Водопровод и Канализация - Въпроси и отговори



В момента фирмата извършва само отпушване на запушена канализация, тоалетни, мивки, сифони, мазета, шахти, вертикални и хоризонтални щрангове, а за останалите ВиК услуги и ремонти, даваме съвети.

Страници на коментарите:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   

Администратор | 30.11.2025 20:09
Водопроводчик
Здравейте, намерете статията "шум от водопровода" от картата на сайта, прочетете я.
#5977 Ани | 28.11.2025 15:05
Водопроводчик
Здравеите, живея в блок, съседа отгоре като си пуска мивката в кухненската част шуми непрестанно. При тях не се чува, но долу при мене се чува в целия апартамент като силно налягане, не знам как да го опиша този шум. Също всяко тракане от миене на чинии долу се чува силно. Какво е това. Какво трябва да се направи?
Администратор | 28.11.2025 17:08
Водопроводчик
Здравейте, обяснихме ви по телефона. Ето ви и това
#5975 Миро | 26.11.2025 09:12
Отпушване на улични канали
Здравейте, дали почиствате канализация с вода под налягане?
Администратор | 29.11.2025 12:37
Отпушване на улични канали
Здравейте, за съжаление не почистваме канали с вода под налягане. Ако е за сградна канализация, разполагаме с друга техника за отпушване и почистване. Ако желаете, прочетете това тук.
#5974 Maria | 26.11.2025 09:11
Водопроводчик
Здравейте! Имаме проблем с топлия кран на душа в банята - явно не затваря напълно и от самия душ капе вода на едри капки. Вчера вечерта реших да затворя топлия кран до водомера с идеята докато оправим батерията на душа да няма риск от по-сериозни течове. Това, което не съобразих е, че затваряйки големия кран, спирам топлата вода по всички тръби, включително на парното. Кранът стоя затворен между 18.30 и 21.30 вечерта. След като го отворих и чаках доста дълго време водата да се изтече, топлата вода не идва. Нямаме и парно. Крановете на радиаторите са отворени докрай, но те не зятоплят изобщо. Какъв е проблемът според вас? Към кого да се обърна за помощ - ВиК специалист или топлофикация?
Администратор | 27.11.2025 15:38
Водопроводчик
Здравейте, не разбираме какво общо има парното с топлата вода, те са две отделни инсталации.
#5971 Поля Данаилова Василева | 25.11.2025 10:19
Ремонт на канализация
Здравейте, ремонтираме таван и бихме искали да включим отходна тръба в канализацията, можем ли да разчитаме на вашите услуги и какво ще трябва да заплатим.
Администратор | 25.11.2025 22:27
Ремонт на канализация
Здравейте, изпратихме ви съобщение на имейл адреса.
#5970 Радослав Илиев | 22.11.2025 23:05
Ремонт на канализация
Здравейте, На "Мария Луиза" 64 в мазето има регулярно изпускане (според мен от отходна тръба) с влага и кал. Бихте ли ме ориентирали колко би струвало 1.оглед и с термокамера; 2. почистване на мазе около 100кв.м., 3. дезинфекция
Администратор | 25.11.2025 22:23
Ремонт на канализация
Здравейте, изпратено ви е съобщение по пощата.
Здравейте! Направихме ремонт на банята, сменихме ВиК, тръби на канализация, но проблем имам с миризмата от мръсния канал, когато горните етажи си пуснат водата на казанчето, цялата миризма е в нас, освен в банята, мирише и в кухнята, ужасно вони. Попитах майстора уж всичко е наред, има клапи но мирише. Моля за съвет какво да направя, трябва ли да къртя наново пода?
Здравейте, трябва да се открие причината, откъде идва миризмата - с къртене няма да се оправи. Може да идва и от отдушника ако имате такъв.
#5965 Венелина Желева | 16.11.2025 16:36
Монтаж на ВиК санитария
Здравейте. Искам да си сменим тоалетната чиния. Старата има гумено уплътнение и е захваната с 2 болта. Мога ли да направя пръстен от санитарен силикон и върху него да сложим новата, като избегнем болтовете, защото не съм сигурна, че съвпадат отворите. Също така мога ли да залепя гумата отзад със санитарния силикон. Благодаря предварително.
Администратор | 16.11.2025 19:44
Монтаж на ВиК санитария
Здравейте, можете. Но защо ще слагате гумата, само силикона е достатъчен. Ако в бъдеще се наложи да сваляте чинията, ще трябва да разлепвате и после пак да залепвате. Най-добре е с болтове.
#5964 Светозар Савов | 15.11.2025 22:30
Ремонт на тоалетно казанче
Здравейте! Има лек теч от тоалетното казанче при механизма за пълнене. Моля за мнение и съвет. Прилагам снимка, на която показвам мястото, от което пръска.
пълнещ механизъм
Администратор | 16.11.2025 19:38
Ремонт на тоалетно казанче
Здравейте, надяваме се, че сега всичко е наред.
#5962 Антония Борисова | 10.11.2025 19:12
Водопроводчик
Здравейте, може ли да смените водомерите от снимка 1 с водомери за дистанционно отчитане, няма закупени? Сградата е в София на бул. В. Левски 97. Може ли да смените водомера, има закупен и коляното на снимка 2, евентуално хоризонталната тръба след коляното, ако има нужда и дали ще се наложи спиране на водата във входа? Има и капеща чешма, не от гумичките, на топлата вода, нужна е отвертка звезда. Сградата е в София, на ул. Раковски 82, на ъгъла с Дондуков. Благодаря
водомери и висока сметка за вода
Администратор | 11.11.2025 07:47
Водопроводчик
Здравейте, водомерите за дистанционно отчитане се поставят само от фирмата за топлинно счетоводство, обслужваща сградата. Свържете се с тях.
#5960 Marina Angelova | 07.11.2025 20:04
ВиК Форум
Здравейте, забелязва се потрепване на меката връзка за студена вода на бойлера при пускане на вода в банята. При пускане на водата в тоалетната чиния меката връзка поподскача доста силно. Преди два дни бойлерът е източван и е правена подмяна на тръби към него. На какво може да се дължи проблемът и доколко е опасно ползването на бойлера в такъв случай? Какви мерки и спешно ли е да се предприемат такива?
Администратор | 08.11.2025 13:46
ВиК Форум
Здравейте, от гуменото уплътнение на някоя от батериите или на меката водопроводна връзка - от там се получава.
Уважаеми, живея в град Варна в частен имот с двор. Преди 2 дни установих авария на водопровода, теч на вода от тръбата след водомера преминаваща през моя двор. Предприех действия за отстраняване на аварията за моя сметка с частен изпълнител. Предполагам че беше изтекла доста вода и е навъртяла водомера. Въпросът ми е имам ли право да моля за някакъв вид на компенсация при плащането на следващата сметка, тъй като става въпрос за чрезвичайна, аварийна загуба на вода. Предполагам че вашия отговор ще удовлетвори моите тревоги.
Здравейте, за съжаление при теч след водомера ще ви начислят изразходваната вода. Може обаче да си засечете водомера и да проверите последния отчет, за да се подготвите за сметката. Провете във ВиК дружеството дали можете да заплатите сумата разсрочено на вноски, ако сметката е висока.
#5951 Петър Звезданов | 30.10.2025 15:11
ВиК ремонти в София
Здравейте, открихме в новозакупения ни имот че камениновата тръба в банята е счупена. На снимките съм се опитал с ролетка да снимам до отвора, така че да прецените какъв размер е тръбата. Имам въпрос - Каква сума бихте взели за да се замени тази тръба по подобие на статията ви за сменяне на каменинова тръба с PVC, и има ли възможност да се добави широк изход за монтиране на тоалетна чиния в банята? Апартаментът има една отделна тоалетна доста встрани от банята, но бихме искали и в банята да има тоалетна чиния. Имотът се намира в стара тухлена сграда на 5-ти последен етаж без съседи отгоре, кв.Яворов, София.
Администратор | 30.10.2025 17:09
ВиК ремонти в София
Здравейте, изпрено ви е съобщение на посочената поща.
#5950 Ваня Попова | 30.10.2025 12:35
Ремонт на канализация
Здравейте, дали мога да помоля за оферта за подмяна на каменинов канал. Става въпрос за хоризонтална каменинова канализационна тръба, с дължина около 15 метра до щахтата. Тръбата минава под гаражи и през тротоар. Благодаря предварително!
Администратор | 30.10.2025 16:58
Ремонт на канализация
Здравейте, изпратено ви е съобщение на имейла.
Администратор | 30.10.2025 17:00
Ремонт на канализация
Здравейте, изпратено ви е съобщение на имейла.
Администратор | 30.10.2025 17:00
Ремонт на канализация
Здравейте, изпратено ви е съобщение на имейла.
Администратор | 30.10.2025 17:01
Ремонт на канализация
Здравейте, изпратено ви е съобщение на имейла.
#5949 Momchil Kostadinov | 30.10.2025 08:47
ВиК Форум
Здравейте, От няколко дни има проблем с топлата вода. В някой часове и само едната вертикала(в банята) няма топла вода - налягането е добре и тече вода, но не е топла а студена. Казват съседите по вертикала, че и те имат същия проблем. Има моменти когато малко тръгне, но определено не става гореща и след това дълги часове изобщо няма. На какво може да се дължи, тъй като топлофикация казват, че не е при тях проблемът(след посещение от тяхна страна на сградата). Благодаря предварително
Администратор | 30.10.2025 16:54
ВиК Форум
Здравейте, някой кран на студената вода, който има връзка към топлата вода не е затворен.
#5945 Атанас | 24.10.2025 10:17
Водопроводчик
Здравейте, имам проблем с запушена тоалетна чиния. Успявам да я отпуша но временно и после отново се запушва. Защо се получава така и с какво да я отпуша за да не се запушва? Благодаря
Администратор | 25.10.2025 10:45
Водопроводчик
Здравейте, най-вероятно кошницата на ароматизатора е паднала и затова временно се отпушва. Трябва да се извади и тогава ще си оправи. Ние отпушваме тоалетните с професионална техника а ароматизаторите ги закачаме и вадим.
#5944 Татяна Иванова Лазарова - Филева | 24.10.2025 10:17
Отпушване на мивки
Запушена мивка.
Мивка алпака
Администратор | 24.10.2025 17:08
Отпушване на мивки
Здравейте, ако желаете да я отпушим, ще ни трябва точен адрес и телефон за връзка.
Администратор | 24.10.2025 17:08
Отпушване на мивки
Здравейте, ако желаете да я отпушим, ще ни трябва точен адрес и телефон за връзка.
#5941 Славчо Петров | 12.10.2025 12:11
Отпушване на мивки
Здравейте, мивката ми е изнесена на балкона, разстоянието е около 5-6 метра, колко ще ми струва отпушването на тръбата?
Администратор | 21.10.2025 18:48
Отпушване на мивки
Здравейте, чухме се по-телефона. Цените са ни дадени тук.
#5940 Славянка Мундрова-Неделчева | 12.10.2025 12:11
ВиК ремонти в София
Добавяне на нови снимки към първоначалното ми писмо: Имаме нужда да сменим с ПВЦ тръба нашата стара каменинова тръба на мръсния канал, която е заустена в мазето, в абонатната станция. Изпращам снимка на цялата тръба и видео, на което се вижда течът.
Администратор | 12.10.2025 21:08
ВиК ремонти в София
Здравейте, изпратен ви е отговор на имейла, който сте посочили.
#5939 Славянка Мундрова-Неделчева | 12.10.2025 12:08
Отпушване на канали в София
Имаме нужда да сменим с ПВЦ тръба нашата стара каменинова тръба на мръсния канал, която е заустена в мазето, в абонатната станция. Изпращам три снимки - горната, средната и долната част на тръбата.
#5937 Спас Грънчаров | 09.10.2025 12:19
Смяна на водопровод в апартамент
Едностайна панелка с централно парно и топла вода.Сменени метални с полипропиленови щрангове. Предстои смяна на половинцоловите водомери за топла и студена вода с водомери с дистационно отчитане. Водопроводната инсталация е разположена в шахта с размери 100Х30Х250 см.Шахтата е отворена от към страната на банята с размер 100Х250 см.Старата метална водопроводна инсталация е демонтирана. Новата водопроводна инсталация трябва да е с полипропиленови тръби, три броя смесителни батерии и един извод за студена вода. Моля за ориентировачна цена с труд и материали. Предварителни благодарности.
Администратор | 09.10.2025 16:06
Смяна на водопровод в апартамент
Здравейте, изпратено ви е съобщение на посочения от вас имейл.
Въпросът ми е сходен на #5923 от Стефан, искам да направя вентилация през неизползваем комин като използвам тръбен вентилатор!?
Здравейте, ако в комина има миризма на развалено, загнило или каквато и да е миризма - миризмата ще влиза в помещението.
#5933 Лиляна Петкова | 02.10.2025 18:51
Водопроводчик
Здравейте, след подмяна на керамична глава на едноръкохватков смесител Hansgrohe, се яви шум при пускане на водата. Смесителят беше в гаранция, но капеше след спиране на водата, дойде специалист, който подмени керамичната главата, но пък се яви този шум. Каква може да е причината за него? Благодаря.
Администратор | 03.10.2025 10:54
Водопроводчик
Здравейте, явно е от главата, дали от уплътнение, от керамиката или е попаднало нещо, не може да се каже. Трябва да свали и да се види.
#5930 Кристиян Цветанов | 29.09.2025 09:50
Водопроводчик
Здравейте. Покрай водния режим в гр. Плевен забелязахме че в момента в който спират водата, започва един силен свирещ шум и при преглед се виждат вибрации по основния водопровод. Шумът идва предимно от към бабата която живее над мен. На етаж 6 от 8. Тя твърди че при започването на шума избива вода през чешмата в банята и в кухнята. Каква ми могла да е причината и възможно ли е коригиране на този проблем?
Администратор | 29.09.2025 16:37
Водопроводчик
Здравейте, писали сме по-този въпрос ето тук
Здравейте, имам моноблок марка "SYNCHRO" КАЗАНЧЕТО ПЪЛНИ НО НЕПРЕКЪСНАТО ТЕЧЕ ПО-МАЛКО ВОДА МОЖЕТЕ ЛИ ДА се смени с друго тъй като размерите са по малки на целият моноблок
Здравейте, теча постоянен ли е или докато пълни не тече?
Здравейте, теча постоянен ли е или докато пълни не тече?
#5925 Петър Петков | 26.09.2025 12:49
Водопроводчик
Здравейте! От около час забелязах, че в банята ни се чува шум от течаща вода. Отворих колоната при водомерите и с ужас установих, че и двата - топъл и студен въртят като луди. Спрях крана за студена вода. Шумът престана, престанаха да въртят и двата водомера. Какъв може да е проблемът и какво би трябвало да се направи? Предварително благодаря за отговора Ви и съвета, който бихте ми дали.
Администратор | 26.09.2025 18:02
Водопроводчик
Здравейте, от някъде има теч, трябва да се открие като се пусне водата отново или да се огледат меките водопроводни връзки.
Здравейте, живея в къща на два етажа. На етаж 1 има баня с тоалетна, на етаж 2 има две бани с тоалетни. Едната баня ма етаж 2 се намира върху банята на етаж 1. Няма изведена вентилация на канализацията! Банята на етаж 2 ( която е върху ет.1) ще се преустройва и в помещението минава комин, който не се използва и няма да се използва. Мога ли от Ф110 на тоалетната да вкарам тръба в комина да направя вентилацията? И на Ф110 ли да е или да го намаля?
Здравейте, чухме се по-телефона.
#5921 Роси | 21.09.2025 20:05
Водопроводчик
След профилактика от Топлофикация, с пускането на топлата вода възникна и проблем в кухнята, където започна да тече по малко на тънки струи от топла и студена вода. В останалото помещение-банята която е с мивка и душкабина нямам проблеми. Каква е причината за слабия теч в кухнята? Защо има такова ниско налягане? Дали има запушване на смесителя или е повреден? Трябва ли да се сменя главата на смесителя? За сведение Смесителната батерия в кухнята е монтирана на самата мивка и е с една ръкохвадка. Предварително Благодаря!
Администратор | 22.09.2025 07:24
Водопроводчик
Здравейте, явно са попаднали частици, които са намалили дебита на водата, след профилактиката. Може причината да е в крана, меката водопроводна връзка или в главата, ако тръбите не са метални. Трябва да се провери.
#5919 Borislava Angelova | 17.09.2025 14:59
Изграждане на канализация
Притежавам селска къща в Пресяка Ловеч. Но в селото няма улична канализация за мръсна вода. Проблемът е че сме на баир и не можем да си направим шахти в двора, заради нивото. Съседи направиха шахта на улицата и ги глобиха. Как да процедираме за да ни направат уличен мръсен канал? все пак 21 век тоалетните ни са на двора.
Администратор | 17.09.2025 16:07
Изграждане на канализация
Здравейте, обърнете се към Общинската администрация.
#5917 Атанас | 16.09.2025 11:21
Отпушване на улични канали
Здравейте, имам за прокарване от уличен водопровод до къщата ми сто линейни метра. Предлагате ли такава услуга?
Администратор | 17.09.2025 09:38
Отпушване на улични канали
Здравейте, за съжаление не предлагаме.
#5916 Евстати | 16.09.2025 08:27
Отпушване на канали в София
Здравейте! Заклещих спиралата когато отпушвах подовия сифон. Моля помогнете!
Администратор | 01.10.2025 16:38
Отпушване на канали в София
Здравейте, дадохме ви съвети по-телефона, може би сте си решили проблема. Ако искате прочетете тази статия и вижте указанията там, за да бъдете по-внимателен в бъдеще.
#5914 Galina Micheva | 03.09.2025 22:04
ВиК Форум
Здравейте! Ново строителство баня при, която не тече топла вода от никъде какъв може да е проблема?
Администратор | 04.09.2025 22:10
ВиК Форум
Здравейте, вижте дали няма спрян кран.
#5912 Емил Цветанов | 29.08.2025 18:48
Изграждане на водопровод
Здравейте! Искаме да се изготви проект на водопроводно отклонение за водоснабдяване на помещение от общите части на жилищен блок. Извършвате ли такива услуги? Е.Цветанов / 08... /.
Администратор | 29.08.2025 19:30
Изграждане на водопровод
Здравейте, за съжаление не извършваме. Потърсете си ВиК проектант.
Здравейте! Заради много, прекалено бавно оттичане на водата на пода, извиках човек да направи оглед с хидроскенер в банята. Колегата ви каза, че мръсният канал е запушен. Вчера излях шише течна сода каустик, днес започнах да промивам с топла вода, но всъщност не виждам някаква разлика в оттичането на водата. Все още е много бавно. Бръкнах за да извадя видимите боклуци, но имам усещането, че вътре е пълно с нещо като пясък. Какво друго бих могла да предприема с домашни начини за да осигуря нужната проходимост в канала. Благодаря!
Администратор | 27.08.2025 22:57
Съвети и помощ за отпушване на канала
Здравейте, надявам се, че тази статия с коментарите ще ви помогне.
#5907 Бойчев | 26.08.2025 12:20
ВиК ремонти в София
Уважаеми господа, предстои ми ремонт на участък от отпадъчната канализация на блока по точно на последните 10 метра преди заустването в дерето. Тръбата е на повърхността по склона на дерето. Изпращам прикачени снимки на обекта. Диаметърът на гофрираната тръба която ще се монтира вместо старите бетонни пръстени е Ф 250 мм.. Ако проявите интерес заповядайте на оглед София кв Бояна ул. ... . На разположение съм за договаряне на оглед след 12 ч тел 08... Бойчев. ПРАТЕТЕ МЕЙЛ АДРЕС ДА ПРАТЯ СНИМКИ
Администратор | 26.08.2025 16:48
ВиК ремонти в София
Здравейте, за съжаление няма да може да ви помогнем.
#5906 Стоян Неделчев | 26.08.2025 12:08
ВиК Форум
Здравейте! Преди 5 години ми поставиха и свързаха бойлера в банята специалисти от Бриколаж, София. Не живея в апартамента и не съм позвал бойлера, освен веднага след поставянето му, за да го изпробвам и беше ОК. Тези дни отидох в ап., пуснах чешмата в банята и тя започна на пресекулки да изхвърля вода-въздух и същевременно бойлерът започна да издава шум все едно е празен и сега започва да се пълни с вода. Дали наистина е празен? Термометърът на бойлера показва, че стрелката е в синята зона. Моля Ви, отговорете ми на какво се дължи това състояние и особено претиснително е ЗАЩО БОЙЛЕРЪТ ИЗДАВА ШУМ ВСЕ ЕДНО, ЧЕ Е ПРАЗЕН И СЕГА ЗАПОЧВА ДА СЕ ПЪЛНИ И ЗАЩО ЧЕШМАТА ИЗХВЪРЛЯ ВОДА-ВЪЗДУХ?Благодаря предварително
Администратор | 26.08.2025 16:44
ВиК Форум
Здравейте, щом като изхвълля вода и въздух, това означава, че допълва с вода бойлера.
#5903 BRANIMIR ILTCHEV DITCHEV | 23.08.2025 11:50
ВиК ремонти в София
Здравейте, канализационна тръба е с 5 см по-високо от изходната на моноблока, какво е решението? Благодаря ви предварително.
Администратор | 23.08.2025 22:11
ВиК ремонти в София
Здравейте, канализационната тръба трябва да се свали с 5 см надолу.
#5901 Милкова | 23.08.2025 04:33
Отпушване на канали в София
Здравейте, може ли да ми дадете полезни съвети как да предпазя мивката си от запушване? Благодаря ви.
Администратор | 24.08.2025 07:38
Отпушване на канали в София
Здравейте, продават се допълнителни решетки, които се поставят върху решетката на сифона на мивката. Другото, което можете да направите е да почиствате съдовете от мазнината преди да ги измиете в мивката. Ако желаете прочетете и съветите, които даваме за отпушване на канали в домашни условия. Ако обаче мивката ви е преместена ще е много трудно да я предпазите от запушване.
#5900 Радкова | 23.08.2025 04:30
Водопроводчик
Здравейте, в процес съм на ремонт. Сменихме тръби в банята и в кухнята. Тъй като при мене кухненската мивка все още не е поставена. Не знам дали всичко е добре свързано. Живея в сграда с 11 ет и аз съм на 10 ет. от 6,5 съседите имат проблем с водата. Когато пуснат студена вода, тече топла. Казват, че някъде има не добре свързан бойлер или пералня или нещо друго. При мене всичко в банята е нормално и нямам проблем с топлата и студената вода. В кухнята все още не знам защото не е свързана мивката. Дали може проблемът да е от моят апартамент. Нямам бойлер имам пералня. Как мога да проверя дали е при мене нещо със свръзките?
Администратор | 23.08.2025 07:16
Водопроводчик
Здлавейте, щом като нямате проблем с водата, причината не е при вас.
#5896 Станко | 19.08.2025 22:50
ВиК ремонти в София
Здравейте, кухненската мивка не поема водата в канала. Сигурно тръбите са за подмяна. Каква цена приблизително ще струва такава подмяна?
Администратор | 21.08.2025 16:35
ВиК ремонти в София
Здравейте, според нас, канализацията не е за подмяна а тръбите са запушени. Ето ви тук цените за отпушване на кухненска мивка, ако сте от София, може да ви разрешим проблема.
#5895 Краси | 19.08.2025 22:49
ВиК услуги в София
Здравейте, кухненската ни мивка много често се запушва въпреки че пазим да не изхвърляме хранителни отпадъци. Може ли да ни дадете някакви съвети?
Администратор | 21.08.2025 07:43
ВиК услуги в София
Здравейте, сигурно мивката не е на мястото си, така както е по-проект, и разстоянието на тръбите е удължено. Това е основната причина за честите запушвания, можете да прочетете и това тук за допълнителна информация. Другото нещо което запушва кухненските мивки са мазнините, те не могат да не попаднат в канала. Не знаем кой ви отпушва мивката, но ви трябва професионално отпушване и ние може да ви помогнем за да изкарате по-дълъг период до следващото запушване.
#5894 Константин Каменов | 19.08.2025 22:47
Ремонт на тоалетно казанче
Здравейте! Проблема ми е следния.Казанчето изпуска малка струя вода в моноблока. Смених изпускащият механизъм,но проблема остана. Всичко е на Видима. Благодаря?
Администратор | 20.08.2025 07:27
Ремонт на тоалетно казанче
Здравейте, ако не стегнали гайката от долу.
#5892 Станислав Тасев | 12.08.2025 13:19
ВиК Форум
Извършвате ли присъединяване към канализация с тунелен способ за град Радомир, обл.Перник.
Администратор | 13.08.2025 13:15
ВиК Форум
Здравейте, за съжаление не извършваме.
#5889 Иво | 07.08.2025 08:23
Отпушване на канали в София
Здравейте, имате ли камера за диагностика на тръби?
Администратор | 08.08.2025 09:20
Отпушване на канали в София
Здравейте, не нямаме.
#5888 Ивайла | 07.08.2025 08:23
ВиК течове
Здравейте, Наскоро направихме основен ремонт на банята като сменихме абсолютна цялата водопроводна система с нова. Съответна бяха поставени и нови водомери, защото старите бяха изтекли. При посещение на Топлофикация за поставяне на пломбите на новите водомери, ни обърнаха внимание, че от единия водомер има теч и показаха 2 капчици, които се виждаха точно на винта, който свързва водомера с тръбата. Съответно извикахме отново майсторите,които пускаха многократно студената вода и през това време нищо не се виждаше при водомера, при което казаха, че това е конденз от студената вода и ако е теч, още като е пусната водата, ще тече, а всъщност капчиците се появяват след това. Посъветваха ни, за да ни е по-спокойно да увием един парцал под съответния винт, където се появява влагата за през целия ден, докато сме на работа и така вечерта ще разберем ако наистина има теч, защото той ще е постоянен и ще е намокрил значително парцала. Но в мен все пак стои съмнението, че първо служителят на Топлофикация би трябвало да е виждал стотици подобни случаи и нямаше ли да разпазное конденза и да каже, че е това, а той изобщо не спомена, че може да е конденз. И също така ако е конденз, нормално ли е да се появява само в долната част на водомера, той е поставен вертикално, а не и в горната, защото там е сухо. Извинявам се ако съм задала въпроса прекалено аматьорски.
Администратор | 07.08.2025 14:52
ВиК течове
Здравейте, това което питате, не може да се констатира така, но това което може да се направи, е да се притегне гайката, и това е трябвало да го направят колегите ако не са го направили.
#5886 Тошко Александров | 05.08.2025 10:54
Преместване на ВиК инсталации
Здравейте! Предстои ми ремонт ва апартамент в София Младост 3. Интересува ме дали е възможно да се премести кухненски бокс в хола , а ВиК от банята до хола. прилагам ориентировъчна скица. Благодаря!
схема на жилище
Администратор | 06.08.2025 00:38
Преместване на ВиК инсталации
Здравейте, ще ви помоля да прочетете горната статия с коментарите и ако тогава имате въпроси, да ги зададете.
#5884 Иванов | 30.07.2025 21:11
ВиК течове
Здравейте, собственици сме на първи етаж на къща, втория етаж е на друг собственик. Има обща шахта и водомери в двора, къщата е строена 1960г и няма схема на ВИК. Преди 5 години се появиха мокри петна по стените в кухнята и хола. Сменихме водопроводните тръби с ППТ с изолация на първия етаж, те минават в стените на 50см височина. Постепенно почнаха да се появяват мокри петна и на другите стени в кухнята, хола и спалнята. Предполагаме, че става въпрос за спукана част от канализационните каменинови тръби, които минават в пода на хола и оттам излизат към двора. Отвън около къшата е направен нов дренаж и пълен ремонт на покрива. Какви може да са причините за тези течове. Благодаря Ви предварително!
 водопроводен конденз петна и мухъл  влага по стените
Администратор | 30.07.2025 22:38
ВиК течове
Здравейте, при металните водопроводни тръби, когато температурите са високи се получава конденз и тогава се получават тези петна по стените. В банята, ако фугите на плочките не са уплътнени добре и прониква вода - от другата страна ще се появи влага. Същото е и с канализационните каменинови тръби, ако има теч от тях пак ще се появят петна. Това са възможните варианти от ВиК мрежата и от фугите.
#5882 Мариян Христов | 28.07.2025 02:17
Преместване на ВиК инсталации
Здравейте, Имам следното разпределение на имота. Възможно ли е преместване на пералнята в коридора до банята? И обикновено в какъв диапазон на цената се извършва подобна услуга? Поздрави.
схема на апартамент
Администратор | 28.07.2025 12:36
Преместване на ВиК инсталации
Здравейте, да възможно е. Проблем може да възникне с канализацията - какво разстояние трябва да се разкърти и къде ще се включи тръбата са от значение за определяне на цената.
#5879 Симона Крумова | 26.07.2025 13:07
Преместване на ВиК инсталации
Здравейте, имам едностаен апартамент със същото разположение като на друг въпрос, на който сте отговорили. Но тук въпросът ми е конкретно дали е възможно да се премести кухнята в коридора на стената, която граничи с банята?


1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   

Задайте вашият въпрос
Обикновено ще получите отговор в рамките на 24 часа.
Моля, пишете въпросите си на кирилица.

Вашето име:
Email за контакт:
Вашият въпрос:
Анти-спам въпрос:
На колко е равно
(едно + две) =

Към всяко ваше запитване можете да качите снимки.
Това ще спомогне за по-точен отговор.
Снимка 1
Снимка 2
Снимка 3