Водопровод и Канализация - Въпроси и отговори
В момента фирмата извършва само отпушване на запушена канализация, тоалетни, мивки, сифони, мазета, шахти, вертикални и хоризонтални щрангове, а за останалите ВиК услуги и ремонти, даваме съвети.
Страници на коментарите:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59
Здравейте,
Възможно ли е преместване на кухнята в хола в стандартен среден панелен апартамент със следното разпределение, като нивото на банята е на равно с другите помещения.
Благодаря!
Здравейте, за водопровода не е проблем да се прекара, но за канализацията ще е проблем, защото е голямо разстоянието и няма да може да се вкопае в замазката над плочата.
Здравейте, как мога да се сдобия със скица на външната канализация на блок намиращ се в кв.Красна поляна в гр.София?
Здравейте, вече ви отговорихме.
Здравейте, във връзка с проведения с Вас разговор за вградените казанчета! Изпращам Ви снимки на казанчетата, които са две на брой както и проблемните части под капака! Никъде няма марка на производител. Оставям телефон за връзка. Благодаря
0899984088
Здравейте, радваме се, че всичко е наред и благодаря за отверките.
Здравейте, как мога да се сдобия със скица на външната канализация на блок намиращ се в кв.Красна поляна в гр. София?
Здравейте, попитайте ВиК оператора за град София.
Става въпрос за стояща батерия с две кранчета. Понякога, кранчето за топлата вода заяжда, т.е. върти се доста по-трудно. Обикновено до десетина дни се оправя само и пак се върти с нормално усилие.
Може ли това да се оправи без да се демонтира батерията, например може ли ръкохватката да се извади и да се подмени механизма - за момента ми изглежда, че не може
Здравейте, може да се оправи и не се демонтира батерията. Така както виждам, ръкохватката се издърпва навън и тогава се развива главата /патрона/, и се подменя.
Здравейте! За много години! Интересува ме, тъй като не мога да развия стария сферичен ъглов кран, който води към пералнята ми, от металната тръба (заял е), по какъв начин може да се раздвижи, за да мога до го отвия със стандартен или с тръбен ключ? Благодаря предварително.
Здравейте, с тръбен ключ, но има вероятност да се счупи и остане парче от крана в тръбата, затова го хванете по-възможност най-близко до тръбата и тогава развивайте.
Здравейте. Имаме запушен канал в банята. Като пуснем пералня връща от сифона. Сложихме гел за отпушване и след 1 ч започна да връща в сифона и като пуснем мивките. С какво може да се отпуши, каква е цената и можем ли да се уговорим за утре сряда или за четвъртък? Благодаря.
Здравейте, ако и кухненската мивка е към същия канал, най-вероятно запушването е с натрупани мазнини. Отпушването става с професионална техника. Изпратено ви е съобщение на посочения имейл.
Здравейте, искам да преместя кухнята в хола, разстоянието от банята до хола е 7-8 метра, през коридора. Ще е нужна ли помпа за налягане или с наклон ще стане.
Здравейте, прочетете горната статия с коментарите, за да разберете какво е необходимо.
Здравейте, в кухнята имаме стоящ едноръкохватков смесител, от който обаче започна да тече постоянно лека струя топла вода, дори при затворено положение. Смених главата вътре, обаче проблема не се отстрани. Някаква идея от къде може да е проблема? Благодаря предварително.
Здравейте, не сте монтирали правилно новата глава.
Здравейте, тоалетната е с ъглово пластмасово казанче, на което пълнещият механизъм не спира да пълни и започна да тече постоянно . Ако купя ново казанче може ли да го смените и колко ще струва ?
Здравейте, чухме се по-телефона.
Здравейте!
Искам да преместя мивката на лявата страна до комина, там където са котлоните. Възможно ли е и сложно ли ще бъде?
Благодаря!
Здравейте, зависи къде е вертикалния щранг, в който се оттича мръсната вода от мивката. Ако мивката е вързана към щранга на тоалетната, ще е по-сложно.
Здравейте, попаднах на вашия сайт от интернет.
Имам вградена структура на марката KOLO, която от известно време постоянно пропуска малка струя вода в тоалетната.
Вие правите ли ремонти на вградени структури с такива проблеми?
Благодаря!
Здравейте, да правим тези ремонти.
Здравейте. В банята вони ужасно когато работи абсорбатора в кухнята. Това най-вече през зимния период, когато всички прозорци са затворени. Прилагам снимки на сифона в банята. Какво може да се направи?
Здравейте, това което си вижда от първата снимка е, че я няма чашката която служи като S-ка. От там влиза миризмата. Не знам защо обаче, когато е пуснат абсорбатора влиза миризмата. Трябва да се оправи подовия сифон.
Привет!
Моят въпрос се отнася до преместване на душ в килер, през който минава тръба за мръсен канал. Поради минималните размери на баня/тоалетна бих искала да отделя душа , а в банята да оставя WC, мивка и пералня + сегашния бойлер.
Вероятно ще е по-лесно за душа да се постави допълнителен бойлер.
Доколкото разбирам единствено канализацията е проблематична, а тръбите за водата могат да минат навсякъде.
Какъв е вашият съвет?
Благодаря предварително!
Здравейте, щом като през килера минава канализацията, няма да има проблем за канала, но след това трябва да се направят наклоните към подовия сифон /ако се направи с подов сифон/. Водопровода не е проблем.
Здравейте. Защо,когато няма в моя апартамент никаква консумация на вода и няма нищо пуснато, водомера върти, когато някой от друг апартамент си пусне водата в тоалетната например? И какво е нужно да направя?
Здравейте, ако това е така, както казвате, това означава, че инсталацията ви не е направена както трябва.
Здравейте,
Живеем шест семейства в една кооперация и дълго време живеем с един проблем. Разликата м/у отчетената вода от общия водомер и сумарната от всички регистрирани на живущите е много голяма.
Със сигурност нямаме теч, беше проверено.
Въпросът ми е следния:
Законово възможно ли е да поставим наш водомер след водомера на ВиК, проверен в института за мерки и теглилки,така че отчитайки водата да установим по-точно различията при измерването на потребената вода?
Предварително благодаря!
Кирил Атанасов
Здравейте, вие може да поставите водомер след техния, но нормативната уредба, не предвижда такъв да се монтира, т.е. няма да имате възможност с него да доказвате. Това, което може да направите е да поискате метрологична проверка на водомер им.
Здравейте! Поради прокапване, реших да сменя гумичките на затварящите м-ми на смесителя в банята - двуръкохватков, душ дизайн ретро-телефон /прилагам снимка/. За целта, свалих пластмасовите капачки на ръкохватките и отвих винчетата под тях. След това отвъртях ръкохватките до край, а после - и жълтите втулки между ръкохватките и батерията.
Моля за информация - как да сваля самите ръкохватки, за да отвия после и затварящите механизми? Опитах с издърпване навън и леко почукване, но не става!
С уважение: Стефан
Здравейте, напръскайте с ВД и пак почукване.
При оттичане на пералнята върна това, вода с много пръст. На 1етаж сме, мивка и тоалетна са ок. Дали е в общия отводен канал понеже излиза пръст?
Здравейте, канализацията ви е за почистване, защото не може да поема по-голямо количество вода. Причината е във вашия канал. Ако желаете, можем да го почистим.
Здравейте,
Имаме имот със спукан външен канал свързващ сградата с външна шахта.
Трябва ни фирма която да подмени повреденият канал
С уважение,
Мирослав Георгиев
08....
Здравейте, навярно сте си решили проблема.
Здравейте!
Пиша ви във връзка със следния проблем в три етажна къща, в която живеем: От лятото се забеляза силно намаляване на налягането на водата, когато някой от другите етажи консумира вода. Например, ако на първия етаж работи пералнята или някой се къпе, на третия етаж почти няма налягане на водата и не може да се къпем, да се пълни бързо пералнята машина и пр.
Къщата е на три етажа и всеки етаж има контролен водомер. Имаме общ водомер в шахта на двора.
Кащата се намира в гр. София, кв. Левски, ул. ... .
Колко ще струва консултацията и преглед на място от специалист?
Здравейте, ако тръбите са метални, трябва да се подменят.
Здравейте, ще подменяме инсталацията в кухнята и банята, апартаментът е на 7 етаж.
Въпрос 1 - Ако тръбата на централния кран е по-широка, това означава ли по-голямо налягане или може да се позлва тръба със стандартен размер?
Въпрос 2 - Ако след централната тръба със спирателния кран има П-образна снадка към водомера, за да се вижда от ревизията, означава ли, че ще се намали налягането предвид, че се получава пречупване и потока не е през права тръба?
Здравейте, чупките на влияят на налягането. За апартамент, тръбите трябва да са 1/2 цола или 20 ПП. Ако водомера е 3/4 ц., след него не трябва да се превишава цолажа.
Здравейте,
смесителят за баня на Икея, модел Dalskar на около 10 години започна да капе от горната част, откъм главата. Има ли смисъл да се ремонтира или направо да купувам нов? Благодаря!
Поздрави, Атанас
гр. София, жк. Надежда 2
Здравейте, ако има части за модела, може да се подмени само главата.
Здравейте,
Преди няколко седмици ми протече нишата с тръби. Тя е в един килер до входната врата. Течът е нерегулярен и е доста рядък, водата се стича по отходната тръба и ми прави малка локва пред входната врата. Тръбите се намират в отворена шахта (добавих снимки) и проверихме на всеки етаж (блокът е 8-етажен, аз съм на първия), но отникъде не протича. Има ли някакъв начин да се провери откъде тече? Не смея да повикам специалист, тъй като няма как да осигуря достъп до всеки апартамент над мен. Възможно ли е да се затвори или изолира по някакъв начин отворът в тавана?
Здравейте, най-вероятно теча е от неуплътнени фуги, на етажа над вас, зад тоалетната. Когато протече, качете се отгоре и ги попитайте какво са правили в сервизното помещение. Няма как да се уплътни около тръбите.
Здравейте, имаме проблем с канализацията на блока, често се запушва. Може ли да ни кажете как ги отпушвате вие каналите?
Здравейте, отпушването на канализацията става с професионална техника. Ето ви една връзка с видеоклипове от нашата работа тук
Здравейте, можемете ли да го ремонтирате, или смените със съвместим пневматичен механизъм Vitra?
Поздрави,
Димитър
Здравейте, посочете адрес, за да го видим и тогава ще ви кажем.
Здравейте, имам моноблок видима и когато пълни водата чувам вибрация на капака като го отместя леко спира. Понякога и сам спира не вибрира през цялото време струва ми се, че струя вода му е силна или е много ли?
Здравейте, може би пълнещия механизъм опира в капака.
Здравейте! Старият ни смесител започна да капе от главата и решихме да го подменим с нов, тъй като този постоянно прави проблем. Успяхме да развием стария, но новият не пасва с няколко милиметра на старите малки тръби(не знам дали така се наричат), а те са хванати толкова здраво, че не могат да се развият, за да сложим новите. Въпросът ми е ако извикаме някой може да оправи проблема или има друг начин по-лесен. Благодаря
Здравейте, оставете старите ексцентрици, не ги подменяйте. За да ви пасне новия смесител трябва да завъртите по часовниковата стрелка десния ексцентрик, докато пасне гайката. Можете ексцентрика да го хванете с тръбен ключ върху резбата, но да не превърти ключа /върху резбата/ и няма да има проблем със резбата.
Здравейте! Живея в с. Болярци, Пловдивска област. Водомерната шахта е правена от тъста ми (вече покойник) може би преди около 50 години, в двора на имота. Водомерът е цифров, сменен е от ВиК преди няколко години. Шахтата е на нивото на земята, затваряме я с метален капак и отгоре покриваме с пръст. Такава е постоянната ситуация.
Всеки месец, когато отварям шахтата, за да се отчетат показанията, почти винаги има конденз и не се виждат цифрите или едва-едва...Ужас! Голяма мъка е! Моля да ми дадете професионален съвет как да се справям с този конденз, за да виждам показанията на водомера, когато отворя шахтата?
Предварително благодаря за отговора, който вярвам, че ще получа. С уважение: Наско Василев
Здравейте, не завивайте, шахтата с пръст а сложте парче стереопор с размера на шахтата, но да има разтояние от водомера за да не замръзва зимата. Тръбите и водомера изолирайте като оставите да се вижда циферблата.
Здравейте,
Възможно ли е да се извърши почистване на сниманите шахти и да се сложат капаци, чупят се много лесно. Бл ..., Овча купел 1
Тел 08... .
Здравейте, разбрахме се по телефона.
Здравейте,
Възможно ли е шахтите на снимката да бъдат покрити с капаци или друг вариант за обезопасяване. Попадали са котки вътре и боклуци. Шахтите са около паркинга на бл ..., Овча купел 1.
Здравейте, разбрахме се по телефона.
Въпреки че получих отговор и препоръка да подменя меката връзка, все пак не разбрах, защо не се слагат твърди връзки: там най-много да просълзи вода при проблем, а ако се спука меката връзка - наводнение...
сигурно.....
Здравейте, доколкото знам в Германия твърдите връзки за задължителни. Тук нормативната уредба не изисква твърди връзки. От нашата дългогодишна практика сме попадали само на два, три случаи, когато след скъсана водопроводна връзка е залят и апартамента под аварията.
Меката връзка в банята свързва тръбата за вода към казанчето, тъй като е на друго ниво. Но разтоянието е само 15-16 см, и е сложена мека връзка 25 см, която е яко огъната от самото й поставяне. посъветваха ме да сложа твърда връзка.дори метална както е при ТЕЦ.
Правите ли такива операции?
Здравейте, разбрахме се по-телефона.
Здравейте.
Престои подмяна на водопроводна инсталация с метални тръби, с отклонения към баня, тоалетна, кухня, бойлер.
Ориентировъчно макс. към 10 м.
Каква е вашата препоръка за тръби и цена.
Благодаря.
Здравейте, металните тръби трябва да се подменят с полипропиленови. За цената, трябва да се знае: разкъртено ли ще бъде, и кой ще възстановява след подмяната?
Имаме мека връзка в банята, която е доста огъната и има опасност да се спука някой ден. Сменяте ли мека връзка с твърда, полипропиленова или от друг материал?
тел. 0 8...
По Вайбъра мога и снимка да пратя, но едва ли е необходимо.
Здравейте, меката връзка, какво свързва?
Здравейте,
Имаме таванско помещение с прокарана вода - мивка и тоалетна. То се намира точно над апартамента ни. Водата е прокарана от нашия апартамент и тоалетната е свързана с общата тръба, за което имаме съгласието на съседите. Всичките промени са правени преди 20+ години.
Възможно ли е да имаме проблеми ВиК или други законови проблеми, свързани с наличието на мивка и тоалетна в таванското ни помещение?
Благодаря предварително за отговора.
Здравейте, за всяко преустройство трябва да има проект заверен от Общината. Дали ще имате проблеми ние не знаем.
Здравейте, в апартамент по БДС искам да сменя мястото на мивката до вратата , където по план са изводи за пералня. Възможно ли е ? Каква е ориентировъчната цена?
Здравейте, да възможно е да се премести мивката, но ще трябва да се прекара и топла вода до мястото на извода за пералня. Канализация се надяваме, че има до новото място на мивката. Тъй като от схемата, което сте пратили не става ясно за разстоянията и откъде ще се вземе топлата вода и през какво ще се прекарва. Не е ясно банята ремонтирана ли е /замазка или плочки/? Може да ми отговорите на имейла, който сте получили от това известие.
Здравейте,
Вчера разговаряхме по телефона за ремонт на мръсен канал във вход на жилищен блок. Изпращам снимките.
Моля изпратете ми оферта.
Мерси.
Поздрави,
Александър Тодоров
Тел. 08...
Здравейте, сега се надяваме, че всичко ще е наред. Но трябва и вие да си пазите канализацията, като не изхвърляте неща, които не им е там мястото.
Има теч от ръкохватката на кухненски смесител. Какво може да е и поправимо ли е?
Здравейте, главата е за смяна.
Относно 5183 мога ли да използвам това устройство,а не редуцирвентил какво е мнението ви за него?За казанче видима.
Здравейте, това устройство поема хидравличните удари във водопроводната система, то не намалява налягането. Трябва да се измери налягането на водата и тогава да се реши от какво идва повредата.
Относно 5175 сложиха ми нов механизъм и според в и к майстора налягането било непостоянно и не до там качествените механизми питах дали е нужно да се сложи механизъм на меката връзка който изравнява налягането ако има хидравличен удар според тях не. Можела съм и от ск на казанчето да го регулирам, моля споделете мнение че вече не знам какво да правя?
Здравейте, налягането се сваля като се постави редуцирвентил. Ако наистина проблема е високо налягане.
Живея в нова кооперация (на около 1г). Клапанът на бойлера (теси реверсивен) в банята понякога капе. Сменям вече 10-ти клапан и все е така. И при съседи на този ВиК щранг е същото. Забелязах, че капането се появява и усилва, когато някой апартамент над мен пуска вода. На какво може да се дължи и как може да се разреши проблема? Благодаря предварително.
Здравейте, или налягането на водата е високо или трябва качествен клапан.
На единият телефонен номер отказват съдействие. След позвъняване, Вашите колеги вдигат и затварят. Защо лъжете, че предлагате помощ?
Здравейте, прочетете страницата за град Враца - и там пише, че даваме само съвети, ако някой иска сам да разреши проблема си. Приятна вечер.
Защо предлагате този телефонен номер, след като звъня и ми отговарят с "не сме ВиК"?
Здравейте, отговорихме ви, че не сме ВиК Враца.
Здравейте, ако налягането е променливо какво да направя за да работи пълнещия механизъм на казанчето без проблем? Прави хидравличен удар.
Здравейте, трябва да се намали налягането, като се постави редуцирвентил.
Здравейте, много често ми се запушва тоалетната чиния и постоянно с вакума я отпушвам. Поработи малко време и пак се напълни. Каква е според вас причината?
Здравейте, има някакъв попаднал предмет в чинията. Изгледайте този клип за отпушване на тоалетна. Най-често се запушва, когато падне кошничката с ароматизатора и докато не се извади /или друг предмет/, тоалетна няма да работи.
Здравейте, вече втори механизъм за долно пълнене ми сменят на керамично казанче видима правят въздушен удар вчера ми сложиха нов сега като пусна водата при пълнене в началото вибрира и издава шум намалих кранчето за водата но не се получи. На какво според вас се дължат хидравличните удари или да сменям механизъм докато случа на работещ?
Здравейте, трябва да се измери налягането на водата. Ако е високо от там е проблема.
Купихме си къща в родопите, оказа се, че през имота ни минава незаконна канализация строена преди 50 г., която за по лесно вместо по улицата над нас са я пуснали на-долу към имота ни тръбата е стара бетонна спукана на много места опитахме да я оправим но не става тече и наводнява къщата с мръсна вода ходихме в общината пуснахме жалба никакъв отговор отидохме при главният инженер уж обеща че ще я преместят на улицата но нищо не правят имота ни няма тежест сервитут има техническа възможност да се премести но като не искат да помогнат имам ли право да я прекъсна и махна от двора си. С уважение-М.Кондакова.
Здравейте, трябва да се консултирате с адвокат. Всяко незаконно строителство подлежи на премахване.
Канализацията е външна, под балкон, много стара, каменинови тръби, две тръби влизат надолу в една. Тече горе повече, долу по-слабо.
Здравейте, само забравихме, да ви кажем да си оправите теча в тоалетната чиния, преди студовете. Защото малкото количество вода /имаме предвид теча/, по-лесно замръзва.
Здравейте!
Шахтата, в която се събират тръбите за отходните води на трите къщи в имота ни, връща мръсната вода и тя се излива пред дома ми. Запушва се каналът на 12-13 метър след нея (така ни казаха преди 5 месеца, когато за първи път се появи този проблем). Преди около 10 години в съседната къща се даваше етаж под наем. Семейство с малки деца и след това инвалид на легло вероятно са изхвърляли мокри кърпички. След намеса на специалист каналът функционираше без проблем, до днес, пет месеца след отпушването и без изхвърляне на тоалетна хартия дори.
Моля за помощ и оферта за отстраняване на проблема.
Здравейте, изкарахме много мокри кърпички, които бяха сега изхвърлени. Ако не се спре тази лоша практика, след някой месец пак ще се запушите.
Притежавам подземен гараж в жилищна сграда, върху който има офис. В момента офисът се дава под наем на строителни работници, които преспиват там за нощувки и понякога достигат до 6-7 човека. От три месеца започна голям теч в моя гараж. Оказа се, че е прекарана допълнително чешма в помещението за склад в офиса, но отводнителната тръба не е свързана към канализацията на сградата /или спукана/ и причинява този теч в моя гараж и компроментира стената на сградата. За съжаление ЕС, не оказва съдействие. Собственикът твърди, че така е купил офиса с чешмата и ЕС трябва да плати, ако има теч. Течът е по стената под него.
Прилагам снимка на разпределение на неговия офис, където се вижда, че няма предвидена чешма.
Моля за съвет към кого да се обърна?
Здравейте, пуснете си писменна жалба до Управителя на ЕС /препоръчано писмо с обратна разписка/, с копие до Общината. Жалбата до Общината може да заведете лично с входящ номер. Това което ми пишете, напишете го в жалбата. Не сме получили снимките.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59
Администратор | 11.01.2024 21:54
Преместване на ВиК инсталации