Водопровод и Канализация - Въпроси и отговори
В момента фирмата извършва само отпушване на запушена канализация, тоалетни, мивки, сифони, мазета, шахти, вертикални и хоризонтални щрангове, а за останалите ВиК услуги и ремонти, даваме съвети.
Страници на коментарите:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59
Здравейте, интересувам се от оферта за смяна на 4 водомера за топла и студена вода с дистанционно отчитане на показанията. Абонат съм към Техем. Каква е цената? Работите ли през събота или неделя? Как става заявката? Колко дни предварително се заявява?
Здравейте, потърсете топлинния счетоводител. Водомерите трябва да са от една и съща марка.
Предстои смяна на щрангове в блок 302 вх.В Люлин.
ВЪПРОС: ВЪЗМОЖНО ЛИ Е ДА БЪДЕ СПРЯНА ВОДАТА В МОЯ АПАРТАМЕНТ КАТО ЩРАНГОВЕТЕ не се подменят. Законно ли е подмяна и спиране на водата в апартамента ако нямаме финансова възможност за включване в смяната в момента. С уважение доц, д-р, инж. Катя Маринова Симеонова.
Здравейте, ако има решение на Общото събрание е законно.
Извинявайте за въпроса. Бях на лечение в СБР-Сапарева баня от 11-18. 05 2026 година, но не почуствах подобрение на периферната нервна, полиневрит и чупена става на дясния ми крак. Оставам с мнение, че водата е мешена със студена вода от Рилския водопровод, тоес лечебната вода е 100 % минерална вода. В литературата пише, че извора е 103 градуса. Ако е така как минералната вода ще стане 38 градуса? Моля дайте ми пояснение?
Здравейте, за съжаление, не сме компетентни по този въпрос.
Здравейте,
Може ли оферта за ремонт/подмяна на каменинови тръби в жилищен блок?
Става въпрос за спукана тръба в мазе в жилищен блок.
Здравейте, качете снимки.
#6070 Владимир Шейтанов | 15.05.2026 15:47
Водопроводчик за град Благоевград – [ Въпроси и Отговори ]
Водопроводчик за град Благоевград – [ Въпроси и Отговори ]
Можете ли да изкопаете канал и включите къща към канализационна мрежа пред къщата? В село около Благоевград.
Здравейте, за съжаление работим само за град София.
Здравете, имам колебание относно изграждане на вкопан в земята, довеждащ водопровод от водомер(в шахта) до къща. Ще се пуснат три тръби - една до къщата - 20м, друга 20м за външни чешми, които да се изтакат и зазимяват, и трета до хидрофор 20+още10=30м, за аварийно захранване, когато няма вода от ВиК. Така трасето става общо 70м.
Въпросът е относно тръбите, с които да го изградя, понеже чух много противоречиви мнения - PE тръба или полипропиленови тръби за топла вода. На PPN недостатък е, че ще има много наставки/заварки през 3-4 метра, но били по-дебелостенни и по-надеждни. На PE-тръбата най-голям плюс е, че няма да има наставки, освен 2, за изводите на външни чешми и евентуално 1коляно към хидрофора, и 1 коляно/муфа към къщата. Но за PE чух, че се пукали, по-тънкостенни са и като цяло по-добре било с полипропилен... Спрял съм се на ф25.
Бихте ли дали професионалното си мнение на кой материал да се спра, както и кои производители са добри? Като цяло, всякакви съвети ще са ми полезни. Благодаря предварително!
Здравейте, в земята се поставят ПЕ тръби, PN 10 /до 10 бара налягане/ или PN 16 /до 16 бара налягане/. За вътрешен водопровод се използват ПП тръби. Чешките или немските са добри. За студена вода ние ползваме тръби за топла вода, поради по-голямата им дебелина.
Търся водопроводчик за гр Габрово за смяна на тръби в банята, монтаж на тръбите за моноблок тоалетна, свързване на пералня.
Здравейте, работим в град София. За гр. Габрово даваме съвети, ако някой иска сам да разреши проблема си. Не познаваме водопроводчик в Габрово.
Здравейте въпросът ми е свързан със тоалетно казанче. Колко се затяга гайката(така да кажа)на бутона на капака за източването на водата. Благодаря
Здравейге, затяга се толкова, че да може лесно да се развие.
Здравейте,
Имаме слаб, но постоянен теч в мазе от канални тръби, които са от изградена впоследствие канализация (след завършване на строежа на сградата). По моя преценка, тече от една от муфите на инсталацията - показвам със стрелки на снимките. Инсталацията е укрепена с полиуретанова пяна. Моля да ми укажете дали можете да извършите такъв ремонт, т.е. подмяна на този детайл, както и на каква приблизителна цена.
Здравейте, тръбата която посочвате предполагам, че е отклонението за тоалетната чиния. Според мен, теча не е от муфите, но идва от по-горе на отклонението.
Здравейте, в блока имаме зазидана преди години шахта за отпадъчните води. При връщане на вода е разбита и е оставена в това състояние. Бихте ли ми изпратили оферта за изграждането на нова?
Здравейте, добре е да има снимки на шахтата, и да се знае приблизително дълбочината.
Здравейте, бихте ли ми изпратили оферта за ремонт на тоалетно казанче. Проблемът е, че не се пълни с вода. Казанчето е Vidima. Прилагам снимки.
Здравейте, въобще не пуска вода в казачето ли? Или тече, но не пълни?
Здравейте, въобще не пуска вода в казачето ли? Или тече, но не пълни?
Здравейте,
ще строя къща в рамките на град Добрич. На какво отстояние от оградата трябва да бъде септичната яма?
Благодаря!
С уважение,
Симона Георгиева
Здравейте, за септичните ями не знаем. За ревизионна шахта до 2 метра от регулационната линия на имота.
Има пропадане на канализацията на тротоара пред блока и в шахтата на улицата не илиза отпадна вода. Къде отива не знам но блока се накланя на една страна. Въпроса ми е чия собственност е каналиацията пред блока от външната му страна до шахтата на улицата. Защото ВиК плевен си прави оглушки да копае и оправи проблрема?
Здравейте, поставете си въпроса в писмена форма с входящ номер към ВиК дружеството. Изчакайте, отговора им, или мълчаливия отказ. Тогава се обърнете към МРРБ с писмена жалба.
Здравейте, мога ли да помоля за оферта за почистване и/или диагностика на хоризонтален каменинов канал, както и за евентуалната му подмяна? Става въпрос за хоризонтална каменинова канализационна тръба във вход на стара кооперация в гр.София е. Мазетата се пълнят с вода (особено моето) след дъжд и постоянно е влажно. Благодаря предварително!
Здравейте, цената за почистване е от 120 до 150 евро. Възможно е водата да не е от канала.
Здравейте, какви са ви цените за отпушване на каналите?
Здравейте, извинявам се, че се забавих с отговора. Цените са ни дадени в сайта www.kanalmaistor.com.
Здравейте, спирателен кран преди водомер за топла вода в апартамент не работи. Предстои демонтаж на болер и трябва да спра топлата вода. Искам да сменя само кекла на 3/4затварящ механизъм. Може ли сам да го направя?
Здравейте, извинявам се за забавения отговор. Предполагаме, че ще се справите, но трябва да спрете топлата вода.
Правя ремонт на баня в тухлен блок на поне 50 години (среден етаж). Нищо не е пипано по нея от както е направена. Понеже искам да сменя старите тръби, за да не ми се налага евентуално да къртя след като вече съм направила ремонта, искам да питам кои тръби е уместно да се заменят изцяло (и с това да се промени цялото разположение на банята). Прилагам две ориентировъчни картинки. Едната е на модел отгоре, другата на изгледа на банята, погледнат директно от вратата. Казаха ми, че в горния ъгъл имам тръби за топла, студена и мръсна вода (отбелязани с червено, синьо и зелно съответно), както и бойлер (не е на картинките), а долу до тоалетната е тръбата за канала, която е и доста по-голяма и ми казаха също, че е трудно тя да се променя. Също така, тръбите са оголени и си стърчат в горната част на банята. Мога ли да смяня изцяло водопровода на банята, възможно ли е да се пипа тръбата за канализацията и как да постъпя най-добре в подобна ситуация? Всякакви съвети са добре дошли.
Здравейте, извинавам се за забавения отговор. Най-добре е да се направи нова инсталация, а къдете старата на пречи да не се изважда.
Здравейте, търся съдействие за установяване на проблемна миризма. Съседите ми обвиняват наематела ми, но оглед от мое доверено лице не намери нищо проблемно. Лошото е, че не се проявява постоянно: беше преди 2 седмици, днес ми се обадиха пак. Апартамента е на 20 етаж в Младост, над нас има още едно помещение с канализация, което почти не се ползва.
Здравейте, извинение за забавения отговор. Прочетете статията от която ви даваме отговор, ще ви насочи към проблема.
Здравейте, извинение за забавения отговор. Прочетете статията от която ви даваме отговор, ще ви насочи към проблема.
Здравейте, извинение за забавения отговор. Прочетете статията от която ви даваме отговор, ще ви насочи към проблема.
Здравейте, в жилището ми в София, ул. Гео Милев, възникна теч от канала на банята. Течът е от мястото където тръбата от банята са свързва към вертикалния щранг, и двете тръби са метални. Кооперацията е построена 1960 г. и този канал никога не е ремонтиран. Прилагам две снимки. Моля, прегледайте снимките и ми предложете оферта за ремонт. Предварително Благодаря.
Здравейте, извинявам се за забавения отговор. За съжаление, няма да може да ви помогнем.
Здравейте, към предходния въпрос. Дали успоредно с това може да се прави идеен проект за сграда и да се одобрява от съответните органи?
Здравейте, това трябва да съгласувате с проектанта.
Здравейте,как стои въпроса, какви са последователните стъпки и процедурата, през която трябва да се премине за свързване с водопроводната мрежа, ако до имота няма 100 м, т.е. разстоянието е по-дълго?
Здравейте, първо проектант да изготви проекта, след това одобрение от ВиК дружеството и тогава изпълнител.
Здравейте, на водомерите в кухнята винта под пласмасовата пломба се е разхлабил и леко капе. От фирмата за топлинно счетоводство ме насочиха към вас. Как мога поръчам техник за ремонт.
Поздрави.
Здравейте, чухме се по-телефона.
Интересувам се дали може да се подменят стари чугнени канализационни тръби с нови PVC в мазе на жилищен блок като се направят и необходимите връзки със страничните включвания, както и приблизителна цена за ремонта
Здравейте, да могат да се подменят. Ако се подменят само в мазето, има вероятност вертикалните клонове да пропаднат от тежестта.
Здравейте,
Приложено Ви изпращам снимки от мястото на теча в мазето. По канализационните тръби видимо не е установено разместване или спукване, а отходните води се изливат в мазето през отвора на посочената в снимките тръба. Моля за Вашата преценка по отношение причината за теча и изготвяне на оферта.
Здравейте, надяваме се, че сега всичко е наред, стига да не се изхвърлят мокри кърпи.
Здравейте,
Приложено Ви изпращам снимки от мястото на теча в мазето. По канализационните тръби видимо не е установено разместване или спукване, а отходните води се изливат в мазето през отвора на посочената в снимките тръба. Моля за Вашата преценка по отношение причината за теча и изготвяне на оферта.
Здравейте, изпратено ви е съобщение на посочения от вас имейл.
Здравейте,
В едно от мазетата на жилищен блок е установен теч и е необходим ремонт на отходен канал. Разливът обхваща и прилежащите общи части на мазетата във входа. Необходимо е също почистване и дезинфекция. Възможно ли е да извършите посочените услуги и ремонтни дейности?
Здравейте, ако теча е във видимата част на канализацията в мазето, ще извършим ремонта, но ще ни трябват снимки за да ви дадем оферта.
Здравейте, от известно време затварящия (изпразващия) механизъм започна да показва следа от вода (съвсем слаба) надолу към тоалетната чиния, обаче като понатисна копчето отгоре (за пускане на водата) още няколко пъти леко (и съответно изчакам водата отново да се напълни) се оправя но е досадно. Малката кръгла гумичка в пълнещия механизъм е сменена с нова, така че не ми се вярва тя да е проблема. Свалих гумата на изпразващия, изсуших я и забелязвам няколко пъпки (отбелязах ги със сини стрелки на снимките) , не знам дали са се появили с времето или така са си били винаги, това нормално ли е да ги има? Ако не, то кажете ми в кой магазин в София мога да отида и да си ги купя, благодаря ви!
Здравейте, и при нас се е получавало подобно нещо, затова сменяме целия изпразващ механизъм.
#6021 Петър Петров | 19.02.2026 15:35
Водопроводчик за град Етрополе, област Софийска – [ Въпроси и Отговори ]
Водопроводчик за град Етрополе, област Софийска – [ Въпроси и Отговори ]
Здравейте, имате ли представа кой ивършва услуги с къртица за гр. Етрополе?
Администратор | 21.02.2026 12:34
Водопроводчик за град Етрополе, област Софийска – [ Въпроси и Отговори ]
Здравейте, не нямаме представа.
Здравейте, дали ще мога сам да си отпуша канала в банята? И какви съвети ще ми дадете? Ще съм ви много благодарен за отговора ви.
Здравейте, това най-вече зависи от вас самия, ако имате някакви познания за устройството на сифоните и канализацията. Нашите съвети са дадени тук, и там може да продъжим дискусията.
Здравейте, появи се водно петно на стената в хола ми е най вероятно вследствие на запушена водосточна тръба. Какво може да се направи?
Здравейте, ако е сигурно, че е от запушената водосточна тръба. Тръбата трябва да се отпуши.
Здравейте, много пъти съм си отпушвал сам мивката с една тел, но сега не мога, бихте ли ми казали как да се справя?
Здравейте, ако е кухненската мивка, ще е по-трудно за ради наслоилите се мазнини по тръбата. Пробвайте със спирала с по-голяма глава отпред. Ако искате може да проследите връзките и да изгледате нашите
видеоклипове за отпушване на мивки.
Здравейте! Нужна ми е помощ за разчитане на проект. Спорим със съседа над мен. В проекта за неговата баня, тръбите и сифоните към вертикалния отходен щранг са изчертани с тънка прекъсната линия - пунктир. Значи ли това, че следва да се положат в неговата баня, в замазката или трябва да минат под плочата, по моя таван? Има ли специален знак за обозначение на конкретно място, през което преминава канализация през бетонна плоча?
Здравейте, без ваше съгласие няма как да стане. Най-добре направете справка на проекта в Общината.
Здравейте, имаме много лоша миризма от канала в банята, може ли да помогнете?
Здравейте, първо прочете това тук и ако не се справите ни се обадете.
Здравейте, в апартамент с изнесени тръби на тераса (от предишни собственици) трябва да се смени кран за пералня. Възможно ли е смесителят, който е в стената да се преработи с изводи за стоящ смесител?
Здравейте, да възможно е, но трябва да се разкърти стената.
Бихте ли ни дали оферта за отпушване на канал за оттичане на атмосферни води в сграда.
Проблемния участък се намира в сутерена на сградата на блока. Хоризонтален участък с приблизителна дължина 4-5м.
Има осигурен достъп през ревизионен отвор находящ се в сутерена. Ф 130мм.
адресът е : .... . За контакт моб. номер 08... .
Здравейте, цените
ето ги тук
Здравейте! Имаме ревизионна шахта пред блока, на която капакът просто лежи върху отвора. Липсва уплътняващ пръстен и между капака и самия отвор има пролуки, през които влизат боклуци в шахтата. Прилагам снимки. Можете ли да ни дадете оферта за изграждане на стабилен отвор и капака на шахтата, за да се затваря плътно?
Здравейте, изпратено ви е съобщение по пощата.
Здравейте,
Може ли да изградите канализационно отклонение за дъждовни води - има проект - в гр. Банско?
Росица Балева
Здравейте, за съжаление няма да може да ви помогнем за гр. Банско.
Здравейте,
Трябва ми майстор за полагане на ВИК инсталация за мръсния канал в новострояща се къща в гр. Пирдоп.
Ще поема разходите за транспорт.
Здравейте, изпратено ви е съобщение на посочения адрес.
Здравейте. Развали ми се смесителят на кухненската мивка. Батерията/смесителят/ е от 1980г., когато е построен блока, в който живея. Батерията е стенен монтаж с две ръкохватки и тече между чучура и самата батерия. Мисля, че съвсем не става за ремонт и смяна на уплътненията на чучура четейки в интернет. Чучура и се клати страховито и просто си е изпяла песента. В момента съм я омотала с едни ленти уж хидроизоалционни, но водата си намира пътя и тече. Почти не мога да си измия чиниите, ако не подложа нещо отдолу да събира водата. Може ли да ми дадете оферта за посещение в къщи и смяна на батерията, като Вие ми закупите някаква на нормална цена. Осовто разстояние между кранчетата е около 155мм. Кога можете да дойдете и да я смените, живея в ж.к.Света Троица.
Здравейте, изпратено ви е съобщение по пощата.
Здравейте. При смяна на спукан маркуч за мръсната вода на пералния Горение w 7223 старичък модел изпуснах накрайника на отверката в корпуса докато отвивах винта на скобата, която държи маркуча към помпата. Пералнята беше легнала на дясната си страна и бях свалил мекото й дъно. Издрънка на ламарина при падането, но после гледайки през дъното, както си беше легнала се убих от търсене с фенера и нищо. Просто изчезна. При изправянето й не чух нищо. За проверка на маркучите, че за мръсната вода сложих нов пералнята се пусна на 30 Мин изплакване празна и уж нищо не чух. Такава проверка достатъчна ли е за проверка за теч от маркучите? Трябва ли да предприемам нещо за този накрайник или няма повод за притеснение след тази програма на празна пералня? Извинявам се за дългия въпрос, но за 1 път ремонтирам нещо по перални изобщо.
Здравейте, сигурно накрайника се е заклещил някъде. Щом като няма теч, всичко е наред.
Блока, в който живея е сравнително нов, от 2023 година. От скоро време когато съседа от горния етаж си пуска мивката в кухнята долу при мене шуми все едно шума е подобен на пускане на тоалетната чиния водата без да спира. Чува се всякакво тракане от там също. Тъй като е нетърпимо и съседа отказва да прави нещо, за да спре този шум, тъй като при него го няма и не е обезпокоен аз му купих съвсем нова батерия и платих за негов водопроводчик да дойде и да я смени. Не знам какво точно е правил водопроводчика, батерията е сменена. Шума спря. За голяма нещастие след една седмица тишина, същия шум започна отново. Съседа крещи, обижда ме и не иска повече нищо да прави. Какво може да е това. Защо спря, всичко се оправи и сега отново започна. Каква е причината? Моля ви помогнете.
Здравейте, прочетете написаното в "шум от водопровода". Ще го намерите в "карта на сайта", раздел "въпроси и отговори". Там сме описали причините.
Здравейте изпуснах капачка от паста за зъби в сифона на душа и сега водата се оттича слабо. Може ли да се оправи и каква ще е цената?
Здравейте, изпратено ви е съобщение на имейла.
Имам проблем с вграден смесител Deante Multi-System (модел NAC09AT).
При студена вода налягането е отлично, при топла е много слабо, независимо от регулирането.
Смених всички глави (термостат, дебит и дивертор), но няма промяна.
Смятам, че вътрешните канали в корпуса са запушени.
Търся майстор, който може:
✔ да огледа вътрешните канали със ендоскоп/мини камера
✔ да извърши обратно промиване или почистване на входовете
✔ да извади и почисти/смени вътрешни клапи и филтри
Не търся просто „да се махне тяло“, а диагноза и почистване.
Какви инструменти ще използвате и каква е ориентировъчната цена?
Здравейте, за съжаление не извършваме тази услуга.
Здравейте, имам проблем с налягането на водата, нулев дебит, има вода в тръбопровода, просто водата не може да достигне до мене. Когато отворя крана чувам водата. Понякога едва едва капе. Може ли да се повиши налягането по някакъв начин, благодаря предварително.
Здравейте, ако тръбите са метални, нищо не може да се направи, трябва да се подменят.
Става въпрос за смяна на уплътнение на кухненски смесител, но не мога да разбера как се сваля главата при положение че няма винтче. Много моля за вашата помощ.
Здравейте, чашката под ръкохватката се развива.
Здравейте на всички. След повече от 25 г. безотказна работа, преди няколко седмици се появи проблем с тоалетното ни казанче (прилагам две снимки). След използване на водата в казанчето и напълването му отново, продължаваше леко да сълзи вода в тоалетната чиния. Бяхме се примирили с този проблем, но днес сълзенето се увеличи значимо и мъжът ми махна капака за да обследва по-подробно проблема. Направихме теста със спирането на крана на водата към казанчето и сълзенето спря, което ни наведе на мисълта, че поплавъкът е за смяна. По някаква абсолютна случайност намерихме същия поплавък и мъжът ми го закупи с надеждата, че за проблемът ще се реши с минимални усилия. За жалост и чисто новия поплавък не се затваря напълно и водата от казанчето прелива към тръбата в казанчето и оттам към тоалетната чиния. Опитахме са да регулираме поплавъка в различни посоки, но нищо не помогна. Може ли да ни дадете съвет как да процедираме с този поплавък. Вярно, че е стар модел и пластмасов, което не буди доверие, но е факт, че предишният издържа от 1997 г. и то при постоянна употреба.
Предварително благодаря за отделеното време да прочетете и отговорите на поста ми. Приемаме всякакви идеи.
Здравейте, спрете водата и източете водата от казанчето. На рамото на поплавъка има пластмасов винт, развийте го и свалете поплавъка надолу и стегнете винта. Така се регулира.
Здравеите, сменявате ли водомери?
Здравейте, за съжаление не сменяваме, в момента
отпушваме канализация. Ако сте на топлинно счетоводство - фирмата която го извършва ще ви ги смени.
Здравеите,
желая смяна на стария душ панел, със закупен нов.
Въпроса ми е: може ли да поемете ремонта / замянаната на стария със нов душ панел/ и колко ще ми струва.
прилагам снимки на стариия и новия.
поздрави.
Здравейте, имате отговор на имейла.
Здравейте, съседа в апартамента над мене когато си ползва мивката в кухненската част създава постоянен шум в долия апартамент при мене. При него, където е мивката няма шум. Шума е много обезпокояващ, с часове се ползва мивката. Шума, който се произвежда в долия апартамент е наподобаващ пускане на водата в тоалетната чиния, но с още по-силно напрежение и не спира докато се ползва мивката, все едно водата е под голямо налягане. Не знам как по-добре да го опиша. Той отказва да съдейства и да отстрани проблема защото при него няма шум. А този шум го нямаше преди, отскоро е. Той каза, че нищо не е променял, че това си е от строителството. Блока е нов, говорих със строителя, той каза, че проблема не е общ. Никъде на друго място, апартамент не се чува, само когато този съсед над мене си полва мивката. Не се издържа това всеки ден, вечер, нощ. Казах му, че аз ще закупя и заплатя всичко само да се съгласи да даде достъп и да се отстрани. Моля ви кажете ми какво е това, кое е причината за този силен шум както водата като се пуска в тоалетната и преди да спре този шум, но не спира, продължава с часове докато спрат мивката. Какво трябва да купя ?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59
Смяна на водомери