Водопровод и Канализация - Въпроси и отговори
В момента фирмата извършва само отпушване на запушена канализация, тоалетни, мивки, сифони, мазета, шахти, вертикални и хоризонтални щрангове, а за останалите ВиК услуги и ремонти, даваме съвети.
Страници на коментарите:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59
Здравейте, изпратено ви е съобщение на имейла.
Здравейте!
Вчера батерията ни "Делимано" в кухнята започна да прокапва леко. Маркирал съм на снимката точното място. Спряхме централно водата, опитахме се по някакъв начин да затегнем мястото, но батерията падна.
Има ли как да я оправим сами вкъщи, или се налага да се обадим на майстор?
Благодаря предварително!
Здравейте, останало е парче в коляното от редукцията, трябва да го извадите или да смените коляното, и с нова редукция да монтирате нагревателя.
Здравейте, преди 10 месеца съм сменила мека връзка топла и студена вода на малка мивка в тоалетната. Мивката не се използва често. Съседа над нас е с изцяло променена водопроводна система, възможно ли е налягане от пералня, душ и мивки да къса меките връзка при нас. Това не е първия път, в който се късат нови връзки за кратък период от време. Благодаря!
Здравейте, не, не е възможно. Налягането във водопроводната система се подава от ВиК дружеството посредством помпи. Възможно е да се подаде и по високо налягане от нормалното, но тогава проблема ще е общ. В такива случаи трябва да се обадите във дружеството да си проверят налягането на водата и ако е над нормите да го намалят.
Здравейте,
нова кооперация сме на 5 етажа, в Орландовци, 18 апартамента общо, като в мазето канала връща вече няколко пъти мръсна вода. Викахме Соф.вода, оказва се че трябва да изчистим шахтата в двора ни и да се направи дъно. Прикачам снимка на шахтата. Какви граници би ни струвало като цена и време? Благодаря!
Здравейте, изпратено ви е съобщение по пощата.
Здравейте, сменихме тоалетната чиния и казанчето, но от маншона за мръсния канал изтича вода - Български порцелан на фирма Видима. Водата се стича отстрани на тоалетната чиния. Сменихме маншона, но проблема продължава. Маншона е ъглов 50 см. Майстора казва че няма какво да направи. Посъветва ни да купим полиуретаново лепило и да залепим маншона към тоалетната. Не съм сигурна дали това ще реши проблема. Моля за съвет! Благодаря ви!
Здравейте, да не би тоалетната чиния да е по-ниско от тръбата и да няма наклон?
Здравейте, в банята сме със смесител за вана/душ, едно ръкохватков, стенен монтаж. Вчера имаше трудност със спирането на водата като вечерта дори не успява да спре-тече тънка струя при положение надясно/към студена вода, а ако завъртим към топлата вода тече повече. От какво може да е проблема - уплътнения, затварящ механизъм, друго? Опитахме да развием гайката, за да извадим затварящия механизъм, но не поддава - явно се е образувал варовик или друго. Пробвахме с тръбен ключ, но почна да се деформира. Ще опитаме с френски или как може да подходим? Много ви благодаря!
Здравейте, хванете не за гайката а там където се вижда резбата и пак с тръбния ключ внимателно. Сменяте главата под гайката и сте готови.
Здравейте, живея на 1-ви етаж в 15 етажна кооперация в Русе.
Някой от съседите е включил тоалетна във водосточната тръба и сега ежедневно мирише на канал/по скоро на яма.
Затворила съм разстоянието между тръбата и балкона със силикон, но не помага. Почиствам балкона само с четка без да изливам вода.
Може ли по някакъв начин да изолирам тази миризма?
Благодаря предварително
Здравейте, ако има подов сифон на балкона, и той е вързан към водосточната тръба - от него идва миризмата. Ако е така, слагайте нещо за да не мирише.
Това се оказа някакво метално удължение от тръбата към кранчето. Тръбата си е пвц. Сега въпроса е как да се развие, тъй като е доста корозирало и се разпада лесно.
Здравейте, с шило и чук, но преди това се реже с ножче от зеге на две места напречно, за да се извади по лесно.
Здравейте, от няколко дена капе вода от едно кранче под мивката за топлата вода. Смених самото кранче, но продължи да капе. Опитах да уплътня по-добре, но при затягане резбата, която излиза от стената се отчупи и забелязах, че е доста корозирала. Прикачвам снимки. Ясно е, че ще трябва да се кърти, но ще трябва ли да се сменя цялата тръба или е възможно да се изкърти само покрай проблемния изход, за да се отстрани проблема?
Здравейте, ако не сте го навивали с калчища, пробвайте с тях. Ако не стане, кърти се само около него, колкото да се залепи новия фитинг.
Здравейте, при поставяне на кранче се получи сълзене, между металната гривна на коляното и пластмасата. Нормално ли е всеки ден да е от различно място. Вече пети ден се образува малка капчица, това конденз ли е или коляното е дефектно
Здравейте, най-вероятно е дефектно коляното.
Има теч по вертикалния щранг от зимата. Трябва да се смени щранга и да се сложи нов спирателен кран. Търся фирма за град Казанлък.
Здравейте, не можем да помогнем, от София сме.
Във връзка с нашия разговор, приложено Ви изпращам снимките на каналната шахта. Дали въпросната шахта е спукана и дали е възможно от там да се просмуква влага в мазето при положение, че шахтата е дълбока на около 4м, а вкопаното мазе е само на 2м дълбочина?
Здравейте, мнението ни е, че проблема не е от шахтата.
Здравейте.
Моля за експертно мнение относно захранвашия водопровод за къща - сутерен плюс етаж.
От водомерната шахта в двора ( дълбочина 79 см) до входа на сутерена разстоянието е приблизително 10 м. Колебая се между ПЕ и ПП тръби, размер Ф 25 или Ф32 мм. Кое е за предпочитане? (Вътре -ППР). Уточнявам - ако е от ПЕ, в рамките на тези 10 м задължително имам 2 връзки (т.н. бърза връзка) за промяна в траекторията на 90 ъгл.градуса. Благодаря предварително за отговора.
Здравейте, не уточняваш с какво Ф е тръбата до водомера и колко етажна е сградата. ПЕ се полага в земята а ПП в сградата.
Здравейте, имаме моноблок Видима, казанчето е с долно пълнене. Вчера подменихме целият механизъм заедно с поплавъка с чисто нови. Казанчето не спира да се пълни. След напълване продължава много леко да се пълни и в даден момент водата започва да изтича на много тънка струйка в тоалетната чиния. Моля, за съвет какво може да се направи! Благодаря предварително!
Здравейте, регулирайте пълнещия механизъм, като свалите надолу поплавъка и вижте дали не е накриво монтиран. Ако не се оправи сменете го.
#4526 Румен Илиев | 13.07.2022 06:50
Водопроводчик за град Свищов, област Велико Търново – [ Въпроси и Отговори ]
Водопроводчик за град Свищов, област Велико Търново – [ Въпроси и Отговори ]
Здравейте, по принцип сте в София и не предлагате услуги в Свищов така ли?
Администратор | 14.07.2022 17:20
Водопроводчик за град Свищов, област Велико Търново – [ Въпроси и Отговори ]
Здравейте, да.
#4523 Силвия Иванова | 12.07.2022 15:03
Водопроводчик за град Самоков, област Софийска – [ Въпроси и Отговори ]
Водопроводчик за град Самоков, област Софийска – [ Въпроси и Отговори ]
Здравейте, необходимо ми е да се изгради нов водопровод/стария изби на едно място,правен е преди много години,със старите тръби / около20 м, да се вкара в банята.
Има теч в хоризонталния щранг на банята /две от стените са мокри-зад бойлера и зад пералнята/, необходимо е да отстрани този теч. Мястото е с.Алино
Поздрави
Администратор | 12.07.2022 22:16
Водопроводчик за град Самоков, област Софийска – [ Въпроси и Отговори ]
Здравейте, даваме само съвети. Работим в София.
#4521 Румен Илиев | 11.07.2022 17:17
Водопроводчик за град Свищов, област Велико Търново – [ Въпроси и Отговори ]
Водопроводчик за град Свищов, област Велико Търново – [ Въпроси и Отговори ]
Здравейте имам следния проблем, ще приложа и снимка мивката в кухнята и пералнята се оттичат в общ уобразен канал и се появи теч. Не движа лявата си ръка в следствие на инсулт и не мога да го отстрня затова се нуждая от услугите Ви
Администратор | 12.07.2022 22:19
Водопроводчик за град Свищов, област Велико Търново – [ Въпроси и Отговори ]
Здравейте, днес ви звъняхме, за да ви кажем, че сме от София и няма как да ви посетим.
Здравейте, на снимка 1 е камениновата тръба която минава през банята. Тя отвежда мръсната вода от сифоните в баните и мивките в кооперацията ни. На снимка 2 се вижда връзка със сифона на съседите отгоре ( само предполагам ). Снимка 3 е замазаната вече от към кухнята стена, която се беше изронила, но отново избива влага. Въпроса ми е, наемате ли се да я замените изцяло ( от горе до долу ) за всичките 6 етажа.
Здравейте, за съжаление няма да можем да поемем ремонта.
Здравейте. Ще сменям старите тръби на апартамента с пластмасови. След водомера с какъв диаметър да тръгна? До бойлери да продължа ли с ф25 и след него с ф20? Благодаря ви
Здравейте, след водомера, всичко с Ф 20мм.
Здравейте! Чухме се по телефона. Има проблем с превключването между душа и чучура. Когато е пуснат душа, тече вода и от чучура. Ето снимки на смесителя. Благодаря предварително!
Здравейте, посочете точен адрес и телефон за посещение.
Когато правите трансформация между различните мерни единици/системи, моля уточнете. Например: Ф20 мм ПП тръба съответства на 1/2 цола, но този размер в цолове би трябвало да се отнася за вътрешния диаметър на ПП тръба Ф20.
Уточнявам: разбирането ми е, че 1цол=1 инч, т.е. 25.4 мм.
Шум напорен кран
Здравейте, напорните кранове шумят.
Здравейте, става въпрос за вградено казанче Коло, което, когато се напълни, не спира, а започва да тече посоянно водата в тоалетната. В момента, в който се пусне водата и казанчето е празно, съответно в тоалетната вода не тече. Започва, когато нивото на водата в казанчето се вдигне много и за да не прелее, започва постоянен теч. Проблемът се появи след спиране на водата централно от Софийска вода.
Здравейте, посечете точен адрес и телефон, за да извършим ремонта.
Здравейте,
Моноблок на Видима, като се напълни казанчето има вибрации в тръбата. Смених пълнещият механизъм изкара 5-6 дни и пак започна да вибрира след, като напълни казанчето с вода. Моля ви дайте ми съвет какво да направя.
Здравейте, качете снимка.
Здравейте, каналът в банята съвсем е запушен, а когато пуснем чешмата, излиза вода или от канала, или от под душ кабината. Как можем да го отпушим сами? Или само с професионална помощ ще стане?
Здравейте, ние сме дали съветите как да отпушите канала в статията по-горе. Ако имате по-конкретни питания, ще ви отговорим.
Здравейте, живеем в кооперация и входното помещение е приспособено за даване под наем. Тъй като наемателя беше в чужбина вчера установихме, че от тавана буквално тече вода,извикахме водопроводчик, който установи повреда в апартамента над помещението и уж я отстрани, но днес отново капе. Забравих да спомена, че пуснахме силно вода над сифона в апартамента над помещението и долу в помещението течеше. Къде би могъл да бъде проблема? И дали е в общите части? Благодаря
Здравейте, може да е от сифона, но може и да е от фугите около сифона. Затова се пуска вода само в сифона, като се внимава да не се мокрят фугите около сифона. Ако пак тече, собственика на апартамента да отстрани проблем, това е неговата тръба.
Здравейте, имам вграден казан, който след пускане на водата, спира да тече, пълни се казана, и когато се напълни започва да тече. Какъв е проблема и как да отстраня бутона на казана.
Здравейте, пълнещия механизъм е за подмяна. Различните модели вградени структури по различен начин се маха бутона. Един от начините е като повдигнете бутона отдолу нагоре и откачате горната част.
Здравейте, изпращаме снимки на шахтата, за която разговаряхме днес по обед. Телефон за връзка - 08...
Здравейте, чухме се по телефона.
Здравейте,
смесителят на душа в банята тази нощ е представлявал фонтан, който обаче не изпуска някъде от връзките, а от корпуса /едното рамо/, ако мога така да го нарека. Интересното е, че става дума само за студената вода - фонтанът пръска при когато водата тече в тръбите и спира, когато я спра централно. Трябва ли да сменя смесителя или повредата е друга.
Здравейте, от това което пишете, трябва смесителя да се смени.
Благодаря за бързия отговор!
Не съм правил нищо по моята ВиК инсталация, тръбите са ми PP и са относително на малко години, може би не повече от 10-12. Топлата вода не е централна, а от бойлер и спад в наляганията никога не съм установявал. Промяната в температурата на водата, за която говоря се случва за секунда, не знам как да обясня, примерно все едно някой постоянно върти крана за топлата или студената вода, ту малко повече, ту малко по-малко, но изобщо не се усеща разлика в налягането. Все едно за секунда взема превес топлата вода, след още секунда пък студената, после секунда, две нормалната... Всичко това се случва постоянно, без значение по кое време на денонощието използвам банята.
Здравейте, ако имате някой стар смесител, пробвайте с него.
Здравейте, имам проблем със смесител за баня на Видима. Смесителят започна да не смесва водата равномерно, усеща се на интервали ту гореща, ту студена, нормална и после пак така. Няма течове, няма заяждания, видимо няма никакъв проблем. Смесителят е с две ръкохватки, керамични. Имам го от доста време може би 8 години и единственото нещо, което съм сменял по него са маркуч, слушалка и един път разпределителя, но с оригинален на Видима.
Здравейте, ако тръбите са за подмяна или са подменени с по-малък цолаж: тогава при пускане на вода от някой ваш съсед, отгоре или отдолу, налягането ще пада и ще се променя температурата при вас.
Здравейте. Реновираме стара сграда за жилище. В мазето има 2 шахти, от които се наводняваме. Имота е до местната река. Мазето е на нивото на речното дъно. При пълноводие на реката нямаме проблем. Наводняваме се от шахтите при малко дъжд, когато реката почти не променя нивото си? Къде да търсим проблема. Спукани стари тръби? Дренажи? Водата в шахтите е чиста.
Здравейте, най-вероятно канализацията не работи на пълен обем. Трябва да се почисти от шахтата до мястото но отводняване.
Здравейте! Казанчето първоначално се пълнеше изключително бавно. Мъжа ми го отвори развъртя нещо и сега дори водата да е догоре продължава да пръска, какъв е приблема? За колко време се оправя?
Здравейте, сменете поплавъка.
Здравейте,
периодично у нас се появява неприятна миризма на канал от мивката в кухнята.
Както говорихме по телефона, изпращам снимки от връзките на сифона.
Надявам се да ни помогнете!
Поздрави,
ИД
Здравейте, всичко изглежда да е наред, освен ако този дунапрен не уплътнява добре. Ако мивката не се ползва 10-20 дена е възможно водата от еската да се изпари и тогава да прониква миризма от канала. Другото е, ако има втори извод на стената, който да не е добре запушен.
Здравейте! Правя основен ремонт на къща. Майсторът е извел канала за мръсната вода в кухнята на височина от 65см. от готовия под. Ще имам ли проблеми при слагането на мивката, на която ви изпращам монтажната схема. Дълбочината на коритото на мивката е 158 мм. Изводът идва с 30мм по високо от показаните 283мм.
Здравейте, много високо е качил канала, трябва да е на 50 см от пода.
Здравейте,
при дворна канализация е монтиран
клапан с диаметър 110 мм. Има ли нужда от ревизионна шахта за поддръжка или от отпушване при запушване на клапана, или при запушване на дворната канализация?
При необходимост от изграждане на ревизионна шахта, кой трябва да я изгради, ВИК изпълнители, строителни работници или е задължение на ВИК изпълнителите при монтажа на възвратната клапа?
Каква е цената, труд и материали? При необходимост от ревизионна шахта. Благодаря предварително за отговор.
Здравейте, възвратната клапа, се монтира в първа ревизионна шахта или в първата шахта след регулационната линия на имота. На първа страница сме посочили връзка към наредба №4 от 14 септември 2004 г., в която може да намерите отговор на въпросите си. Ако уличния канал е проблемен и затова се монтира възвратна клапа, може де потърсите правата си по законовия ред. Ние не монтираме възвратни клапи, защото са възможни чести запушвания, особено ако канализацията не се ползва по предназначение.
Здравейте! Имам промивен напорен кран на Видима. С времето въпросният кран започва да спира все по-бавно, докато в един момент въобще откаже. Не е проблем с налягането на водата, тъй като същото не се е променило, а и смяната на крана (или на пластмасовия механизъм в него) с нов решава проблема... за около 2-3 години (колкото да изтече гаранцията).
Ще се радвам, ако можете да споделите идея какво е нещото, което се прецаква в цялата сглобка - смазката, гумичките, пружините...? Нещо, което да сменя, за да не сменям целия кран за някаква колосална глупост.
Благодаря ви предварително!
Здравейте, от пружината е, отслабва.
Здравейте,
за да ни предложите цена за ремонт на шахта, необходимо ли е посещение или е възможно да получим индикативна оферта.
Шахтата се намира в кооперация на бул. Васил Левски
№ ..., и през последната половин година се запушва периодично.
Предварително благодаря!
Миланова
Здравейте, изпратено ви е съобщение на посочения имейл.
Здравейте, сега се надяваме, че всичко ще е наред.
Здравейте,
имам теч на тавана на кухнята от съседа на горният етаж. При него няма никакви следи от повреда и той не е съгласен да прави ремонт. Предполагам че е пукната тръба от неговата кухня. Може ли да се установи точно и възможно ли е да направя ремонт на тази тръба като разкопая моят таван. Прилагам снимка. Благодаря!
Здравейте, ако е от водопроводна тръба, теча ще е постоянен. Трябва горе при съседа ти, да се провери за теч, там да се огледа.
Здравейте! Така е вързан бойлер. От тръбата капе и няма как да се пломбира водомера. Има ли как да се преправи?
Здравейте, ако сте платили за тази работа, е добре да извикате майстора да си оправи връзките.
Във връзка с изграждащата се канализация в кв. Средна Кула на гр. Русе, имам нужда от изграждане на канализация в двора на къщата си и подмяна на захранващата тръба на чистата вода. Полагането на мръсния канал е на разстояние 4 метра и желая да бъде извършено с къртица. Няма да се изгражда шахта, ще има само клапа и ревизионен отвор. Моля за оферта и по възможност оглед.
Здравейте, можем да ви бъдем полезни само със съвети, както сме написали но страницата.
Здравейте, не се оправя а се подменя.
Здравейте, за водопроводна инсталация не е проблем да се изпълни, така както сте го начертали. Проблема е канализацията, защото трябват наклони. Ако на тези места има действаща канализация няма да има проблем за водопровода.
Здравейте, имаме проблем с канализационната тръба в мазето. Тече при тавана, може би при връзката на PVC вертикалата с камениновата тръба. Моля за цена за ремонт(подмяна на старата каменинова с PVC) и кога може да извършите ремонта. Прикачено изпращам снимки на проблемната тръба. Хубав ден!
Здравейте, изпратено ви е съобщение на посочения имейл.
Здравейте, сега трябва всичко да е наред.
Здравейте ,
за смесителя Gribagno пишете,че сте ми пратили 2 съобщения.
Не съм ги получил и още не съм го оправил. Ако имате някаква възможност пишете или се обадете на тел. 08... .
Здравейте, писахме ви на 15.05.2022 г., 20:19 ч., на имейла, който сте посочили. Написаното е: че не можахме да намерим резервни части.
Здравейте, надяваме се, че сте взели правилно решение, как да постъпите.
Здравейте, имам душ система Synchro.Появи се теч (капе) от душ питата. Намерих оригинален патрон за батерията от сервиза в Пазарджик, но и след подмяната теча продължава. Купих две патрончета пробвах и с двете няма промяна. На какво може да се дължи?
Здравейте, в питата остава вода, която постепенно изтича и след това спира. Когато спрете водата, източете с превключвателя за да изтече по-бързо.
Здравейте! Смених тоалетната чиния и сега не се улива цялата с вода, а само 2/3 от нея с въртеливо движение на водата, освен това не може да избута тоалетната хартия в канала. За друго да не говорим, хвърлям вода с легенда. Преди това сифона беше толкова силен, че пръскаше вода чак отвън. Казанчето е пластмаса и е качено високо на стената. Сега се чува първо някакъв пукот, като го пусна и тогава тръгва водата. Къде е причината, да не може да отвежда хартията и да плува отгоре. Гърнето е на фирма Фаянс. От него ли зависи или от сифона?
Здравейте, тръбата която влиза в тоалетната чиния /от казанчето/, трябва да я издърпате с 1см назад.
Вероятно се налага да се смени ревизионния участък IMG_1 на канализационната тръба. На гърба на участъка от към стената има слабо сълзене което се увеличава с времето. В горната част над ревизионния участък IMG_2 тръбата е суха.
Колко ще струва подобен ремонт като цена и за колко време може да бъде извършен. какво предварително трябва да бъде изпълнено за извършване на ремонта?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59













ВиК ремонти в София