Водопровод и Канализация - Въпроси и отговори
В момента фирмата извършва само отпушване на запушена канализация, тоалетни, мивки, сифони, мазета, шахти, вертикални и хоризонтални щрангове, а за останалите ВиК услуги и ремонти, даваме съвети.
Страници на коментарите:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59
Здравейте искам да се свържа с мръсния канал на улицата разрешиха ми да изкопаят тротоара но се оказа разклонението не изкарано до там а на 1м от главния канал и сега не ми разрешават да копая улицата какво мога да направя.Улицата е по европроект с сменени тръби асфалт и др., и би трябвало до всеки имот да са сменени или пуснати нови водопроводни и канализационна тръби.
Здравейте, ако има дълбочина уличния канал, се копае на тунел до отклонението.
Здравейте, закупих Trevi - Душ-комплект с ръчен душ и термостатен смесител но проблема е че тръбте са ми на обратно, отляво ми е студената вода а от дясно топлата, на смесителя е обратното искам да попитам дали врътките на смесителя могат да се обърнат за да може студената и топлата вода да влизат на мястото си?
Здравейте, не, не могат да се обърнат.
Здравейте. Извинете, че Ви отнемам от времето. Върпосът ми е следния : При монтажа на едноръкохватков смесител в кунята, човекът е разменил меката връзка за топлата и студената вода. Това фатално ли е, има ли неблагоприятни последици за смесителя?
Благодаря Ви много
Здравейте, не е фатално, но може и вие да ги размените, като спрете водата.
Здравейте,
Преди време, тръбата за студена вода в моя гараж (снимка 1) е отрязана в съседния гараж (снимка 2). Възможно ли е да се възстанови или смени?
Благодаря
Здравейте, да възможно е да се отремонтира.
Здравейте, живея в блок на втория етаж. Понякога изведнъж топлата вода става студена и след малко пак гореща. На какво може да се дължи това?
Здравейте, общите тръби са ви за подмяна или са подменени с по-малък диаметър.
Здравейте, няма да намерите, но вие я обърнете и така я монтирайте.
Здравейте, майстора смени всичко в казанчето - и изпразващия механизъм, и пълнещия, и болтовете, и гуменото уплътнение, и бутончето, но пак забелязвам сълзене, не като предишното но капките са видими. Какъв може да е проблема?
Здравейте, най-вероятно трябва да се стегне гайката на изпразващия механизъм, отдолу.
Здравейте, направих проверка защото се съмнявах (спрях водата в банята за една нощ и на сутринта видях че казанчето на тоалетната е празно-без да съм я ползувал въобще) и разбирам че изпразващият механизъм-гумичките протичат. Моля ви кажете ми откъде мога да ги купя тези двете - бялата и черната (не мога да разбера коя от двете е затова бих ги сменил и двете) уплътнителни гумички? На видима идеал е изпразващият механизъм, благодаря предварително!
Здравейте, продават се по железариите. Сваляте старата /тази черната/ и с нея търсите. Бялата пластмасова шайба с прореза се сваля /като се разтвори от прореза/ и тогава вадите уплътнението.
Здравейте, имам проблем с уличния канал, който често са запушва. Вие отпушвате ли улични канали?
Здравейте, да отпушване улични канали стига да не са приети от ВиК дружеството т.е. да са изградени на частни начала. Ето ви едно видео за отпушване на улични канали.
Здравейте, имам проблем с пускането на водата на вградено казанче. Изглежда гумата не изстласква въздух, който да активира поплавъка. Говорихме по телефона преди няколко дни, както се разбрахме, изпращам снимки тук. Благодаря предварително
Здравейте, на Грое, бутоните също са с помпа. Но дали ще пасне на отвора на вашата структура за да се подмени бутона като само се включи шлауха, към новия бутон.
Как се постъпва при установена авария на общия мръсен канал в частта си в заключен и недостъпен за ремонт апартамент. Кой плаща за този ремонт.
Здравейте, Общото събрание на Етажната собственост, решава тези проблеми - а управителя на ЕС привежда в изпълнение на взетите решения. Заплащането ремонта на общите части се поема от собствениците - останалото от съответния собственик. Тези норми са постановени в Закона за управление на етажната собственост.
Здравейте,
в стар блок на дружба 1. Канализацията в банята на може би всички живущи мирише на лошо.
Миризмата се усеща и отвън при шахтите на улицата, макар и по-слабо.
Дали трябва да се викне човек, за да се отпуши канала или нещо да се изчисти? Колко би струвало това?
Здравейте, отворете една шахта в мазето и вижте дали е пълна. Ако е пълна са обадете да я отпушим.
Здравейте! Имаме еднохватков смесител. Днес сутринта топлата вода започна да тече отсамо себе си. Спрях я от големия кран, но само така мога да я контролирам. Със студената вода няма проблем. В студентски град в София е проблема.
Поздрави!
Здравейте, главата на смесителя е за смяна.
Здравейте, когато казанчето не задържа вода и водата изтича в тоалетната чиния, уплътнението между казанчето и чинията ли трябва да сменя? Водата изтича от казанчето в чинията, и следователно постоянно пълни вода, имам 200 лв. сметка за два месеца ... Трябва постоянно да спираме водата от крана.
Здравейте, сменете си изпразващия механизъм.
Здравейте, имам смесител Видима, който тече от там където излиза чучура от корпуса на смесителя, но не намирам начин да го сваля и евентуално да му подменя уплътнение ако има. Моля за съвет как да го сваля.
Здравейте, трябва да свалите смесителя и тогава да развиете чучура.
Здравейте, имам смесител Видима, който тече от там където излиза чучура от корпуса на смесителя, но не намирам начин да го сваля и евентуално да му подменя уплътнение ако има. Моля за съвет как да го сваля.
Здравейте, трябва и снимка да качите.
Здравейте, ако при смяна на водомер ВиК дружеството не си свърши добре работата и се получи теч при който съседа на долния етаж получи мокро петно аз дължа ли пари на съседа за ремонт или той трябва да се обърне към Вик дружеството за обезщетение. Те идваха и го оправиха, но за петното може ли съседа да има парични претенции към мене. Може би не е във Вашата компетенция, но ще се радвам ако имате някаква информация по темата. Благодаря предварително.
Здравейте, ако имате свидетел, че това което казвате е така. Тогава, при съдебен иск от страна на съседа ви, към вас. В съдебното производство, отвеника /т.е. вие/, чрез свидетеля, ще бъде заменен с виновния за теча. Но, за целта ще ви трябва юрист, адвокат.
Здравейте! В банята от казанчето, тръбата която влиза в тоалетната чиния, тече вода. При спряна вода от централния кран в банята, пак тече вода!
От къде може да е проблема?
Здравейте, от маншона, който уплътнява връзката между тръбата и чинията.
Здравейте, надявам се да ми помогнете. Направиха ни банята с плочки без да се усетят майсторите за извода за тоалетна, че е било по добре да се премести и сега не знаем как да включим казанчето. Има ли шанс без да се махат плочките.
Здравейте, ъгловото кранче ще се навие, като се отвори достатъчно място в плочката от дясно на извода за водата. След това върху този отвор да се постави нещо декоративно, за да може в бъдеще да се сменява кранчето.
Здравейте! Образува се много конденз по тръбите за студена
вода в тоалетна. Бяха подменени с полипропилен , но и на тях излезе конденза. Помещението е с отворен прозорец и температурата е 22 градуса.Водата не е много студена.
Здравейте, сложете изолация.
Добър ден.
В продължение на разговор по телефона, бих искала да ни дадете оферта за ремонтниране на ВиК шахта в панелен блок. Размерете са както следва: 70/70/35 см.
Адрес: гр. София, ...
Тел. за връзка с П. Б.: 08...
Тел. за връзка с Т. А.: 08...
Здравейте, надяваме се, че сега всичко ще е наред с шахтите.
Здравейте! Живея от 2008 г. в блок на шест етажа с по 4 апартамента. Аз съм на трети етаж среден апартамент. При нас винаги е имало теч в банята, вече 15 год., но отскоро се появи теч и на границата между кухненския бокс и всекидневната в близост до отдушниците. В рамките на месец стената се покри с мухъл. Апартаментът под нас е в същото положение. Мазата ни също е мокра през цялото време. В банята теч има както от съседите, така и когато вали дъжд. Покривът е саниран през 2016 г., но проблемът продължава. Отскоро разбрах, че и в апартаменти, който са на другата страна също имат течове и то сериозни. Не успяваме да намерим фирма или частно лице, което да установи причината за тези проблеми и оттам да започнем отстраняването им. Възможно ли е да се ангажирате или да ни препоръчате майстор, който да направи оглед и определи дали може да се справи с проблема? Благодаря!
Здравейте, за съжаление работим само в София и не познаваме майстори във вашия район. Течовете са най-вероятно от фуги, но трябва да се прегледат канализационните тръби. Това може и вие да го установите, като се редува и се пуска вода последователно от всички етажи /мивки,тоалетни, подови сифони/ и се наблюдава от отворите за водомерите на всеки етаж за да се види теча.
Здравейте,
при ремонт на баня забелязах няколко набъбвания на вертикалния щранг за топла вода, който е с алуминиева вложка (stabi) и е на около 20г.
Такъв тип набъбвания може ли да се каже, че са козметични или са опасни и трябва да се отстранят с муфи или смяна на участък с нова тръба? В интернет срещнах противоречиви имения.
На снимките се вижда най-силно изразеното образувания, като има още 2-3 доста леки.
Здравейте, това което е набъбнало е покритието върху алуминиевата вложка. Ако от вътрешната страна няма шупли по тръбата - няма да има проблем. Трябва да се следи положението периодично. Виждали сме и по-големи набъбвания на тръби които работят.
Здравейте, поради пропадане на тръбите на канализацията пред жилищен блок се получава често запушване и връщане на отходни води в мазетата. Писали сме многократно писма до ВиК дружеството и Общината, но така и не се разбра, чия собственост е тази част от канализацията и кой е отговорен за поддръжката й. Предприели сме подмяна на тръбите за наша сметка. Въпросът ми е, можем ли да подадем иск след това за евентуално връщане на разходите по ремонта и от кого? Трябва ли да искаме разрешение за извършване на ремонта и ако да, също от кого?
Здравейте, ако плащате канализационни в сметката ви за вода, това означава, че канализационното отклонение се стопанисва и поддържа от този на когото плащате - и той трябва да извършва ремонта за негова сметка. Разрешителни за ремонт се издават от Общината. Прочетете си
НАРЕДБА № 4 от 14 септември 2004 г. за условията и реда за присъединяване на потребителите и за ползване на водоснабдителните и канализационните системи.
Здравейте, имам смесител на Видима ретро. Започна да тече от гайката при чучура. Развих го, подмених гумичките но теча продължава. Дали подлежи на ремонт и дали липсва нещо?
Здравейте, ако не е нарушена цялостта на тръбата, може причината да е: при монтажа уплътненията да се изместват, ако е така намажете ги със смазка или олио и тогава ги монтирайте.
Здравейте, бих искала да попитам как може да се вкара мръсен канал и съответно чиста вода на таванско помещение. Тавана се пада над помещения с вода кухненски бокс и баня, но не е над моето жилище, има два етажа над нас. Има комин който е отделен само за нашият апартамент и минава в съседство. Казаха ми че би могло тръбите за чиста вода да се вкарат от там минавайки директно към нашият водомер и да минат през комина. Дали е възможно по същият начин да се прекара и мръсен канал.
Здравейте, прекарване на водопровод през комин не е решение, защото ако някой ползва комина или в бъдеще го ползва по предназначението му - какво ще стане с тръбите? Канализационните тръби трябва да минават през тавана, ако в непосредствена близост на тавана има канал - там може да се включите. Трябва да знаете, че за всяко преустройство, се изисква проект одобрен от общината.
Здравейте,
Имаме проблем с вградeно казанче Идеал Стандарт - Аква блейд. Когато се пусне водата от копчето струята слаба, и в 50% от случаите се налага да използваме в допълнение и кофа с вода. Просто не поглъща тоалетна хартия и тн.
Има ли начин да се регулира силата на струята?
Поздрави
Стойко
Здравейте, ако има възможност увеличете нивото на водата в казанчето. Ако не се получи, обърнете се към производителя.
Здравейте искам да попитам имам моноблок видима точно този вид случи се следното , след като пусна водата от казанчето след като се напълни казанчето започва да капе долу в тоалетната, от какво може да бъде ?
Здравейте, най-вероятно от пълнещия механизъм.
Здравейте, извинявам се за въпроса, но може ли да ми обясните как отпушвате каналите?
Здравейте, с професионална техника за отпушване на канали - ето ви едно
видео, за отпушване на канали в София.
Здравейте отново, оказа се, че терена позволява да положа тръбата с минимален, но постоянен наклон от сградата към водомерната шахта. Въпроса ми е - мога ли да я направя така и да избегна правенето на шахта пред сградата, от която да източвам инсталацията през зимата?
Да, може.
Вие ми отговорихте: когато не се ползва водата по-дълго време, тръбите корозират и се запушват.
В такъв случай какво следва, смяна на тръбите ли?
Здравейте, първо се пробва са отпушат, ако не стане, ще трябва да се подменят.
На чешмата в банята от кранът за топлата вода тече много слабо, едвам, едвам.
Така е откакто съм дошла януари месец.
Не знам каква е причината, дали тръбите са стари и за смяна или батерията е за смяна. Може би ще се наложи да дойдете на място за оглед.
Здравейте, когато не се ползва водата по-дълго време, тръбите корозират и се запушват.
Здравейте,с какъв ключ се сменя термоглавата ,номер 22 не влиза, а номер 21 е малък.С някакъв специален ключ се развива.
Здравейте, с раздвижен /тръбен/ ключ се развива.
Здравейте, както се разбрахме по телефона, ще очаквам да се обадите.
Здравейте, имаме проблем със спукване или пропадане по подземната част на канализацията, на разстояние от градската шахта до мястото в което влизат в мазата на нашият блок. Връщат се отходни води и се пълният общите части. Разстоянието за подмяна на тръбите е 12м, като 3м са пътно платно а останалата част е тротоар и площадка точно пред входната врата. Блокът е строен 2009-2010г.. Въпросът е трябва ли да искаме разрешение от различни институции, за подмяна на тръбите. Особенно за разкопаване на улицата.
Здравейте, да трябва да искате писменно разрешение от общината.
Здравейте, предстои ми подмяна на водопроводно отклонение към външна баня и тоалетна, което се ползва само лятото и се спира зимата. Старата тръба е 1/2 метална и разстоянието е около 15 метра. Въпросите ми са:
1. С какъв размер ПЕ тръба да го изпълня - 1/2 или 3/4?
2. Мисля да направя ревизионна шахта пред сградата, в която да има спирателен кран с изпускател и там да направя прехода към ППР. Добре ли е да сложа и кран в началото на отклонението - на вертикалния участък веднага след тройника на снимката?
Благодаря предварително.
Здравейте, с какъвто размер е металната тръба, с такъв размер и ПЕ. Това с шахтата е добре. Ако сложиш втори кран на вертикала, ще е добре ако единия откаже, ще имаш резервен. Но трябва да се затварят и отварят периодически, за да не клеясат.
Здравейте, може ли да ми препоръчате, някаква техника по-евтина за домашни нужди, с която да си отпушвам каналите.
Благодаря за отговора.
Здравейте, има спирали за отпушване на канали, които сравнително са по-евтини и се продават по железариите. Но ние ви препоръчваме този уред, който е на снимката:
Точно същия цвят и модел няма да намерите, но на същия принцип. Има ги по-големите вериги магазини.
Точно същия цвят и модел няма да намерите, но на същия принцип. Има ги по-големите вериги магазини.
Добър ден. Имам проблем с казанче Видима. След изпускане на водата механизма не се задейства и се пълни едва едва, от струя с високо налягане което може да отнеме часове. Какъв може да е проблема? Благодаря предварително.
Здравейте, пълнещия механизъм е за подмяна.
Здравейте! Търся земекопна "къртица" за прокопаване на канал за тръба под асфалтирана улица. За Русе. Моля за телефон или някакви координати за връзка.
Здравейте, не можем да ви помогнем.
#5085 Добрин Иванов | 24.08.2023 14:47
Водопроводчик за град Попово, област Търговище – [ Въпроси и Отговори ]
Водопроводчик за град Попово, област Търговище – [ Въпроси и Отговори ]
Подмяна на външна, спукана водопроводна тръба в селска къща на двадесет км. от гр. Попово. Тръбата е на петдесет см. под повърхността под бетонова замаска с дебелина три см. Необходимо разбиване на бетонирания участък, който е с дължина около четири метра. Подмяна на цялата тръба или ремонт на спуканата час от тръбата.
Администратор | 25.08.2023 22:56
Водопроводчик за град Попово, област Търговище – [ Въпроси и Отговори ]
Здравейте, не извършваме ремонти в гр. Попово.
Здравейте, от смесителя в кухнята капе непрекъснато, ще го сменим, но дори при спиране на водата от централните крановете с цел монтаж, от крана за топлата вода продължава да капе. Каква може да е причината?
Здравейте, крана е за подмяна.
Здравейте! Имам проблем с теч или по-скоро капене от чучура. От какво може да е? Може ли да ми дадете съвет как да развият ръкохватките. Благодаря!
Здравейте, уплътнението е за подмяна. Ръкохватката се издърпва.
Здравейте, защо плащам отвеждане и пречистване на отходни води, след като в общината ми казаха, че канализацията ми е незаконна? И след изграждането на новата канализация имам ли право на две отклонения, защото в момента от къщата излизат така?
Здравейте, за незаконна канализация не се плаща. Ако първоначалния проект е имало две отклонения, трябва и сега да си останат.
Здравейте! Преди време ремонтирахте нашето казанче, защото водата изтичаше направо в тоалетната чиния и то не се пълнеше. Сменихте механизма в средата, казанчето ни е пластмасово, от най-обикновените. Сложихте една тел по средата на новия механизъм в средата на казанчето, за да пълни по-малко вода, казахте, че поплавъка си работи. След време отново спря да се пълни, водата пак изтича в тоалетната. Какво да направим, за да го поправим? Как се демонтира и монтира централната част, за да я сменим?
Здравейте, под казанчето се развива гайката - ако е стенно, има две гайки, ако е моноблок - първо се развиват болтовете които държат казанчето и гайката е отдолу.
Здравейте, от мазетата на блока излиза много неприятна миризма на канали. Може ли да помогнете?
Здравейте, надяваме се сега, ако изпълнявате указанията ни да нямате подобен проблем, или ако се получи да не се колебаете, но да са свържете с нас. Прочетете и това:
Здравейте,
Предсто ми да сменя водопровода на 4 етажна къща. На всеки етаж има кухня и баня.
Можете ли да ми помогнете с информация с какъв диаметър тръба трябва да започна на първия етаж и дали нагоре трябва да го намаля или да е еднакъв и четирите етажа?
Предварително благодаря за отделеното време
Здравейте, какъв е цолажа на входящата тръба в къщата.
Имах теч от меката връзка на казанчето /с долно пълнене/. Пластмасовата резба на поплавъка беше се протрила, затова се сложи нов с метална резба, както и нова мека връзка. Сега при затваряне на крана, резонансът по меката връзка е като от бор машина. Какво не е наред сега пък?! Мека връзка ли да сменя или пак да купувам поплавък. И каква е гаранцията, че новия няма да предизвика пак резонанс? Прилагам снимки.
Здравейте, ако перчатката на поплавъка опира в стената на казанчето - това предпазва от резонанса /от снимката не се вижда добре/. Опитайте да завъртите леко червената пръчица за регулиране на поплавъка - може да има лека промяна. Другото е нов модел поплавък, с уговорка да го върнете ако не проработи.
Здравейте! Ръкохватката на батерията надясно се върти докрай, а наляво се отваря съвсем малко. Сменихме патрона с нов, но проблемът си остана същия. А иначе струята на водата е силна. Каква може да е повредата? Предварително Ви благодаря !
Здравейте, може би не е центрована правилно.
Здравейте. Мивка Schock връща от преливника пяна. Нямам проблем със запушване. Чисто нова е. Ап.също. Свързването е правилно.
Здравейте, нищо не може да се направи, освен по-малко вещество образуващо пяната.
Здравейте, смесителят за баня, продукт SIMPLY U на Ideal Standard се движи доста трудно, с много шум. Разбирам че трябва да сменя керамичната глава, но не мога да стигна до нея.
Разглобих смесителя до нивото на снимката, но не мога да отвия металната гайка, която захлупва главата. Опитвах да разхлабвам в двете посоки с шестограмен ключ 22 мм., киснах металната гайка в концентрат срещу варовик, опитах с WD40, засега не успявам.
Алтернативата да си купя нов смесител не работи - сегашният смесител е с 2 дупки на мивката, а подобни вече не се продават.
Здравейте, пробвайте с глух ключ.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59






Ремонт на канализация