Водопровод и Канализация - Въпроси и отговори



В момента фирмата извършва само отпушване на запушена канализация, тоалетни, мивки, сифони, мазета, шахти, вертикални и хоризонтални щрангове, а за останалите ВиК услуги и ремонти, даваме съвети.

Страници на коментарите:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   

Администратор | 04.04.2025 18:00
ВиК Форум
Здравейте, сменете си гуменото уплътнение под ръкохватката на главата. От него е.
#5776 Анна-Мария | 27.03.2025 15:21
Монтаж на смесител за душ и вана
Здравейте, имам проблем. Имам теч от главата на смесителя. Какво мога да направя по въпроса и колко ще ми струва услугата?
теч от смесителя  глава на смесителна батерия за подмяна
Администратор | 27.03.2025 20:50
Монтаж на смесител за душ и вана
Здравейте, главата на батерията е за подмяна, от нея е теча.
#5773 Свилен | 24.03.2025 19:04
Ремонт на шахти
Здравейте, искаме да ремонтираме няколко шахти в блок в София. Извършвате ли такава услуга?
Администратор | 03.04.2025 20:57
Ремонт на шахти
Здравейте, да извършваме. Ако ни изпратите снимки, ще ви дадем цена за ремонта. Може да изгледате нашата работа свързана с ремонт на шахти тук, има снимки и видео.
#5772 Соня Георгиева | 24.03.2025 18:08
ВиК Форум
Здравейте, писах преди няколко дни за връщане на водомера на топлата вода за сметка на този на студената вода. Отстраних проблема - оказа се от хигиенните душове. Проблемът е обаче, че водомерът за топлата ми вода е с радиоотчет. Казаха ми, че тези водомери имали памет и можело да се установи какво е потреблението всеки месец. Така се виждало дали е връщал водомера и ако се установи това, ще ми начислят от Техем топла вода на база. Вярно ли е това и как да постъпя в тази ситуация. Да наваксвам ли с топлата вода или да оставя показанията така както са.
Администратор | 25.03.2025 06:46
ВиК Форум
Здравейте, за съжаление не сме запознати с действието на тези водомери.
#5771 Александьр | 24.03.2025 16:26
Преместване на ВиК инсталации
Здравейте! Имам селска кьща с баня и тоалетна на партера, свързана с канал до септична шахта. На горния етаж чрез преграждане изградих втора баня с толетна. Но тя не е директно над сьществуващата на партера за да ги свьржа с щранг, а срещуположно на 3.50 метра. Разглеждам два варианта: 1. Да пробия плочата, да изкопая канал в помещението на долния етаж (3.50 м. с теракота ), да пробия стена и чрез тръба 110 да направя връзка с намиращата се непосредствено от другата страна на стената тоалетна. 2. Да пробия дупка на външната стена на къщата (банята) и чрез изкоп с багер 15 метра и тръба 110 да изградя нов канал до септичната шахта. Моля за вашият съвет. Благодаря предварително.
Администратор | 25.03.2025 06:43
Преместване на ВиК инсталации
Здравейте, първия вариант ще е по-добрия, но преди да влезне тръбата в пода на долния етаж поставете ревизия.
#5769 Ивелина | 22.03.2025 18:34
ВиК Форум
Здравейте, живея на 6-тия етаж в панелен блок и съседите на 3-тия етаж твърдят че имат теч от нашата баня. Днес идва домоуправителката, помоли ни да направим тест на сифона, пуснахме водата да тече и я оставихме, след 5 мин тя слезе долу при съседите и се после се върна и каза че не било от нас и си тръгна. След около 15мин пак се върна и каза че и се били обадили от долу и течало при тях, тоест било от нас. Та въпроса ми е възможно ли е на петия и на четвъртия етаж да няма теч и от нас да отива на третия етаж направо.
Администратор | 23.03.2025 07:12
ВиК Форум
Здравейте, ако теча е в шахтата където минват вертикалните щрангове, е възможно, но този теч ще се вижда от отворите на 5 и 4 тия етаж. Затова когато се пуска вода във въшия сифон трябва да се гледа дали тече вода през шахтата на 5 етаж. Ако не тече не е от вас.
#5767 Емил | 22.03.2025 01:21
Водопроводчик
Здравейте, Във входа ни ( с ТЕЦ) само в средните апартаменти има проблем с топлата вода- ту има, ту няма. Има дни се къпеш спокойно и други, в които се редуват рязко топла и студена вода, и дни въобще без топла вода. Каква според вас би могла да е причината? Как можем да разберем от кой апартамент е проблема. Има правени ремонти в средните апартаменти. Моля, ако имате предположение за произхода на проблема, да ми предложите какво би било решението му. От топлофикация казват, че проблема не е при тях. Благодаря!
Администратор | 22.03.2025 08:36
Водопроводчик
Здравейте, ако тръбите ви са метални, трябва да ги подмените.
#5761 Соня Георгиева | 18.03.2025 20:05
ВиК Форум
Здравейте, жилището ми е топлоснабдено, но имам и бойлер. Имам 2 водомера - за топла и за студена вода. От известно време като използвам топла вода, водомерът за топлата вода отчита потребление, но след като затворя кранчетата, водомерът за топлата вода започва да върти наобратно /намалява отчетеното потребление/ за сметка на студената вода. Така водомерът за студената вода начислява допълнително толкова литри потребление, колкото е намаляло от водомера на топлата вода /това е при затворени кранчета на батериите и липса на потребление от друг консуматор/. Въпросът ми е дали проблемът е във водомерите /те са нови - подменени са преди година и половина/ или идва от бойлера и трябва да се поставят някакви възвратни кранове.
Администратор | 18.03.2025 22:03
ВиК Форум
Здравейте, от бойлера е проблема. Когато се ползва топла вода от ТЕЦ-а, крана на бойлера трябва да е затворен и обратното, когато ползвате бойлера крана от ТЕЦ-а трябва да е затворен.
#5760 Ева Крумова | 18.03.2025 15:38
Ремонт на канализация
Здравейте, имам спукана отходна тръба в мазето (прикачвам снимка). Успяхме да я залепим с течна гума и тиксо, но трябва да се смени. Извършвате ли такива смени? Благодаря предварително!
Спукана канализационна тръба
Администратор | 18.03.2025 21:56
Ремонт на канализация
Здравейте, да извършваме.
#5759 Лиляна Петкова | 18.03.2025 12:30
Съвети и помощ за отпушване на канала
Здравейте, имам проблем със сифона на балкона. Водата или се оттича много бавно или изобщо не се оттича. Опитвах с всякакви препарати, но ефектът е минимален. Единственият начин и то с много усилия е непрекъснато да използвам вакуум помпа, докато всичката вода се оттече. Какво ще ме посъветвате?
Администратор | 18.03.2025 21:55
Съвети и помощ за отпушване на канала
Здравейте, прочетете съветите в статията и ако не се справите ще ви трябва професионална отпушване.
#5758 Лиляна Петкова | 18.03.2025 12:07
ВиК Форум
Здравейте, имам проблем със затваряне на сферичен спирателен кран ,от който се спира водата в целия апартамент. Не може да се затвори напълно. Само подмяна на крана ли е решение на проблема? Има ли спрей, или друг начин със който може да се избегне подмяната му? Благодаря Ви Спорен ден
Администратор | 18.03.2025 21:48
ВиК Форум
Здравейте, пробвайте с WD-40, дано се раздвижи и затвори.
Администратор | 18.03.2025 21:49
ВиК Форум
Здравейте, пробвайте с WD-40, дано се раздвижи и затвори.
#5756 Йордан Колев | 15.03.2025 06:10
Ремонт на тоалетно казанче
Здравейте,не спира да изпуска вода и въздух от механизма вляво от страна на водоснабдяването.Как мога да отстраня проблема?
Администратор | 15.03.2025 13:23
Ремонт на тоалетно казанче
Здравейте, казанчето успява ли да напълни?
#5751 Ласма | 13.03.2025 21:30
ВиК течове
Здравейте , ние сме на последния етаж и под нашия коридор на долу в коридора са появиха петно , качих снимка една е от преди 2 години , друга е от сега . Може ли съвет от каде може да е теч?
петно от теч теч от фуги
Администратор | 14.03.2025 06:44
ВиК течове
Здравейте, най-вероятно теча е от неуплътнени фуги.
#5750 Калин Пенев | 13.03.2025 16:13
Ремонт на смесител
Здравейте! Опитвам се да монтирам нов смесител в банята, който върви в комплект със сифон (Vidima Scorpio е смесителят). Сложил съм уплътнението, но при пускане на водата от смесителя започва да тече около самото уплътнение (там където меката връзка за отвеждане на водата към канала се свързва със сифона). Как мога да отстраня това - със силикон би ли било удачно?
Администратор | 14.03.2025 06:40
Ремонт на смесител
Здравейте, трябва уплътнението да се намести добре и да се притегне.
Администратор | 14.03.2025 06:41
Ремонт на смесител
Здравейте, трябва уплътнението да се намести добре и да се притегне.
#5749 Веселина Веселинова | 13.03.2025 14:47
Смяна на водомери
Извършвате ли смяна на водомерите с дистанционни за топлинен счетоводител Далсия, отделно смяна на спирателните кранове- 2 бр, смяна на стари смесителите на кухня, баня и душ? Колко ще струват тези услуги?
Администратор | 14.03.2025 06:37
Смяна на водомери
Здравейте, не извършваме подмяна на водомери, това е работа на топлинните счетоводители.
Здравейте, днес усетих миризма на канал вкъщи, което е нетипично. Докато се миех на мивката в банята, видях, че докато чешмата е пусната, сифонът на пода се препълни. След това, докато беше пуснат душа, сифонът пак се пълнеше, но не притеснително. Спрях душа и пуснах мивката по-силно - водата от сифона започна да излиза и да наводнява пода. Сложих препарат за отпушване на тръби със студена вода - не помогна. Сложих втора доза - този път малко и на мивката - пак не помогна. Като пусна мивката, от канала на пода излизат парцали с мръсотия и каналът прелива и бълбука. Никога преди не се е случвало. Моля за съвет какво да направя. Предварително благодаря
Администратор | 11.03.2025 15:52
Съвети и помощ за отпушване на канала
Здравейте, канализационната тръба е запушена, трябва да се отпуши.
#5744 снежка | 10.03.2025 08:58
Изграждане на канализация
Колко дълбока и широка трябва да е шахтата за мръсната вода и тръбите към нея също?
Администратор | 10.03.2025 19:43
Изграждане на канализация
Здравейте, дълбочината на шахтата зависи от дълбочината на уличния канал, като се предвиди и наклона. Широчината също зависи от дълбочината - ф 800 мм.
#5743 Галина Йорданова | 10.03.2025 00:11
Ремонт на смесител
Проблем със стенен двуръкохватков смесител: при завъртане на крановете за пускане на вода, тя не теква. След един-два оборота теква силно, а водата е вряла. Започвам да намалявам леко и водата спира. Не мога да пусна на нормална струя и не мога да смеся студената с гореща вода, за да стане топла. Батерията е нова, монтирана преди месец. Неоткрих такъв проблем във форума. Благодаря Ви предварително за отговора.
Администратор | 10.03.2025 19:38
Ремонт на смесител
Здравейте, проблема е от главата /патрона/ на смесителната батерия - маха се ръкохватката и се отвива главата - остранява се проблема и се завива по обратния ред.
Здравейте, имам нужда от помощ. След като пусна водата в тоалетната чиния, започва клокочене в кухненската мивка, също така, когато използвам мивката водата се задържа, при опит да изкарам гофрираната връзка на сифона от тръбата излиза въздух и след това водата изтича, какъв може да е проблема?
Администратор | 06.03.2025 15:56
Съвети и помощ за отпушване на канала
Здравейте, канала от мивката отива в канала на тоалетната и той е запушен. Затова водата от мивката не оттича. Трябва да се отпуши тръбата.
#5738 Emil Stefanov | 03.03.2025 10:39
Ремонт на смесител
Здравейте! Искам да сменя меките връзки на стоящ смесител. Връзките се развиват, но не се изваждат. Държат ги някакви скоби вътре в смесителя. Моля за съвет!
Администратор | 03.03.2025 15:57
Ремонт на смесител
Здравейте, качете снимки.
#5737 А. Т. | 03.03.2025 10:03
ВиК течове
Открих неуплътнена фуга между пода и стената, както и на първия ред плочки на същата стена. След като подсуших цялата баня и без да се пуска вода фугите се мокрят сякаш от към стената и от тях излиза вода. Подсушавам и се случва същото. Може ли от теча на съседите през стената и нарушените фуги да идва при мен вода? С какво да ги фугирам след като са мокри откъм стената?
Администратор | 03.03.2025 15:55
ВиК течове
Здравейте, трябва да се открие откъде идва теча. Спрете си крановете и вижте дали теча ще спре.
#5735 А. Т. | 01.03.2025 21:44
ВиК течове
Мокрото петно е в ъгъла на стаята от другата страна на едната част на ъгъла е нашата баня, но в тази стена няма тръби. Банята на съседите е огледално разположена на нашата. Казаха, че са имали проблем с крана на тоалетната и са го сменили, но стената между двете бани е много мокра и на долния етаж. От тяхната страна е изцяло мокра, а при нас е сякаш на петна, но има места на които продължава да се увеличава. Не изключваме варианта и при нас да има някакъв проблем, как можем да разберем със сигурност откъде идва водата?
схема
Администратор | 02.03.2025 08:53
ВиК течове
Здравейте, огледайте фугите, защото от неуплътнени фуги също се получават такива течове.
#5732 А. Т. | 01.03.2025 10:49
ВиК течове
Ако приемем, че проблема с теча е решен, колко време ще е нужно на стената да изсъхне? Опитахме с печка духалка - само на места изсъхва и след това сякаш отново се появява мокро. Мисля (без да съм специалист), че е възможно водата, коята е попила в стената, просто да търси път навън и затова петното да не съхне и да се променя по форма, въпреки премахнатия теч-има ли такава вероятност?
Администратор | 01.03.2025 20:57
ВиК течове
Здравейте, най-вероятно теча не е отстранен. Там където е петното, от другата страна душа на съседите ли е?
#5731 А. Т. | 28.02.2025 23:22
ВиК течове
Възможно ли е влагата, която е поела стената от теч, да започне да излиза по повърхността на стената, две седмици след отстраняване на теча? Сега самата мазилка изглежда и се"усеща" по-мокра отколкото в началото на проблем. Незнам дали, за да изсъхне стената, е нормално водата от нея да "избие" през мазилката или просто продължава да има неразрешен проблем!
Администратор | 01.03.2025 20:49
ВиК течове
Здравейте, за две седмици, стената е трябвало да изсъхне ако теча е бил отстранен.
#5729 А. Т. | 28.02.2025 18:08
ВиК течове
Здравейте! При съседите ни имаше теч, който те твърдят, че са отстранили. Мокрото петно по нашата стена обаче, не само не изсъхва, но и сякаш се разширява настрани.Възможно ли е просто влагата, която е в стената да избива навън, въпреки отстраняването на проблема и как да изсушим стената по-бързо?
влага по-стената от теч
Администратор | 28.02.2025 19:33
ВиК течове
Здравейте, ще трябва няколко дни да минат за да се види дали проблема е разрешен. Пробвайте, с печка духалка да изсушите стената.
Моля, дайте контакт на водопроводчик от Попово, лела ми е на 92 г., живее сама на ул. ... в Попово, има спукана тръба в къщата и няма към кого да се обърне.
Здравейте, от София сме и нямаме други контакти. За гр. Попово даваме само съвети. Надяваме се, че сте спрели водата.
#5724 Момчил Хвърчилков | 25.02.2025 11:24
Ремонт на шахти
Здравейте,прилагам снимка на нашата ревизионна шахта пред блока.Колко ще струва да се измаже дъното и да се оформи бермата и кюнета,че са се изронили и задържат мокри кърпички? Благодаря! МХ
ремонт на шахта
Администратор | 26.02.2025 21:04
Ремонт на шахти
Здравейте, получихме отговора ви по имейл.
#5722 Николай | 24.02.2025 11:03
Ремонт на смесител
Здравейте, монтирах смесител с термоглава топлата вода тече много слабо.
Администратор | 25.02.2025 06:31
Ремонт на смесител
Здравейте, да не сте объркали нещо при монтажа или да е попаднало нещо вътре, или пък не нагласяте както трябва ръкохватката.
#5720 Петкова М. | 21.02.2025 15:00
ВиК Форум
При включване на студената вода, водомерът през 5-6 сек. издава звук, подобен на звука от падаща върху твърда повърхност капка. Монтиран е преди 7 години. На какво може да се дължи това?
Администратор | 22.02.2025 19:05
ВиК Форум
Здравейте, нямаме представа.
#5719 Николов | 21.02.2025 14:01
Ремонт на канализация
Здравейте. Става въпрос за кооперация, на която много често се запушва канала. Дойде екип и с камера установи че старата тръба е спукана на едно място. Трябва да се подмени тръба 3метра която се намира под земята на дълбочина към 3м и е от блока до шахтата, която е пред един от гаражите и след това да се асфалтира разкопаното място.
площадка с гаражи
Администратор | 27.02.2025 20:16
Ремонт на канализация
Здравейте, след коресподенцията по пощата, вие си решете как да постъпите.
#5717 Емма | 19.02.2025 20:34
ВиК Форум
От няколко дни топлата вода от душа е с много слабо налягане. Студената е ок. Блок, ТЕЦ, 3 етаж. На какво може да се дължи?
Администратор | 19.02.2025 22:02
ВиК Форум
Здравейте, ако на другите санитарни прибори топлата вода е с нормално налягане - причината може да е в смесителната батерия или в тръбата.
#5713 Елиана Стоянова | 17.02.2025 20:14
ВиК Форум
Здравейте, Блокът ни, 8-етажен,ползва топла вода от Топлофикация. Във входа има два щранга. От известно време в единия щранг топлата вода се появява много рядко и е непостоянна, ту топла - ту студена.При много продължително източване стига до 3-ти етаж за известно време.В другия щранг проблем няма. Специалистите от ТЕЦ-а правиха обстойна профилактика на абонатната станция и твърдят, че причината не е в нея. Много моля за съвет - какво да правим? Благодаря предварително, Елиана
Администратор | 18.02.2025 14:51
ВиК Форум
Здравейте, ако помпата за циркулация на топлата вода не работи - от там е проблема.
#5711 Наско | 16.02.2025 23:24
Отпушване на канали в София
Здравейте, кухнята ми е изнесена на балкона и тръбата е запушена. Пробвах със спирала, вкарах я цялата 5м, но нищо водата на тръгва. Решил съм да сменям тръбите, вие какво ще ми препоръчате?
Администратор | 18.02.2025 14:59
Отпушване на канали в София
Здравейте, не ги сменяйте, първо се свържете с нас по телефона или ни дайте точен адрес, за да пробваме ние да го отпушим.
#5710 Николай | 16.02.2025 23:24
Изграждане на канализация
Колко ще ми струва да ме свържете към уличен мръсен канал гр. Чирпан ул.иван Ботушаров. На 2м от портата ми е шахтата на улицата. Може и да ми се направи шахта във моят двор. Цена за услуга моля. Ок
Администратор | 17.02.2025 06:53
Изграждане на канализация
Здравейге, предлаганите от нас услуги са за град София.
#5708 София | 16.02.2025 03:47
ВиК Форум
Здравейте. Искам да превърна тавана на къщата ми в жилищно помещение. Тъй като при строежа на къщата не са предвидени тръби за канализация за втори етаж, би ли било възможно те да се прекарат през фасадата на къщата и има ли риск от замръзване. Благодаря
Администратор | 16.02.2025 09:23
ВиК Форум
Здравейте, да има такъв риск.
#5703 Пламен | 14.02.2025 12:09
ВиК услуги в София
Здравейте, предлагат ми изгодно хидрофор, който е захранвал 12 бани и кухня. Моите нужди са за две бани и две кухни. Искам да зная винаги ли ще работи на пълна мощност, когато има консумация, дори само от една чешма? Ясно е, че не всички бани на предишното място са използвани едновременно, просто е можел да ги обслужи. Питането ми е удачен ли е хидрофора, или е твърде мощен и с голяма консумация на ток за моят случай. Блгодаря
данни за хидрофор хидрофор
Администратор | 14.02.2025 14:33
ВиК услуги в София
Здравейте, за съжаление не сме компетентни по хидрофорите и не можем да ви помогнем.
#5702 Коста | 14.02.2025 09:07
ВиК услуги в София
На къква височина се монтира извода за чиста вода на тоалетно клекало.
Администратор | 14.02.2025 14:26
ВиК услуги в София
Здравейте, няма точна мярка, но зависи на каква височина ще бъде монтирано казанчето, и от значение е, от коя страна ще бъде пълнещия механизъм ако казанчето не позволява пълнещия механизъм да се мести.
#5700 Десислава Александрова | 14.02.2025 08:23
Изграждане на канализация
Здравейте, къщата ни е със септична яма, но се оказва че на около 300-350м от нас има канализационна шахта. Какво трябва да направим за да се включим в тази канализация? Става въпрос за София
Администратор | 14.02.2025 08:51
Изграждане на канализация
Здравейте, трябва първо да си намерите проектант, който да изготви проекта. След това този проект се одобрява от ВиК дружеството и чак тогава търсите изпълнител, ако ВиК дружеството ви откажат да ви свържат, въпреки че са задължени по наредбата.
#5697 Смяна на тоалетно казанче | 12.02.2025 07:17
Ремонт на тоалетно казанче
Здравейте, преди време сложихме тоал. казанче на Никиплас, пластмасово. Проблема е, че има много слабо подаване на водната струя и не отмива никак добре. Какво казанче бихте препоръчали да сложа, за да има по-силна струя и да отмива всичко, без да се налага наливането допълнително с кофа вода. Изключително е неприятно и предпочитам да платя повече, за да има резултат. Казанчето е външно и нямам възможност за вградено в стена. Виждала съм по хотели, добре отичане от казанчета на марка Fayans, керамични. Има ли значение марката и вида и какво бихте препоръчали? Изключително неловко е, особено когато имаме гости. Благодаря предварително за съветите! Поздрави
Администратор | 13.02.2025 10:18
Ремонт на тоалетно казанче
Здравейте, издърпайте тръбата на чистата вода която идва от казачето и влиза в чинията, с около 1-1.5 см навън /там където е маншона, който уплътнява/.
Здравейте! Ще се радвам, ако ми помогнете,за което предварително ви благодаря. Баня, вградена структура, рогови сифони проверени, сифон на мивка проверен. Обратна тяга от вентилатора, духа навън към банята. Ф110 над кота било с тетка накрая, канала тръбата е под тази на отдушника. Комина е много лоша зидария, много големи фуги. Висшият съвет моля! Хубав ден!
Здравейте, чухме се по телефона.
#5694 Мира Ковачева | 05.02.2025 09:24
Ремонт на смесител
превключвателят за топла вода на стенен смесител за вана/душ не може да се дръпне догоре и не се задържа
Администратор | 07.02.2025 21:40
Ремонт на смесител
Здравейте, първо го дръпнете нагоре и задръжте, тогава пускайте водата.
#5693 Martin Tananeev | 30.01.2025 20:20
Ремонт на тоалетно казанче
Благодаря за съвета! Развих два оборота "червеното кръстче" и проблема към момента е решен!
#5691 Martin Tananeev | 30.01.2025 00:02
Ремонт на тоалетно казанче
Здравейте, вчера закупих чисто нов моноблок на Видима, пълни и изпразва коректно. Проблема е в слаб теч на вода в чинията, след като се изпразни като завърши пълненето на казанчето, но не всеки път, на 3 пускания 4-то (примерно) тече тъничка струйка и се налага ново изпразване. Питането ми е подлежи ли на корекция/ремонт проблема или казанче на 2 часа работа трябва да се купува ново? Поздрави и благодаря предварително за отговора! Прилагам снимка на механизма.
реглаж на поплавъка
Администратор | 30.01.2025 14:51
Ремонт на тоалетно казанче
Здравейте, развийте чевеното кръстче един оборот и вижте дали ще се оправи.
#5689 ЕМИЛ ПЕШКОВ ИВАНОВ | 29.01.2025 11:13
Изграждане на канализация
Здравейте, пиша ви от гр.Плевен, притежавам парцел във регулация който искам да свържа с централната канаизация на града. Имам ВиК проект и разрешение за строеж. Въпроса ми е може ли да се ангажирате с изпълнението на такъв проект. Дължина на трасето 100 метра 5 бр. канализационни шахти. Улицата се води земен път няма асфалт.
Администратор | 29.01.2025 17:29
Изграждане на канализация
Здравейте, изпратено ви е съобщение по електронната поща.
#5687 Николай Матеев | 28.01.2025 04:06
Защо е необходим вентилационният отвор ?
Здравейте. Живея на първия етаж в четири етажна сграда.от вентилацията в банята започна с излиза мръсотия.
запушена канализация запушен сифон
Здравейте, общата канализация е запушена.
#5686 Daniel Nikolov | 27.01.2025 18:29
Ремонт на канализация
Изграждане на нов сифон в общото мазе на панелен блок
Администратор | 18.02.2025 14:52
Ремонт на канализация
Здравейте, може би сте си решили проблема.
#5684 Камелия Славчова | 17.01.2025 12:33
Отпушване на канали в София
Здравейте, При пускане на по-силна струя вода в мивката в кухнята се чува клокочене от канала. Не мисля, че има запушване, водата се оттича доста бързо. Каква може да бъде причината?
Администратор | 18.01.2025 08:39
Отпушване на канали в София
Здравейте, признак, че канализацитя не работи на пълен обем и затова се чува този звук.
#5679 Славка Василева | 16.01.2025 14:05
ВиК Форум
Здравейте, Имаме проблем с топлата вода, която е централна с ТЕЦ. При пускане на топлата вода се оттича около 10мин студена вода и след това идва и топлата. Пуснах оплакване към топлофикация, за да си проверят помпата при абонатната станция, но отговора от тях е, че там всичко е изправно и проблемът е заради смесване на топлата и студената вода в етажната собственост. Предполагам става въпрос за бойлер, който не се използва, но клапите не държат. Какво бихте препоръчали като действие и цена, за да предложа на съседите. Въпроса е, че абонатната станция е за 3 входа, това означава ли, че трябва да се проверят и трите входа или е достатъчно само нашия. Говорих със съседи този проблем го имат от години, но не могат да го оправят и не предприемат действия. Ние сме нови в блока и сме с малко дете и не може да оставим нещата така. Блока е 8 етажен с по два апартамента на етаж.
Администратор | 16.01.2025 18:44
ВиК Форум
Здравейте, ако циркулационата помпа за топла вода в абонатната работи, трябва да се проверат апартаментите които имат бойлер - дали крана към бойлера е затворен. Ако обаче всички апатаменти, при пускането на топлата вода не тръгва веднага, проблема е в помпата. Помпата може да работи но витлото да е износено и водата да не циркулира.
#5677 Ани | 15.01.2025 21:35
Вентилационни тръби
Здравейте, забелязах, че тръбата за вентилацията ми (вэздуховода)е свързана в горната си част с каналната тръба- тази за тоалетната ( обясниха ми че това е така понеже съм последна тоалетна на този щранг) , но ме притеснява дали няма да връща това нещо миризми в моята тоалетна. Не съм последен етаж,но над мен е мансарден апартамента и тръбите ми приключват моите на негово ниво коридор. Да се притеснявам ли или така би следвало да е? Търся просто логично обяснение сигурна съм , че има такова понеже и другия апартамент огледален на моя е със същото нещо, но майстор изрази притесненията си и при консултации негови с т.нар хора, които се занимават с ВиК казали че не би следвало да е така, както и мои близки ?
канализациони вертикални клонове
Администратор | 16.01.2025 18:33
Вентилационни тръби
Здравейте, да ще имате проблем с миризмата от канализаията.
Администратор | 16.01.2025 18:36
Вентилационни тръби
Здравейте, да ще имате проблем с миризмата от канализаията.
#5674 Васил Селкински | 12.01.2025 07:44
Отпушване на канали в София
Обратните води на жилищна сграда с 10 апартамента и 3 магазина се събират в шахта, която е във вътрешния двор. Шахтата се препълва все по- често (почти през 3-4 месеца след продухване с вома) и обратната вода пълни мазетата. Вероятно връзката на шахтата с уличната канализация е компрометирана. Как може да се установи това и от кого?


1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   

Задайте вашият въпрос
Обикновено ще получите отговор в рамките на 24 часа.
Моля, пишете въпросите си на кирилица.

Вашето име:
Email за контакт:
Вашият въпрос:
Анти-спам въпрос:
На колко е равно
(едно + две) =

Към всяко ваше запитване можете да качите снимки.
Това ще спомогне за по-точен отговор.
Снимка 1
Снимка 2
Снимка 3