вашият въпрос:
Анти-спам въпрос:
На колко е равно
(едно + две) =

Към всяко ваше запитване можете да качите снимки.
Това ще спомогне за по-точен отговор.
Снимка 1
Снимка 2
Снимка 3