Водопровод и Канализация - Въпроси и отговори
В момента фирмата извършва само отпушване на запушена канализация, тоалетни, мивки, сифони, мазета, шахти, вертикални и хоризонтални щрангове, а за останалите ВиК услуги и ремонти, даваме съвети.
Страници на коментарите:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59
Здравейте!
Имам нужда от подмяна на ПВЦ тръба, която е изцяло външна, никъде не е вкопана дори къдетo се вижда сифон в плочата.
Прилагам снимки.
Можете ли да извършите този ремонт и каква ще е цената ориентировъчно?
Благодаря ви!
Здравейте, в София ли живеете? Не сте качили снимките.
Здравейте, от тази сутрин имам теч зад тоалетната чиния, допускам, че е меката връзка за отходната вода, дали е възможно друг да е проблема и отстранявате ли подобни повреди. Прилагам снимка, сълзи между двете плочки, явно там е намерило пролука, но теча може би е по-сериозен.
Здравейте, да, теча от връзката между маншона и тръбата. Извършваме тези услуги.
Здравейте. Трябва да сменя смесителя на кухнята от старите с два извода от стената. Трябва да слязат под плота с около 35 см. от стената излизат над плота два изхода за топла и студена вода. Предполагам, че тръбите идват хоризонтално и излизат на 2 колена. Идеята ми е да изкъртя канали в стената надолу с 35 см. Въпроса ми е тези колена, ако ги развъртя с 1/4 за да сочат надоло дали няма да текнат. Ще сложа ПВЦ тръби 1/2.
Здравейте, ако при завъртането ги затягаш, ще държат, ако обаче ги развиваш - трябва след това да ги затапиш и да пробваш, преди да продължиш да изместваш водопровода.
При изграждане на канализационна система от общината по улиците и пускане на расклонения до оградите на къщите, какви за изискванията за ревиознни шахти които трябва да се изградят в двора.
Понеже пускат по 2 тръби до двор, 1 за мръсна вода (канал) и една за дъждовна вода - има ли изисквания каква да бъде ревизионната шахта за дъждовната вода?
Вече разбрах изискванията за канализационна шахта има и чертежи в интернет, но никъде не е упоменато за изисквания за ревиозонна шахта за дъждовна вода.
Здравейте, няма изсквания, единствено да е до два метра от регулационната линия на имота. Ако е по-дълбока, трябва да може да се влиза в нея за да се почиства, зида се или с бетонни тухли /Ф800/ или с пръстени Ф 800 мм, като в горния край се стеснява на ф 600 или се поставя КРШ, за да се монтира капака. Вие може да си я изградите, както желаете, но пак казвам да може да се чисти вътре. Добре е на дъното да има берма и кюне, ето ви едно наше видео за ремонт на канализация.
Здравейте искам да попитам канализационна тръба с обратен наклон. Къщата ми е на хълм а банята и тоалетната са в ниското а каналът на улицата е високо.
Здравейте, мисля, че с вас разговаряхме по телефона. Измерете си котите, ако не става, септична яма.
Здравейте, поради голяма изравнителна сметка от С.вода, разбрах, че ми начисляват прекалено голям дял от общия водомер.
Как и кой решава какъв е коефициента за разпределение на съседите.
Ние сме 17 апартамента, общия водомер има 66 кубика вода, на мен са сложили над 8 кубика.
Към кого трябва да се обърна за да се промени това?
Здравейте, който изразходва повече вода, повече се и преразпределя, който по-малко съответно по-малко се разпределя. Въпроса е друг: дали разликата от общия водомер и индивидуалните водомери - са действително изразходвани?
Здравейте. За да подгреем детски басейн, източихме няколко легена почти вряла вода от смесителя на душа в банята (една ръкохватка). След това ни действие, налягането на топлата вода рязко намаля. При смесителя на мивката е нормално. Захранени са от един кран и проблемът е в този на душа. Какъв е?
Ще ви бъдем благодарни за съвет.
Здравейте, трябва да се свали главата на смесителната батерия. В нередки случаи, парчета от уплътнението попадат в отворите на главата на смесителя.
Здравейте, топлата вода в кухнята тече много слабо. Може ли да помогнете?
Здравейте, ако проблема е от скоро, можем да помогнем, но ще ни трябва адрес.
#5050 Krasimira | 21.07.2023 17:33
Водопроводчик за град Поморие, област Бургас – [ Въпроси и Отговори ]
Водопроводчик за град Поморие, област Бургас – [ Въпроси и Отговори ]
Здравейте, имаме една пералня която е тук от както закупихме апартамента. Сега се оказа, че тя тече. Искаме да я махнем, но реално паста откъдето влиза вода в пералнята е в общо кранче с това където се пълни казанчето. Можете ли да ми съдействате примерно да се затапи тая част за пералнята, за да не тече?
Администратор | 21.07.2023 20:00
Водопроводчик за град Поморие, област Бургас – [ Въпроси и Отговори ]
Здравейте, ние за град Поморие даваме само съвети. Ако искате вие да се оправите сами проблема, качете снимки и ще ви кажем какво да направите.
Здравейте, имаме ситуация в която при комшиите долу има теч от вертикалния щранг за студена вода. При мен няма никакви видими течове и предполагаме е връзката, която би трябвало в плочата. (очакваме вик специалист)
Тяхното предложение е да си сменят тръбата и тази връзка между тръбите да е в нашата баня (нашите тръби са сменяни).
Въпросът ми е дали това е удачно или има ли по-добър и прагматичен вариант.
Благодаря.
Здравейте, сигурно ли е, че теча е от вертикалния щранг, защото може и да е от фуги.
Здравейте, в жилището ни има два щранга - един към банята, а към другия са вързани хоризонталните отклонения за кухнята и мокрото помещение. Имам проблем със студената вода в кухнята - тече съвсем малко т.е. почти капе. Топлата вода е ок, също и топлата и студената в мокрото помещение са ок.
Какъв може да е проблема? Извършвате ли такъв тип ВиК услуги и колко би ми струвало ориентировъчно?
Здравейте, изпратено ви е съобщение.
Здравейте, вече ги видяхме тази снимки. Трябвало е да попитате какво за преправяне. Моля, ако пак ни пишете, пишете на имейла а не в сайта.
Здравейтe, искам да закупя и монтирам два дистанционни водомера, вие извършвате ли тази услуга?
Здравейте, за съжаление не извършваме. Потърсете фирма, която доставя монтира и пломбира водомери.
Здравейте, имам вила извън регулация. Или
по-точно на 12км от окръжен град моите съседи са си направили кооперация и са си прекарали вода. Помолих съседите си да се включа към тяхната водопроводна мрежа, като разбира се им заплатя разходите които са направили, но те ми отказаха.
Имат ли това право? Постройката която притежавам е монолитна и законна! Моля Ви за отговор.
Здравейте, наредбата на МРРБ от от 14 септември 2004 г., указва реда за присъединяване към водопреносната мрежа. Ако съседите ви не са спазили този ред и изградената от тях водопроводна мрежа не е приета от вик дружеството, вие нищо не можете да направите освен да получите разрешение от тях. Ако, обаче въпросния водопровод е приет от Вик дружеството, тогава трябва да предприемете действия съгласно наредбата.
Здравейте, имам теч на тръба в банята. Казаха ми, че това е главната тръба която преминава от долу на горе и преминава през всички апартаменти в жилищния блок. Как мога да отстраня теча.
Здравейте, тръбите са стари, трябва да се подменят.
Здравейте, продавате ли водомери?
Здравейте, не, не продаваме.
Здравейте, благодаря ви за сайта, много ми помагате. Благодарности!
Здравейте, от снимките не се вижда тоалетната със задно или с долно оттичане е?
Здравейте, запуши ми се тоалетна, може ли да ми помогнете?
Здравейте, дайте точен адрес и телефон и ще ви помогнем.
Здравейте, не може да се разбере какво трябва да се преправи.
Здравейте, искаме да сменим тоалетната чиния и казанчето, но преди това трябва да се преправи тръба ф 110, така се произнесе техник от ВИК, на предварителния оглед. Извършвате ли такива ремонти, колко ще ми струва приблизително цялата услуга, вкл смяна на чинията и казанчето?
Здравейте, трябва снимка, за да се види какво ще се преправя.
При изграждане на канализационна система от общината по улиците и пускане на расклонения до оградите на къщите, какви за изискванията за ревиознни шахти които трябва да се изградят в двора.
Понеже пускат по 2 тръби до двор, 1 за мръсна вода (канал) и една за дъждовна вода - има ли изисквания каква да бъде ревизионната шахта за дъждовната вода?
Вече разбрах изискванията за канализационна шахта има и чертежи в интернет, но никъде не е упоменато за изисквания за ревиозонна шахта за дъждовна вода.
Здравейте, в имота /двора/, няма изисквания за разстояния. Размера на шахтата зависи от дълбочината, за да може да се влиза в нея ако е по-дълбока за да се чисти.
Здравейте. Нашата ВиК инсталация е от старата. Нямаме меки връзки. Преди време сменихме целият смесител (с 1 ръкохватка) в банята, и там всичко беше наред. Но с този в кухнята не знам защо се получи така.
Здравейте, вижте да не е от цедката на чучура.
Здравейте, сменихме главата на смесителя, защото се беше запушил.
Сега тече по-добре, но пак не е много.
Дали имаме запушване някъде другаде по смесителя, или е възможно да сме объркали нещо?
Здравейте, ако имате кранчета на меките водопроводни връзки - може да е от тях. Трябва да се пробва.
Здравейте отново. Все още не съм пробвала съвета за лепилото и дърпането. Притеснявам се, при дърпането да не повредя нещо в самия сифон и после да протече под ваната. Аз досега не съм използвала ваната /скоро се нанесохме/ и нямам представа как действа по принцип сифона, от кой вид е, кое се натиска, кое се дърпа. Може да ви звучи смешно и глупаво, но наистина не знам.
Здравейте, пробвайте с вакуум, да го залепите и издърпате.
Здравейте, след пускане на водата, бутона на казанчето не се връща напълно в изходно положение. Какво трябва да се направи? Благодаря предварително.
Здравейте, най-вероятно нещо отдолу се е откачило. Трябва да се махне капака и да се види.
Здравейте, заклещих телта в тръбата, моля помогнете.
Здравейте, в отговора ни на коментар 1716, сме посочили какво да се направи.
За жалост майстора не е оставил такъв отвор. Сега ще трябва да се разбива всичко ли? Дори не смея да си го представя!
Здравейте, залепете нещо върху, тапата и се опитайте да я издърпате, след като изсъхне лепилото. Може след това да остане нещо върху тапата, но поне ще пробвате да я издърпате.
Съжалявам, но нищо не разбирам. Аз не виждам никакъв лост, а и да има такъв, няма как да го видя под ваната.
Здравейте, ако няма отвор отстрани на ваната, ще е много трудно.
Здравейте, пробвах с натискане надолу на тапата,
но никакъв резултат. Това ми препоръчахте вчера на запитвате 5008.
Здравейте, нали ви казахме с лостовата система отдолу.
Много съм притеснена и ви моля за съвет. Подсушавайки ваната явно съм натиснала тапата на сифона и сега не мога да я повдигна. Не знам точно от кой вид е сифона но май е на клик или нещо подобно.
Здравейте, ако е на клик, трябва с натискане да се отвори. Отдолу има лост трябва с него да се отвори.
Здравейте, интересувам се за смяна на механизма на тоалетно казанче - 2 броя. Казанчето е моноблок на Видима. Прилагам снимки. Бихте ли ми съобщили цени за механизмите и услугата.
Здравейте, сигурно сте си решили проблема.
Моля да ми отговорите на следния въпрос.
Във вертикален канал за сива вода (само за вода от баня) съседите ми направиха ремонт и включиха 3 тоалетни и бани. Имат ли право да включат тоалетни в него.
Това доведе до наводнение от запушване на канала и връщане на фекалии и фекални води от сифона на мивката и пералнята в моята баня.
Благодаря предварително.
Здравейте, всяка промяна на предназначението на помещенията в имота, трябва да стане с проект одобрен от общината. Всичко останало е незаконно.
Здравейте, имам запушен подов сифон в банята, възможно ли след отпушване да се постави решетка отново, нова, че сега е счупена? Някаква оферта да предложите за двете дейности? В гр. София, ж.к.Надежда 2. Приятен ден.
Здравейте, надяваме се, че сте си решили проблема.
Здравейте, тоалетната ми не работи добре от доста време, постоянно при пускане на водата, нивото се качва и бавно оттича. Как да разреша сама проблема?
Здравейте, имате попаднал предмет, най-вероятно ароматизатора. Ако тоалетната ви се демонтира, тогава ще можете да извадите попадналия предмет. Ето ние как отпушваме тоалетни чинии, намерете видеото за отпушване на тоалетна чиния и го изгледайте.
Здравейте, проблемът е в уплътнението на смесителя. На първата снимка се вижда хубаво, там където е черно имаше пластмасово уплътнение което преди месец се скъса и жената го е изхвърлила. Смесителят е на марката ideal standard . Можете ли да ми помогнете ? 08...
Предварително Благодаря.
Хубав ден.
Здравейте, отправете си допитване до фирмата производител, като им изпратите и снимките. Ние не знаем дали има резервни части, за този смесител.
#4994 Rosen Lulev | 02.07.2023 12:59
Водоснабдяване на сгради, отдалечени от водопроводна мрежа 3 част
Водоснабдяване на сгради, отдалечени от водопроводна мрежа 3 част
Здравейте , строя къща в малко село но водопровода ми е на 45 метра извън имота! Искат ми само за строителен надзор 3000 лв отделно фирма ще ми вземе по 140 лв на линеен метър до имота за изкоп и тръби при което всичко това го подарявам на ВИК! Всичко за моя сметка. Та доста се отклоних от въпроса, мога ли да си направя сондаж с хидрофор и да ми разрешат да взема акт 16?
Здравейте, не можем да ви дадем отговор на този въпрос, защото не знаем.
Здравейте, имаме проблем: живеем в апартамент има изнесена мивка от канала за изхвърляне на мръсна вода около 6 метра почистих ме със стоманена тел и тя нещо се заяде и не може да я издърпам, моля дайте съвет. Благодаря предварително!
Здравейте, пробвайте с въртене в едната посока и бутане навътре. Ако не стане, пробвайте в другата посока и пак бутане и дърпане.
Здравейте, дали за смяна на водомери е достатъчен ревизионен отвор с размер 30х60 см. или е необходимо по-широко пространство на майсторите?
Здравейте, достатъчен е.
Здравейте, от миналия месец забелязвам увеличение на сметката за вода и понеже аз всеки ден съм извън града, реших, че дъщеря ми е ползвала повече вода. Но когато днес тя плати сметката и тя се оказа двойна на предходния месец, реших да говоря с служител на ВИК и тя ми отговори, че няма теч, казанчето ми не тече, съседите нямам по-високи от обичайните, сметки и проверих водомера, като налях 10 литра вода в кофа,той си отчита правилно. На 25.06. е започнало отчитането на водата за следващия месец и до 29.06. вече има отчетени 9 кубика с вода! Данните на водомера съвпадат с данните от фактурата. Той е с дистанционно отчитане. Когато не ползваме вода, водомера нищо не отчита.
Здравейте, това което остава да направите е да го следите и засичате всеки ден. В деня в който, консумацията е по-голяма да проверите отново за течове.
След централно спиране на водата и ремонт в банята на мивката няма налягане на студената вода. Цедката е почистена. Навсякъде другаде студената вода има налягане. Моля, за помощ и съвет.
Здравейте, трябва да се свали главата за да се види причината и да се отстрани.
Здравейте, бихме желали да измажем дъното на отворената канална шахта в мазето и да поставим отвор с капак, ако е необходимо да се достъпва канала. Също така, бихме желали да се измажат и стените на тази шахта, понеже сега са само на тухли.
Също така, бихме желали, евентуална подмяна на хоризонталните метални тръби с пвц в общите помещения в мазата.
Благодаря,
Йордан
Здравейте, за ремонта на шахтата, можем да помогнем. Шахтата няма ли капак?
Здравейте! Проблемът е с душ батерия в банята, двуръкохваткова, която при отворено състояние на студената вода, не тече изобщо вода. Трябва да сменя главата ли според вас? Благодаря.
Здравейте, да, най-вероятно, трябва да смените главата.
Здравейте, домоуправител съм на сграда в София. Периодично мазетата ни се запушват. Викаме фирма, отпушване ни, и така постоянно. Може ли този проблем да се реши? Благодаря.
Здравейте, запушванията са вследствие на няколко причини: 1. Канализацията не се използва по предназначение - изхвърля се какво ли не. 2. Канализацията е за ремонт. 3. Канализацията не работи на пълен обем, т.е. тръбите не са почистени добре. 4. Канализацията няма наклон.
Когато се отпушва канализацията, трябва де се установи, от коя от посочените причини идва проблема.
Когато се отпушва канализацията, трябва де се установи, от коя от посочените причини идва проблема.
Здравейте, надяваме се, че сега всичко е наред.
Здравейте,
Софийска вода ми дължи 149 лв.
Ще продавам апартамента си и ме интересува има ли начин да ми върнат тези пари или ще им ги подаря?
Ако е за подарък на бъдещия купувач със здраве да му е, но на Софийска вода не ми се иска да правя подаръци.
Благодаря.
Здравейте, ако имате документ за дължимата сума, подайте си искане до оператора и си ги вземете.
Здравейте, понеже от втората снимка не се вижда пълнещия механизъм, посочете ни адрес тази вечер е утре ще ви посетим.
ЗДРАВЕЙТЕ !
ИНТЕРЕСУВА МЕ ЦЕНА ЗА -
-Ремонт на тоалетно казанче-
ЦЕНА ЗА ТРУД -
ЦЕНА ЗА ВЛОЖЕНИ ЧАСТИ -
ИМА ЛИ РАЗЛИКА В ЗАППЛАЩАНЕ ЗА НЕДЕЛЯ И ПРЕЗ СЕДМИЦАТА - Т.Е. - В РАБОТНО И ИЗВЪНРАБОТНО ВРЕМЕ -
АЛЕКСАНДРОВ
Здравейте, цените зависят от това какво трябва да се подмени и какво е казанчето - моноблок, вградена структура, монтаж на стена - както и марка и модел.
Здравейте, цените зависят от това какво трябва да се подмени и какво е казанчето - моноблок, вградена структура, монтаж на стена - както и марка и модел.
Нагревателя ни за стена с душ в банята не превключва от чешмата към душа, тече само в едно положение като леко тече и от душа.
Какво да направя или да го донеса за ремонт.
Здравейте, чухме се по телефона.
Добър ден!
Плануваме поставянето на преносима къща/фургон на шаси, за който не се изискват документи за преместваем обект. "Къщата" ще бъде паркирана в двора на вече съществуваща къща с изградени ВиК.
Възможно ли е да се изгради ВиК отклонения към тази къща на колела и каква би била приблизителната цена за подобен проект и осъществяването му и ще изсиква ли допълнителни разрешителни от общината? Разстоянието от главния водопровод и канализация до крайната точка е грубо 30 метра.
Благодаря предварително!
Здравейте, да възможно е, ако връзката е към вътрешната ВиК мрежа и от нея се пустнат отклонения към другото място. Ако обаче се прави ново отклонение от улицата към новото място е задължително да има проект. За да се определи цената, зависи от настилката, дълбочината и размера на тръбите, които ще се положат.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59













ВиК ремонти в София