Водопровод и Канализация - Въпроси и отговори
В момента фирмата извършва само отпушване на запушена канализация, тоалетни, мивки, сифони, мазета, шахти, вертикални и хоризонтални щрангове, а за останалите ВиК услуги и ремонти, даваме съвети.
Страници на коментарите:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59
Здравейте, намерете статията "шум от водопровода" от картата на сайта, прочетете я.
Здравеите, живея в блок, съседа отгоре като си пуска мивката в кухненската част шуми непрестанно. При тях не се чува, но долу при мене се чува в целия апартамент като силно налягане, не знам как да го опиша този шум. Също всяко тракане от миене на чинии долу се чува силно. Какво е това. Какво трябва да се направи?
Здравейте, обяснихме ви по телефона. Ето ви и това
Здравейте, дали почиствате канализация с вода под налягане?
Здравейте, за съжаление не почистваме канали с вода под налягане. Ако е за сградна канализация, разполагаме с друга техника за отпушване и почистване. Ако желаете, прочетете това тук.
Здравейте! Имаме проблем с топлия кран на душа в банята - явно не затваря напълно и от самия душ капе вода на едри капки. Вчера вечерта реших да затворя топлия кран до водомера с идеята докато оправим батерията на душа да няма риск от по-сериозни течове. Това, което не съобразих е, че затваряйки големия кран, спирам топлата вода по всички тръби, включително на парното. Кранът стоя затворен между 18.30 и 21.30 вечерта. След като го отворих и чаках доста дълго време водата да се изтече, топлата вода не идва. Нямаме и парно. Крановете на радиаторите са отворени докрай, но те не зятоплят изобщо. Какъв е проблемът според вас? Към кого да се обърна за помощ - ВиК специалист или топлофикация?
Здравейте, не разбираме какво общо има парното с топлата вода, те са две отделни инсталации.
Здравейте, ремонтираме таван и бихме искали да включим отходна тръба в канализацията, можем ли да разчитаме на вашите услуги и какво ще трябва да заплатим.
Здравейте, изпратихме ви съобщение на имейл адреса.
Здравейте,
На "Мария Луиза" 64 в мазето има регулярно изпускане (според мен от отходна тръба) с влага и кал. Бихте ли ме ориентирали колко би струвало
1.оглед и с термокамера;
2. почистване на мазе около 100кв.м.,
3. дезинфекция
Здравейте, изпратено ви е съобщение по пощата.
Здравейте! Направихме ремонт на банята, сменихме ВиК, тръби на канализация, но проблем имам с миризмата от мръсния канал, когато горните етажи си пуснат водата на казанчето, цялата миризма е в нас, освен в банята, мирише и в кухнята, ужасно вони. Попитах майстора уж всичко е наред, има клапи но мирише. Моля за съвет какво да направя, трябва ли да къртя наново пода?
Здравейте, трябва да се открие причината, откъде идва миризмата - с къртене няма да се оправи. Може да идва и от отдушника ако имате такъв.
Здравейте. Искам да си сменим тоалетната чиния. Старата има гумено уплътнение и е захваната с 2 болта. Мога ли да направя пръстен от санитарен силикон и върху него да сложим новата, като избегнем болтовете, защото не съм сигурна, че съвпадат отворите. Също така мога ли да залепя гумата отзад със санитарния силикон. Благодаря предварително.
Здравейте, можете. Но защо ще слагате гумата, само силикона е достатъчен. Ако в бъдеще се наложи да сваляте чинията, ще трябва да разлепвате и после пак да залепвате. Най-добре е с болтове.
Здравейте! Има лек теч от тоалетното казанче при механизма за пълнене.
Моля за мнение и съвет.
Прилагам снимка, на която показвам мястото, от което пръска.
Здравейте, надяваме се, че сега всичко е наред.
Здравейте,
може ли да смените водомерите от снимка 1 с водомери за дистанционно отчитане, няма закупени? Сградата е в София на бул. В. Левски 97.
Може ли да смените водомера, има закупен и коляното на снимка 2, евентуално хоризонталната тръба след коляното, ако има нужда и дали ще се наложи спиране на водата във входа? Има и капеща чешма, не от гумичките, на топлата вода, нужна е отвертка звезда. Сградата е в София, на ул. Раковски 82, на ъгъла с Дондуков.
Благодаря
Здравейте, водомерите за дистанционно отчитане се поставят само от фирмата за топлинно счетоводство, обслужваща сградата. Свържете се с тях.
Здравейте, забелязва се потрепване на меката връзка за студена вода на бойлера при пускане на вода в банята. При пускане на водата в тоалетната чиния меката връзка поподскача доста силно. Преди два дни бойлерът е източван и е правена подмяна на тръби към него. На какво може да се дължи проблемът и доколко е опасно ползването на бойлера в такъв случай? Какви мерки и спешно ли е да се предприемат такива?
Здравейте, от гуменото уплътнение на някоя от батериите или на меката водопроводна връзка - от там се получава.
Уважаеми,
живея в град Варна в частен имот с двор. Преди 2 дни установих авария на водопровода, теч на вода от тръбата след водомера преминаваща през моя двор. Предприех действия за отстраняване на аварията за моя сметка с частен изпълнител. Предполагам че беше изтекла доста вода и е навъртяла водомера. Въпросът ми е имам ли право да моля за някакъв вид на компенсация при плащането на следващата сметка, тъй като става въпрос за чрезвичайна, аварийна загуба на вода.
Предполагам че вашия отговор ще удовлетвори моите тревоги.
Здравейте, за съжаление при теч след водомера ще ви начислят изразходваната вода. Може обаче да си засечете водомера и да проверите последния отчет, за да се подготвите за сметката. Провете във ВиК дружеството дали можете да заплатите сумата разсрочено на вноски, ако сметката е висока.
Здравейте, открихме в новозакупения ни имот че камениновата тръба в банята е счупена. На снимките съм се опитал с ролетка да снимам до отвора, така че да прецените какъв размер е тръбата. Имам въпрос - Каква сума бихте взели за да се замени тази тръба по подобие на статията ви за сменяне на каменинова тръба с PVC, и има ли възможност да се добави широк изход за монтиране на тоалетна чиния в банята? Апартаментът има една отделна тоалетна доста встрани от банята, но бихме искали и в банята да има тоалетна чиния. Имотът се намира в стара тухлена сграда на 5-ти последен етаж без съседи отгоре, кв.Яворов, София.
Здравейте, изпрено ви е съобщение на посочената поща.
Здравейте, дали мога да помоля за оферта за подмяна на каменинов канал. Става въпрос за хоризонтална каменинова канализационна тръба, с дължина около 15 метра до щахтата. Тръбата минава под гаражи и през тротоар. Благодаря предварително!
Здравейте, изпратено ви е съобщение на имейла.
Здравейте, изпратено ви е съобщение на имейла.
Здравейте, изпратено ви е съобщение на имейла.
Здравейте, изпратено ви е съобщение на имейла.
Здравейте,
От няколко дни има проблем с топлата вода. В някой часове и само едната вертикала(в банята) няма топла вода - налягането е добре и тече вода, но не е топла а студена. Казват съседите по вертикала, че и те имат същия проблем. Има моменти когато малко тръгне, но определено не става гореща и след това дълги часове изобщо няма. На какво може да се дължи, тъй като топлофикация казват, че не е при тях проблемът(след посещение от тяхна страна на сградата).
Благодаря предварително
Здравейте, някой кран на студената вода, който има връзка към топлата вода не е затворен.
Здравейте, имам проблем с запушена тоалетна чиния. Успявам да я отпуша но временно и после отново се запушва. Защо се получава така и с какво да я отпуша за да не се запушва? Благодаря
Здравейте, най-вероятно кошницата на ароматизатора е паднала и затова временно се отпушва. Трябва да се извади и тогава ще си оправи. Ние
отпушваме тоалетните с професионална техника а ароматизаторите ги закачаме и вадим.
Здравейте, ако желаете да я отпушим, ще ни трябва точен адрес и телефон за връзка.
Здравейте, ако желаете да я отпушим, ще ни трябва точен адрес и телефон за връзка.
Здравейте, мивката ми е изнесена на балкона, разстоянието е около 5-6 метра, колко ще ми струва отпушването на тръбата?
Здравейте, чухме се по-телефона. Цените са ни дадени тук.
Добавяне на нови снимки към първоначалното ми писмо:
Имаме нужда да сменим с ПВЦ тръба нашата стара каменинова тръба на мръсния канал, която е заустена в мазето, в абонатната станция.
Изпращам снимка на цялата тръба и видео, на което се вижда течът.
Здравейте, изпратен ви е отговор на имейла, който сте посочили.
Имаме нужда да сменим с ПВЦ тръба нашата стара каменинова тръба на мръсния канал, която е заустена в мазето, в абонатната станция.
Изпращам три снимки - горната, средната и долната част на тръбата.
Едностайна панелка с централно парно и топла вода.Сменени метални с полипропиленови щрангове. Предстои смяна на половинцоловите водомери за топла и студена вода с водомери с дистационно отчитане. Водопроводната инсталация е разположена в шахта с размери 100Х30Х250 см.Шахтата е отворена от към страната на банята с размер 100Х250 см.Старата метална водопроводна инсталация е демонтирана. Новата водопроводна инсталация трябва да е с полипропиленови тръби, три броя смесителни батерии и един извод за студена вода. Моля за ориентировачна цена с труд и материали. Предварителни благодарности.
Здравейте, изпратено ви е съобщение на посочения от вас имейл.
Въпросът ми е сходен на #5923 от Стефан, искам да направя вентилация през неизползваем комин като използвам тръбен вентилатор!?
Здравейте, ако в комина има миризма на развалено, загнило или каквато и да е миризма - миризмата ще влиза в помещението.
Здравейте, след подмяна на керамична глава на едноръкохватков смесител Hansgrohe, се яви шум при пускане на водата. Смесителят беше в гаранция, но капеше след спиране на водата, дойде специалист, който подмени керамичната главата, но пък се яви този шум. Каква може да е причината за него? Благодаря.
Здравейте, явно е от главата, дали от уплътнение, от керамиката или е попаднало нещо, не може да се каже. Трябва да свали и да се види.
Здравейте. Покрай водния режим в гр. Плевен забелязахме че в момента в който спират водата, започва един силен свирещ шум и при преглед се виждат вибрации по основния водопровод. Шумът идва предимно от към бабата която живее над мен. На етаж 6 от 8. Тя твърди че при започването на шума избива вода през чешмата в банята и в кухнята. Каква ми могла да е причината и възможно ли е коригиране на този проблем?
Здравейте, писали сме по-този въпрос ето
тук
Здравейте, имам моноблок марка "SYNCHRO" КАЗАНЧЕТО ПЪЛНИ НО НЕПРЕКЪСНАТО ТЕЧЕ ПО-МАЛКО ВОДА МОЖЕТЕ ЛИ ДА се смени с друго тъй като размерите са по малки на целият моноблок
Здравейте, теча постоянен ли е или докато пълни не тече?
Здравейте, теча постоянен ли е или докато пълни не тече?
Здравейте! От около час забелязах, че в банята ни се чува шум от течаща вода. Отворих колоната при водомерите и с ужас установих, че и двата - топъл и студен въртят като луди. Спрях крана за студена вода. Шумът престана, престанаха да въртят и двата водомера. Какъв може да е проблемът и какво би трябвало да се направи? Предварително благодаря за отговора Ви и съвета, който бихте ми дали.
Здравейте, от някъде има теч, трябва да се открие като се пусне водата отново или да се огледат меките водопроводни връзки.
Здравейте, живея в къща на два етажа. На етаж 1 има баня с тоалетна, на етаж 2 има две бани с тоалетни. Едната баня ма етаж 2 се намира върху банята на етаж 1. Няма изведена вентилация на канализацията! Банята на етаж 2 ( която е върху ет.1) ще се преустройва и в помещението минава комин, който не се използва и няма да се използва. Мога ли от Ф110 на тоалетната да вкарам тръба в комина да направя вентилацията? И на Ф110 ли да е или да го намаля?
Здравейте, чухме се по-телефона.
След профилактика от Топлофикация, с пускането на топлата вода възникна и проблем в кухнята, където започна да тече по малко на тънки струи от топла и студена вода. В останалото помещение-банята която е с мивка и душкабина нямам проблеми. Каква е причината за слабия теч в кухнята? Защо има такова ниско налягане? Дали има запушване на смесителя или е повреден? Трябва ли да се сменя главата на смесителя? За сведение Смесителната батерия в кухнята е монтирана на самата мивка и е с една ръкохвадка. Предварително Благодаря!
Здравейте, явно са попаднали частици, които са намалили дебита на водата, след профилактиката. Може причината да е в крана, меката водопроводна връзка или в главата, ако тръбите не са метални. Трябва да се провери.
Притежавам селска къща в Пресяка Ловеч. Но в селото няма улична канализация за мръсна вода. Проблемът е че сме на баир и не можем да си направим шахти в двора, заради нивото. Съседи направиха шахта на улицата и ги глобиха. Как да процедираме за да ни направат уличен мръсен канал? все пак 21 век тоалетните ни са на двора.
Здравейте, обърнете се към Общинската администрация.
Здравейте, имам за прокарване от уличен водопровод до къщата ми сто линейни метра. Предлагате ли такава услуга?
Здравейте, за съжаление не предлагаме.
Здравейте! Заклещих спиралата когато отпушвах подовия сифон. Моля помогнете!
Здравейте, дадохме ви съвети по-телефона, може би сте си решили проблема. Ако искате
прочетете тази статия и вижте указанията там, за да бъдете по-внимателен в бъдеще.
Здравейте! Ново строителство баня при, която не тече топла вода от никъде какъв може да е проблема?
Здравейте, вижте дали няма спрян кран.
Здравейте!
Искаме да се изготви проект на водопроводно отклонение за водоснабдяване на помещение от общите части на жилищен блок. Извършвате ли такива услуги?
Е.Цветанов / 08... /.
Здравейте, за съжаление не извършваме. Потърсете си ВиК проектант.
Здравейте!
Заради много, прекалено бавно оттичане на водата на пода, извиках човек да направи оглед с хидроскенер в банята. Колегата ви каза, че мръсният канал е запушен. Вчера излях шише течна сода каустик, днес започнах да промивам с топла вода, но всъщност не виждам някаква разлика в оттичането на водата. Все още е много бавно. Бръкнах за да извадя видимите боклуци, но имам усещането, че вътре е пълно с нещо като пясък.
Какво друго бих могла да предприема с домашни начини за да осигуря нужната проходимост в канала.
Благодаря!
Здравейте, надявам се, че тази статия с коментарите ще ви помогне.
Уважаеми господа,
предстои ми ремонт на участък от отпадъчната канализация на блока по точно на последните 10 метра преди заустването в дерето. Тръбата е на повърхността по склона на дерето. Изпращам прикачени снимки на обекта. Диаметърът на гофрираната тръба която ще се монтира вместо старите бетонни пръстени е Ф 250 мм.. Ако проявите интерес заповядайте на оглед София кв Бояна ул. ... . На разположение съм за договаряне на оглед след 12 ч
тел 08...
Бойчев.
ПРАТЕТЕ МЕЙЛ АДРЕС ДА ПРАТЯ СНИМКИ
Здравейте, за съжаление няма да може да ви помогнем.
Здравейте! Преди 5 години ми поставиха и свързаха бойлера в банята специалисти от Бриколаж, София. Не живея в апартамента и не съм позвал бойлера, освен веднага след поставянето му, за да го изпробвам и беше ОК. Тези дни отидох в ап., пуснах чешмата в банята и тя започна на пресекулки да изхвърля вода-въздух и същевременно бойлерът започна да издава шум все едно е празен и сега започва да се пълни с вода. Дали наистина е празен? Термометърът на бойлера показва, че стрелката е в синята зона. Моля Ви, отговорете ми на какво се дължи това състояние и особено претиснително е ЗАЩО БОЙЛЕРЪТ ИЗДАВА ШУМ ВСЕ ЕДНО, ЧЕ Е ПРАЗЕН И СЕГА ЗАПОЧВА ДА СЕ ПЪЛНИ И ЗАЩО ЧЕШМАТА ИЗХВЪРЛЯ ВОДА-ВЪЗДУХ?Благодаря предварително
Здравейте, щом като изхвълля вода и въздух, това означава, че допълва с вода бойлера.
Здравейте, канализационна тръба е с 5 см по-високо от изходната на моноблока, какво е решението? Благодаря ви предварително.
Здравейте, канализационната тръба трябва да се свали с 5 см надолу.
Здравейте, може ли да ми дадете полезни съвети как да предпазя мивката си от запушване? Благодаря ви.
Здравейте, продават се допълнителни решетки, които се поставят върху решетката на сифона на мивката. Другото, което можете да направите е да почиствате съдовете от мазнината преди да ги измиете в мивката. Ако желаете прочетете и съветите, които даваме за отпушване на канали в домашни условия. Ако обаче мивката ви е преместена ще е много трудно да я предпазите от запушване.
Здравейте, в процес съм на ремонт. Сменихме тръби в банята и в кухнята. Тъй като при мене кухненската мивка все още не е поставена. Не знам дали всичко е добре свързано. Живея в сграда с 11 ет и аз съм на 10 ет. от 6,5 съседите имат проблем с водата. Когато пуснат студена вода, тече топла. Казват, че някъде има не добре свързан бойлер или пералня или нещо друго. При мене всичко в банята е нормално и нямам проблем с топлата и студената вода. В кухнята все още не знам защото не е свързана мивката. Дали може проблемът да е от моят апартамент. Нямам бойлер имам пералня. Как мога да проверя дали е при мене нещо със свръзките?
Здлавейте, щом като нямате проблем с водата, причината не е при вас.
Здравейте, кухненската мивка не поема водата в канала. Сигурно тръбите са за подмяна. Каква цена приблизително ще струва такава подмяна?
Здравейте, според нас, канализацията не е за подмяна а тръбите са запушени. Ето ви тук цените за отпушване на кухненска мивка, ако сте от София, може да ви разрешим проблема.
Здравейте, кухненската ни мивка много често се запушва въпреки че пазим да не изхвърляме хранителни отпадъци. Може ли да ни дадете някакви съвети?
Здравейте, сигурно мивката не е на мястото си, така както е по-проект, и разстоянието на тръбите е удължено. Това е основната причина за честите запушвания, можете да прочетете и
това тук за допълнителна информация. Другото нещо което запушва кухненските мивки са мазнините, те не могат да не попаднат в канала. Не знаем кой ви отпушва мивката, но ви трябва професионално отпушване и ние може да ви помогнем за да изкарате по-дълъг период до следващото запушване.
Здравейте! Проблема ми е следния.Казанчето изпуска малка струя вода в моноблока. Смених изпускащият механизъм,но проблема остана. Всичко е на Видима. Благодаря?
Здравейте, ако не стегнали гайката от долу.
Извършвате ли присъединяване към канализация с тунелен способ за град Радомир, обл.Перник.
Здравейте, за съжаление не извършваме.
Здравейте, имате ли камера за диагностика на тръби?
Здравейте, не нямаме.
Здравейте,
Наскоро направихме основен ремонт на банята като сменихме абсолютна цялата водопроводна система с нова. Съответна бяха поставени и нови водомери, защото старите бяха изтекли. При посещение на Топлофикация за поставяне на пломбите на новите водомери, ни обърнаха внимание, че от единия водомер има теч и показаха 2 капчици, които се виждаха точно на винта, който свързва водомера с тръбата. Съответно извикахме отново майсторите,които пускаха многократно студената вода и през това време нищо не се виждаше при водомера, при което казаха, че това е конденз от студената вода и ако е теч, още като е пусната водата, ще тече, а всъщност капчиците се появяват след това. Посъветваха ни, за да ни е по-спокойно да увием един парцал под съответния винт, където се появява влагата за през целия ден, докато сме на работа и така вечерта ще разберем ако наистина има теч, защото той ще е постоянен и ще е намокрил значително парцала.
Но в мен все пак стои съмнението, че първо служителят на Топлофикация би трябвало да е виждал стотици подобни случаи и нямаше ли да разпазное конденза и да каже, че е това, а той изобщо не спомена, че може да е конденз. И също така ако е конденз, нормално ли е да се появява само в долната част на водомера, той е поставен вертикално, а не и в горната, защото там е сухо.
Извинявам се ако съм задала въпроса прекалено аматьорски.
Здравейте, това което питате, не може да се констатира така, но това което може да се направи, е да се притегне гайката, и това е трябвало да го направят колегите ако не са го направили.
Здравейте! Предстои ми ремонт ва апартамент в София Младост 3. Интересува ме дали е възможно да се премести кухненски бокс в хола , а ВиК от банята до хола. прилагам ориентировъчна скица. Благодаря!
Здравейте, ще ви помоля да прочетете горната статия с коментарите и ако тогава имате въпроси, да ги зададете.
Здравейте, собственици сме на първи етаж на къща, втория етаж е на друг собственик. Има обща шахта и водомери в двора, къщата е строена 1960г и няма схема на ВИК. Преди 5 години се появиха мокри петна по стените в кухнята и хола. Сменихме водопроводните тръби с ППТ с изолация на първия етаж, те минават в стените на 50см височина. Постепенно почнаха да се появяват мокри петна и на другите стени в кухнята, хола и спалнята. Предполагаме, че става въпрос за спукана част от канализационните каменинови тръби, които минават в пода на хола и оттам излизат към двора. Отвън около къшата е направен нов дренаж и пълен ремонт на покрива. Какви може да са причините за тези течове. Благодаря Ви предварително!
Здравейте, при металните водопроводни тръби, когато температурите са високи се получава конденз и тогава се получават тези петна по стените. В банята, ако фугите на плочките не са уплътнени добре и прониква вода - от другата страна ще се появи влага. Същото е и с канализационните каменинови тръби, ако има теч от тях пак ще се появят петна. Това са възможните варианти от ВиК мрежата и от фугите.
Здравейте,
Имам следното разпределение на имота. Възможно ли е преместване на пералнята в коридора до банята? И обикновено в какъв диапазон на цената се извършва подобна услуга?
Поздрави.
Здравейте, да възможно е. Проблем може да възникне с канализацията - какво разстояние трябва да се разкърти и къде ще се включи тръбата са от значение за определяне на цената.
Здравейте, имам едностаен апартамент със същото разположение като на друг въпрос, на който сте отговорили. Но тук въпросът ми е конкретно дали е възможно да се премести кухнята в коридора на стената, която граничи с банята?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59
Администратор | 28.11.2025 17:08

Водопроводчик